Анатолій Звіжинський в суді проти МВК: в комісію не допустили представників, делегованих трудовим колективом ЦСМ

 

 

Сьогодні, 11 листопада, в Івано-Франківську відбулось чергове судове засідання у справі “Звіжинський проти МВК”.

 

На попередньому засіданні суд вирішив залучити до розгляду справи теперішнього директора ЦСМ Ірину Клицюк. Однак вона не з’явилась до суду, незважаючи на те, що була належним чином поінформована. Тож можливість виступити Ірині Клицюк нададуть на наступному засіданні, пише Галицький кореспондент.

 

Сьогодні справу почали розглядати по суті. Першим виступив позивач Анатолій Звіжинський, екс-директор Центру сучасного мистецтва. Він пояснив, з яких причин подав цей судовий позов.

 

“Кандидатура Ірини Клицюк не відповідала всім необхідним вимогам. На момент подачі на конкурс вона не мала необхідного стажу роботи у галузі культури – трьох років. Крім того, формування конкурсної комісії відбувалось, як на мене, претензійно. В частину комісії від органу управління ввійшли заступник міського голови, заступник директора департаменту культури та представник юридичного відділу (Ірина Тарновська, яка й представляла МВК в суді – ред.). Як на мою думку, від органу управління представлені були не фахівці, вони мали б делегувати осіб, які не працюють в цьому органі“, – розповів Анатолій Звіжинський.

 

Суддя Галина Домбровська запитала, чи можна такий склад комісії розглядати як врівноважений – троє представників влади, троє учасників громадських організацій. На це позивач відповів, що був ще один дуже важливий момент – в комісію не допустили представників, делегованих трудовим колективом ЦСМ,

 

“Ми провели збори, подали свої кандидатури в департамент культури, наші документи не прийняли, сказавши, що вони не так оформлені. Ми подали їх вдруге, прийшовши з журналістами – ці папери прийняли, але згодом знову відписали, що папери подано неправильно, і не пояснили, чому саме. Ця остання “відписка” прийшла 12 липня, в останній день подачі документів. Тобто нас позбавили шансу виправити помилки і подати кандидатури ще раз”, – пояснив Анатолій Звіжинський.

 

Після цього представник відповідача Ірина Тарновська задала позивачу запитання.

 

“Ви подавали звернення від трудового колективу для включення кандидатів. Скажіть, будь ласка, чи департамент культури надав вам документи з роз’ясненням, що саме ви зробили неправильно?”

 

На це позивач сказав, що ні усних, ні письмових пояснень довго не було – а в останній день подачі документів прийшла відписка, що папери не так оформлені. Анатолій Звіжинський також розповів, хто повинен був стати учасниками комісії від трудового колективу – це Юрій Андрухович, Ігор Панчишин та Володимир Лукань.

 

Після цього суддя Домбровська, сказавши, що зрозуміла докази та позицію сторін, перейшла до розгляду наступної претензії позивача – про відсутність необхідного трудового стажу в 3 роки в Ірини Клицюк.

 

Захисник відповідача Ірина Тарновська сказала, що в матеріалах справи є довідка від обласної спілки художників, в якій йдеться про те, що Ірина Клицюк дійсно займається творчою діяльністю з 2012 року. Крім того, за словами юриста МВК, законодавством чітко передбачений перелік документів, які має подати особа, і вимагати більше документів ніхто не вповноважений.

 

“Закон каже, що претендент повинен мати стаж не менше трьох років роботи в галузі культури. Що таке стаж роботи, як орган місцевого самоврядування розуміє цей термін? Розумієте, до прикладу – на посаду судді потрібен відповідний стаж роботи. Офіційний стаж. Якщо мені, я не знаю, спілка працівників юриспруденції дасть довідку, що я ходила п’ять років на засідання до інших суддів, то чи це буде стаж роботи? Чим він має підтверджуватись?”, – дещо іронічно висловилась суддя Галина Домбровська.

 

“Єдиним документом – трудовою книжкою”, – відповіла Ірина Тарновська.

 

Суддя запитала, чи є в переліку поданих документів трудова книжка Клицюк. Представник відповідача пояснила, що комісія, згідно законодавства, не мала права вимагати трудову книжку в кандидата. На це суддя відповіла запитанням – як тоді перевіряється стаж роботи?

 

“А якщо документи підробили? Є ж різні люди, ми живемо в сучасному світі. Наприклад, підробили довідку, як в такому випадку перевірятиметься цей стаж?”, – запитала Домбровська.

 

Ірина Тарновська на це сказала, що члени конкурсної комісії ознайомились з довідкою обласної спілки художників.

 

“Членом якої вона, до речі, не є”, – прокоментував цю фразу Анатолій Звіжинський. Після цього він додав, що володіє інформацією про відсутність необхідного стажу в Ірини Клицюк.

 

“Пані Клицюк дала своє перше інтерв’ю виданню “Галка”, і там вказала, що у 2014 році була змушена поїхати за кордон, бо не могла знайти роботу тут. Потім я знайшов ще іншу інформацію – в 2015 році Ірина Клицюк висувала свою кандидатуру на місцеві вибори від партії “Патріот”, де в її біографії було вказано “тимчасово непрацююча”. Відповідно, про який стаж може йти мова, якщо в 2012 році вона була ще студенткою?“, – запитав Анатолій Звіжинський.

Суд, вислухавши аргументи та позиції сторін, постановив – засідання оголосити закритим, вручити повістку про наступне судове засідання Ірині Клицюк, з метою вислухати її саму. Втім, така повістка не наказує Ірині Клицюк з’явитись на суд, а всього лише інформує про засідання та надсилається з метою дотримання процесуальних прав. Розгляд справи продовжиться 22 листопада до 14:05.


11.11.2016 1032 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

5550
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

483
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14678 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1721
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

992
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6409

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

770

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1585

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1378

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1265
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

625
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

771
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1676
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

704
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1000
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6053
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14350
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

370
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

672
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

587
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

907 2