«4:3»: франківців запрошують на другий міжнародний фестиваль короткого метру

В Івано-Франківському драмтеатрі відбулася пресконференція щодо міжнародного фестивалю короткого метру «4:3», який проведуть 15-18 вересня.

Основна ціль фестивалю — рух на збільшення аудиторії авторського кіно на Прикарпатті.

Оскільки, гуманітарний логістичний центр «Рух опору - Рух допомоги» при Франківському драмтеатрі об’єднався з організаторами фестивалю, щоб допомогти ЗСУ, переселенцям та тим, хто в окупації, інформує Фіртка.

«Ми працюємо на перемогу разом із волонтерським штабом. А організація фестивалю - це допомогти нашим ЗСУ. Покази ідуть за квитками, їх можна знайти на контрамарці. А решту зустрічі відбуватимуться за благодійні пожертви.

Кошти на Рух опору відправлять, а звідти ми купуватимемо, що потрібно захисникам та тим, хто в окупації.

Фестиваль особливий тим, що він відрізнятиметься кількістю людей. Навіть у такий час ми є, ми працюємо, ми можемо дати відсіч агресору.

Ми не маємо права зупинитися. Наша культура є і вона гідна будь-яких нагород», - розповідає актор драмтеатру Іван Бліндар.

Громадська організація має на меті розширити наш хаб.

"І ми взялися за спів. Знаю точно, що легенди створюються нами. А українське кіно - вже легендарне.

Цей фестиваль для того, щоб всі почули про українське кіно і знали про українських героїв», - зазначає Надія Левченко, координаторка гуманітарного логістичного центру при театрі «Рух опору - Рух допомоги».

Кінофестиваль в Івано-Франківську проводять вже вдруге. Він поєднує відразу кілька форматів подій. Зокрема, це кінопокази, лекції, відкриті дискусії та воркшопи від провідних діячів культури України.

«В нас будуть обговорювати важливі теми про мову та кіно, як засіб пропаганди. Розглянемо кіно, як один з важелів впливу на маси. Також будуть лекції від відомих людей.

Ця митці більше відомі за кордоном, вони представляють Україну в інших державах, а у нас про них нібито не знають. Серед них Дмитро Сухолиткий-Собчук, Марися Нікітюк та інші», - ділиться Олександр Гойсен, засновник фестивалю «4:3».

Фестиваль складатиметься з українського і міжнародного конкурсу. Зокрема, шість українських фільмів та 10 закордонних. Утім, будуть і фільми, які франківці побачать вперше на саме на фестивалі.

Це стрічка «Початок». Також для франківців передбачено багато лекторів у різноманітних форматах дискусій.

В журі будуть відомі кінорежисери та письменники. Окрім кіно, проведуть і заняття з хореографії.

Відкриття фестивалю, 15 вересня, о 18:30 у "Бастіоні". Ще одна локація, де проводитимуть фестиваль - це Палац Потоцьких. А дискусії відбуватимуться у приміщеннях "Промприладу".

Квитки на фестиваль можна придбати на if.kontramarka.ua. А зустрічі із відомими людьми - за добровільні внески.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відбувся другий ярмарок на підтримку ЗСУ "Блудний базар"

“Союз українок” організовує благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ у Калуші

“На ріках Вавилонських”: в Івано-Франківську відбувся благодійний концерт у костелі Христа Царя

На благодійному ярмарку на потреби ЗСУ у Копанках зібрали майже 17 тисяч гривень


12.09.2022 8611
Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

539
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

892
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7174 13
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2348
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2274
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2521

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

369

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

695

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

807

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

521
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

207
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

394
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

491
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

37973
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

370
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

503
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

665
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

213
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

254
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

944
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

582 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

636