На дорогах Івано-Франківська асфальт сходить разом зі снігом

 

Суворий температурний режим минулої зими в черговий раз негативно вплинув на стан проїжджих частин вулиць і доріг Івано-Франківська, який і так був далеко не ідеальним.

 

А тут ще під час відлиги разом зі снігом з помереженого тріщинами дорожнього полотна буквально «за колесами» авто «пішов» розкришений морозами і водою асфальт, залишивши по собі на дорогах вибоїни і ями.

 

І хоч минулого року міська влада й відмовилась від практики ямкових ремонтів, цьогоріч без них, схоже, не обійтися. Дуже вже багато ям різної величини і глибини залишилось після зими. Та й про поточні  та капітальні  ремонти доріг варто подумати вже зараз, щоб потім знову не  виправдовуватись, що запізно провели тендер і зашвидко  розпочалися осінні дощі з приморозками, пише газета "Західний кур’єр".

 

Ямкові ремонти, звісно, тимчасові. Тому набагато важливіше ретельніше виконувати поточні, середні й капітальні (якщо хочете – вибіркові)  ремонти доріг. Минулого року так званими  вибірковими капремонтами були охоплені найкритичніші, як стверджували депутати міськради й чиновники міськвиконкому, перехрестя й ділянки доріг. Цьогоріч ремонти доріг, за їхніми ж словами, теж залишаються серед головних пріоритетів для міської влади. А тому передовсім  хочеться привернути увагу депутатського корпусу міськради та  її профільних виконавчих органів до ще одного вузького місця внутрішнього транспортного кільця  – вулиці Січових стрільців, яка вже давно потребує ремонту. Особливо на ділянці від вул. Мельника до вул. Коновальця, де до того ж по окремій смузі назустріч загальному транспортному потоку організовано рух маршрутних транспортних засобів.

 

З капітальним ремонтом вулиці Січових стрільців якось не щастило. Щось подібне востаннє тут провели у 1996 році. Тоді старе покриття зняли за допомогою орендованої в Польщі дорожньої фрези і асфальтоукладачем спеціалізованого управління механізації будівництва настелили нове асфальтобетонне покриття.

 

Згодом інтенсивний рух транспорту доволі швидко почав його деформувати і руйнувати. У 2006 році вулицю Січових стрільців на всій її довжині запланували у капремонт. Однак саме тоді відбувалися вибори міського голови, і після зміни влади новий склад міськвиконкому плани попередників так і не втілив. Тож щороку на весні ямковість на вул. Січових стрільців усували ямковим ремонтом і видимі дефекти дорожнього покриття перекривали  новим асфальтом під час щорічних поточних ремонтів, яких вистачало акурат до наступної весни. Така тенденція, на жаль, залишається незмінною і досі. Можливо, настав вже нарешті час покласти їй край?

 

Відповідь на це питання можуть дати ті депутати міськради й посадовці міськвиконкому, які складатимуть, погоджуватимуть й затверджуватимуть так звані титульні списки на проведення поточних і (вибіркових) капітальних ремонтів доріг. При цьому їм також варто було б звернути свою увагу на початок вулиці Коновальця, яку востаннє теж ремонтували у 2006-2007 роках, і дорожнє полотно якої на ділянці до вул. Сахарова, здається, взагалі втратило свою несучу здатність. Колеса автомобілів з-під асфальту  повитискали там глинисту землю. Доцільно було б продовжити розпочате й вибрати ще одну ділянку для капремонту на вул. Галицькій з перехрестям вулиць Василіянок і Північного бульвару імені О.С. Пушкіна.

 

Логічно було б  відремонтувати й перехрестя вулиці Тичини, яке з’єднує обидві відремонтовані у попередні роки частини вулиці Новгородської. Зрештою, не варто забувати, що минулого року навіть не розпочались заплановані «вибіркові» капремонти частин вулиць Івана-Павла ІІ та вул. Гординського. Не кажучи вже про те, що, допоки зовнішні об’їзні вулиці Івасюка та Набережна імені Стефаника не передані на баланс облавтодору, їх теж щороку доведеться ремонтувати містові.

 

 

Читайте також:

Весна прийшла ремонти принесла


12.03.2012 2340 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

198
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

364
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13970 4
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1601
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

894
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6187

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

656

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1486

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1294

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1182
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

539
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

680
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1599
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

619
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

903
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5943
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13738
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

275
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

572
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

500
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

811 2