У бою під Кримським загинули солдати з бригади, яка базується на Прикарпатті

Стали відомі імена військовослужбовців ЗСУ, які загинули внаслідок бойових дій 9 листопада. Поблизу селища Кримське на Луганщині полягли солдати Іван Воробей та Євген Летюк із 10-ї гірсько-штурмової бригади.

Як передає “Новинарня“, про це на брифінгу в прес-центрі штабу ООС у суботу розповів командир їхнього батальйону Володимир Бабанін.

У штабі ООС зазначили, що “окупанти намагаються відновити бойові дії в певних районах”.

“Так, учора таке намагання було відмічено в районі Бахмутської траси, де внаслідок обстрілів противника загинуло два військовослужбовці Об’єднаних сил”, – заявив представник прес-центру ОС Олексій Жуганов.

За даними штабу, під прикриттям вогню з гранатометів, великокаліберних кулеметів та мінометів 82-го калібру позиції українських захисників тут обстрілював снайпер. Як зазначив комбат Володимир Бабанін, “вчора, 9 листопада, 0 21:15, окупанти відкрили зосереджений вогонь зі стрілецької зброї по одному з опорних пунктів, що розташований впритул до Бахмутської траси. Командир роти, оцінивши тривалість та інтенсивність вогню, прийняв рішення на подавлення вогневих засобів противника.

Першими в бій вступили розрахунки чергових вогневих засобів, по яких згодом окупанти відкрили вогонь з автоматичних та станкових гранатометів”.

“За таких умов, мною було прийнято рішення на застосування вогневих засобів батальйону та з метою недопущення переходу противника до активних дій – висування на визначені мною рубежі резервів. Підрозділ, що вступив у бій, під прикриттям вогню був своєчасно посилений. За годину вогнева активність ворога була повністю подавлена. Активних дій окупантів не допущено”, – розповів про зіткнення майор Бабанін.

“На жаль, в ході бою, висуваючись до бойових позицій, зазнав смертельних поранень солдат Іван Васильович Воробей. Його бойовий побратим, солдат Євген Валерійович Летюк, намагався надати допомогу, кинувся перетягнути солдата до окопу, але також отримав смертельне поранення”, – сказав комбат. За його словами, маневр вогнем дозволив подавив вогонь противника, але врятувати життя двох героїв вже не вдалося. “Обоє військовослужбовців батальйону загинули як герої й навічно залишаться в наших серцях”, – додав командир.

“Від 23-ї години обстановка в районі виконання бойових завдань батальйону повністю контрольована. Передові позиції посилені, резерви, в тому числі й старшого начальника, готові до застосування”, – заявив Бабанін. Він наголосив, що “підрозділи батальйону виконують бойові завдання на позиціях уздовж Бахмутської траси і надійно утримують займані рубежі та опорні пункти. Особовий склад навчений та має бойовий досвід. Разом з тим (…) підрозділ вживає заходів щодо стабілізації ситуації й недопущення ескалації конфлікту в районі відповідальності.

Військовослужбовці батальйону повністю дотримуються мирних умов Мінських домовленостей та відкривають вогонь лише для відбиття наступу противника та збереження власного життя та здоров’я”. Натомість противник зі складу 4-ї мотострілецької бригади російсько-окупаційних військ, що на напрямку батальйону, неодноразово намагався спровокувати підрозділи ЗСУ на ведення вогню й інтенсивні дії. “Як правило, такі дії розпочинаються пізно ввечері, коли спостерігачі ОБСЄ завершують свою роботу та його виявлення стає ускладненим”, – сказав Бабанін.

Іван Воробей мав лише 19 років. Він народився 3 липня 1999 року в селі Дігтярівка, Новгород-Сіверський район Чернігівщини. Солдат, заступник командира бойової машини — навідник-оператор гірсько-штурмової роти 8 ОГШБ (в/ч А3029) 10 ОГШБр.

Євгенові Летюку був 21 рік. Він також солдат 8-го гірсько-штурмового батальйону “десятки”.

Загиблий на Луганщині, Летюк – сам зі Станично-Луганського району. На контракт у ЗСУ прийшов лише 29 липня 2018 року.


10.11.2018 2642
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

791
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

390
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14157 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1625
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

909
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6245

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

677

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1504

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1311

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1195
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

555
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

693
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1619
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

635
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

926
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5964
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13807
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

298
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

593
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

525
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

839 2