17 подружніх пар з Івано-Франківська відновили шлюбні обітниці у Кані Галилейській (фото)

З 26 березня по 2 квітня відбулося щорічне паломництво до Святої Землі, організоване парафією Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську (Крихівцях) під духовним супроводом о. Йосафата Бойка.

Цьогорічне, вже сьоме по рахунку, було присвячене Року Сім’ї та сімейним цінностям і серед  54 паломників було 17 подружніх пар, які відновляли свої шлюбні обіцянки у храмі Кани Галилейської, саме в тому місті, де Ісус Христос  учинив своє перше чудо – перетворив воду у вино, перебуваючи зі своєю Матір’ю на весіллі. Це дуже символічно, що стільки подружніх пар, наймолодша з яких мала 2 роки подружнього життя, а найстарша – 43, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу парафії.

Кожна пара, підходили до центру храму і перед престолом, кладучи руки на Євангеліє, відновлювали взаємно їхні шлюбні обіцянки «любові, вірності і чесності подружньої», а дружини перед їхніми чоловіками ще й «послуху» подружнього. Священик відтак, благословив і просив Божої допомоги для продовження подружнього життя у радості та служінні Богові і ближнім. Відтак, на одному з вечірніх зібрань, кожна пара мала гарну нагоду поділитися радістю подружнього життя у паломницькій спільноті і отримала відповідне свідоцтво про відновлення шлюбних обіцянок.

Ще одною родзинкою паломництва було відновлення «хресних» обіцянок на узбережжі річки Йордан: це відречення «сатани і всіх діл його», а також обіцянка служити Богові і вірити в Нього. Всі паломники мали нагоду приступити до святого таїнства Покаяння, взяти участь  Святій Літургії, поєднатися з Ісусом у святому Причасті, а відтак, відновивши «хресні обіцянки», увійти у води йорданські та отримати благословення священика. Так звані «хресні обіцянки» в імені своїх похресників в часі таїнства Хрещення виконують хресні батьки, які себе зобов’язують перед Господом Богом, перед Церквою і родиною давати приклад доброго християнського життя, жити святими таїнствами Покаяння і Причастя, виконувати Божі і церковні заповіді. А відтак ці хресні батьки і матері повинні піклуватися про християнське виховання своїх похресників і молитися за них.

Паломництво має за мету – укріпити віру та утвердитися в ній з допомогою Божого Слова, відвідуючи місця, де народився, зростав, проповідував, пройшов Хресний шлях, був розп’ятий, помер, воскрес і вознісся на небо, а звідтам зіслав Святого Духа на апостолів наш Господь Ісус Христос. Паломництво в першу чергу має наблизити людину до Господа, а паломник покликаний роздумувати над власним наверненням і просити прощення гріхів. Сюди, на Святу Землю, у 1906 році Митрополит Андрей Шептицький ініціював паломництво з групою 500 чоловік, а Патріарх Йосиф ходив цими стежками у 1934 році і навіть написав книгу «Паломництво до Святої Землі».

Це паломництво і ці події, які ми особливо хочемо згадати і пам’ятати – мають одну єдину мету – роздумувати над тим, який добрий є наш Господь, скільки дарів він нам уділив у житті і яка це велика благодать – мати віру. Не помилюся, коли скажу, що віра займає особливе місце у житті кожної людини. А звідки ми маємо віру? Каже апостол Павло: «Кожний, хто призове ім’я Господнє, спасеться». Як же призиватимуть того, в кого не увірували? Як увірують у того, що його не чули? А як почують без проповідника?… Тож віра із слухання, а слухання через слово Христове» (пор. Рим 10,13-17). Отже, маємо віру, тому що хтось нам розказав про Господа Бога, про Церкву, хтось нас навчив молитися, тому в часі паломництва ми особливо молимося за тих, хто передав нам віру, хто віру плекав у нас та укріплював її – це за батьків, хресних батьків, родичів, знайомих, священиків. Отже, паломництво – це один із численних засобів для християнина, щоб утвердитися у вірі в Єдиного Господа Ісуса Христа, бо «нема ні в кому іншому спасіння, бо й імени немає іншого під небом, що було дане людям, яким ми маємо спастися» (Ді 4,12).

Дякуємо Богові  за гарну нагоду побувати на святих місцях.

Фотогалерея


08.04.2019 1327
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1492 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1785 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2570
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2355 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7593
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15306 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

363

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1074

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1148

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1936
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

319
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

697
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

936
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

962
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1989
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1040
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35189 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

315
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

523
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

664
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

987