10 поширених звичок слабких людей

З точки зору психології людина є найрозвиненішою і найскладнішою істотою. І найбільш суперечливою.

У кожному з нас в тій чи іншій мірі присутні риси та якості, які характеризують наші недоліки й переваги. А вони є у всіх. Так як же зрозуміти, хто сильна людина, а хто слабка?


Сильні люди — це зовсім не ті, хто геть позбавлений недоліків і слабкостей. Аж ніяк. Сильна людина не бездоганна, але вона вміє взяти своє життя під контроль. У тому числі і ті аспекти характеру, які є слабкостями і перешкодами на шляху до успіху та життєвої самореалізації. На відміну від них, людина слабка схильна їм потурати, тому на довгі роки і застряє в тій круговерті життя, яка йому абсолютно чужа. А якості, своєю чергою, формують звички, які стають гачками, що тримають людину в зоні комфорту. Що ж це за звички?

Жити у минулому часі

Слабкі люди схильні нарікати на те, що найкращий момент для звершень вже упущений, що раніше часи були кращі (а трава зеленіша, сонце яскравіше та інше). Вони постійно апелюють до своїх минулих досягнень і в психологічному сенсі практично живуть там, що є першою перешкодою руху вперед, інформує Ukr.Media.

Жаліти себе

І не лише це. Вони схильні шукати підтримки у своїй жалості до себе коханого і оточуючих. Це забирає дорогоцінну енергію, яку можна і потрібно реалізовувати в позитивному руслі. Також жалість до себе часто служить виправданням бездіяльності.

Концентрувати увагу на неприємності

Чорні смуги в житті трапляються в кожної людини. Але, якщо сильний знаходить у випробуваннях позитивні і навіть перспективні боки, слабкий схильний буквально варитися в неприємностях, прокручуючи подію в голові десятки і сотні разів. Зрозуміло, що і вихід з положення в таких умовах знайти буде вкрай важко.

Кидати розпочату справу на півдорозі

Беручись за справу, сильною людиною рухає серед інших і почуття відповідальності, яке зобов'язує довести його до логічного завершення, як би важко не було. Слабкі ж люди не знаходять в собі волі і мотивації, щоб переступити через своє «не хочу» або «не можу», і залишають справи незакінченими. Зрозуміло, звідки в таких умовах взятися результату?!

Перекладати відповідальність на інших

Господарі нашого життя ми, і тільки ми. Про це необхідно пам'ятати завжди, при будь-яких обставинах. Звинувачувати умови і сторонніх людей у невдачах є характерною рисою людей слабких, нездатних взяти відповідальність за власну долю у свої руки.

Звертати увагу на думку суспільства

Рахуватися з думкою свого оточення необхідно для нормальної соціалізації, але не більше. Будувати своє життя з оглядкою на те, що і хто про це подумає, — провальна стратегія, що говорить про слабохарактерність того, хто її вибирає.


Читайте також: Які найкращі 12 онлайн ігор полюбляють на західні гравці casino games online


Бути перфекціоністом

Здавалося б, прагнення до досконалості заряджена позитивною енергією. І це дійсно так, за тим лише винятком, коли людина звужує своє коло прийнятного до абсолютної досконалості, яка в принципі недосяжна. І це теж риса, що говорить про відсутність хоробрості взяти недосконалість світу і себе в ньому.

Страждати в бездіяльності

Занепокоєння про те, що може трапитися при тих або інших обставинах, породжує бездіяльність. Але сильна людина може приборкати своє хвилювання і почати діяти згідно з планом. У той час як слабка продовжує безмежно страждати, при цьому нічого не змінюючи в житті.

Боятися змін

«А якщо буде гірше...» — це девіз, за яким живуть слабкі люди, бо їх життєва стратегія лежить в площині уникнення можливих проблем і небезпек. Але вона абсолютно провальна, адже тільки зміни сприяють розвитку і досягнень.

Жертвувати своїми інтересами заради інтересів інших людей

Жертовність — це аж ніяк не позитивна якість, як може здатися на перший погляд. Якраз навпаки. Якщо ми не вміємо відстоювати свої інтереси, любити і поважати себе, що, знову ж таки, свідчить про слабкості, ми ніколи не зможемо дати щось хороше тим, кого любимо. У нас просто не буде на це внутрішнього (а часто і матеріального ресурсу).


22.06.2020 16641
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

385
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1744
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3250
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1175
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1203
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1259 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

297

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1147

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

990

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

359
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2519
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1260
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1350
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

576
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15212
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7510
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

366
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

798 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

497
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

410
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

498