Від Карпат до каньйону: в Івано-Франківську обговорили кращі туристичні практики області (ФОТО)

Сьогодні, 27 вересня, в Івано-Франківську відбулась конференція "Туристична ревіталізація: фокус на громади".

Про це повідомляє кореспондентка Фіртки.

"Сьогодні відзначається Міжнародний день туризму. Для нас це дуже важливо, тому кожного року ми не тільки святкуємо цей день, але й проводимо різноманітні конференції, щоб обговорити майбутнє.

Сьогодні акцент ставиться на обмін досвідом між різними громадами. Також ми відзначатимемо переможців туристичної премії. Таке нагородження ми проводимо вже вдруге.

Нагороджувати будуть активістів, громадські організації та туристичні організації. Також обговоримо кращі туристичні практики громади, які зможуть поділитися своїм досвідом, що стимулюватиме інші громади. Це покаже, як можна використовувати ті ресурси, які є на місцях, для приваблення туристів", - прокоментував Віталій Передерко, начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА.

Передерко каже, що зараз важливо зрозуміти, яка громада працює найактивніше, щоб також визначити пріоритети фінансування.

"Загалом вдосконаленню немає меж. Наша область дуже неоднорідна, бо багато туристів їдуть саме в гори, але ми хочемо вирівняння туристичного поділу та прагнемо залучити туристів, до прикладу, у Дністровський каньйон.

Зараз ми ще всі вчимося, бо процес децентралізації багато що змінив. У нас є декілька видів туризму, які нам потрібно реалізувати. Тому на них ми акцентуємо свою увагу",- додає Передерко.

На презентації зі своїми успішними проєктами виступили представники громад з Ворохти, Косова, Верховини, Долини та Франківська.

Туристичний збір від початку року склав майже вісім мільйонів гривень.

"Наша область є туристична. Для того, щоб наш регіон відвідували ще більше туристів, нам потрібно вдосконалювати умови та інфраструктуру.

Пандемія вносить в роботу цієї сфери свої корективи, тому ми повинні вакцинуватися, щоб створювати комфортні та безпечні умови для наших гостей.

Також у нас зараз багато уваги сконцентровано саме на місцевих дорогах, які потребують терміново ремонту", - каже Світлана Онищук, голова Івано-Франківської облдержадміністрації.

Додамо, що нещодавно в межах обласної програми виділили близько 100 тисяч на блогерів, щоб таким чином популяризувати область.

"У Верховині та Івано-Франківську ми будемо започатковувати гастромаршрут. В нас на Верховинщині він буде складатися з декількох сіл, в якому кожне село буде асоціюватися з відомими літераторами та знаменитостями.

Дивуватимемо гуцульськими голубцями та білим борщем, кулешею з бриндзою, баношем, грибами. Зараз проєкт на стадії реалізації, тому приблизно 20 жовтня в нас у планах є проведення першої екскурсії. Маршрут буде дводенний з ночівлею. В Івано-Франківську такий маршрут буде одноденний", - каже Марія Маківничук, заступниця голови Верховинської селищної ради.

Нагадаємо, вчора вперше в Івано-Франківську провели гастромандрівку смаками Івана Франка. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відпочинок в Україні: з яких країн найчастіше приїжджають на Франківщину

Фотогалерея


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1375
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2650
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2183
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2253
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6782 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2533 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

418

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1251

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1354

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1500
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

368
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

231
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

642
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

130
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26599
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

609
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10534 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

137
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

161
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

477
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

623
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

687