Проданий, але не знищений. Карпатський експертно-технічний центр, як приклад вдалої приватизації (ФОТО)

Понад 9,2 мільйона гривень надійшло до державного бюджету від приватизації ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці».

Сьогодні продаж вказаного підприємства вважають одним з найвдаліших прикладів малої приватизації на Прикарпатті, повідомляє Фіртка.

Як повідомив Михайло Гавриляк, начальник відділу приватизації регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області, ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці» стало одним з трьох єдиних майнових комплексів державних підприємств, які включили у перелік об’єктів, що підлягають приватизації.

«У 2020 році наказом Фонду державного майна дане підприємство включено у перелік малої приватизації, які підлягали приватизації у 2020 році. У кінці 2020 року функції з приватизації підприємств Фонд державного майна України доручив здійснювати регіональним відділенням по області. Регіональне відділення забезпечило підготовку до приватизації: визначили стартову ціну цього об’єкта, розробили умови продажу», - розповів посадовець.

Зі слів Михайла Гавриляка, з-поміж умов продажу зазначалося, насамперед, недопущення звільнення працівників підприємства новим власником протягом пів року після переходу права власності, а також, погашення кредиторської заборгованості із заробітної плати та платежам до бюджету, якщо така кредиторська заборгованість була.

Продаж підприємства відбувався через електронну систему Prozorro.

«В березні місяці відбувся електронний аукціон. Була подана одна заявка – одним претендентом на придбання цього підприємства», - продовжує начальник відділу приватизації.

Вказаний приклад продажу державного підприємства вважають вдалим, оскільки, по-перше, ціна, за якою продали, більш як на 1,5 мільйона, перевищила стартову, визначену на рівні 7 673 тисячі гривень.

По-друге, організація, яка виступила інвестором підприємства – київське товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Укрекспертсервіс» займається спорідненими видами діяльності, що дає додаткові гарантії того, що після приватизації вдасться зберегти кадровий потенціал ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці». Адже саме кадри сьогодні є головним надбанням підприємства.

Як зауважив заступник директора Карпатського центру Дмитро Зінчук, персонал підприємства включає експертів з досвідом роботи понад 10 років.

«Це є найкращі спеціалісти у своїй галузі, - зазначив заступник керівника, - а що стосується нафтогазового сектору, то наші спеціалісти є одними з найкращих в Україні».

В цих умовах втрата такого кадрового потенціалу означала б смерть підприємства як такого, що неодмінно, зважаючи на функції, які виконує сьогодні Карпатський центр, негативно відбилося б загалом на економічній ситуації в Івано-Франківській області і навіть в Україні.

Так, зі слів Дмитра Зінчука, сьогодні ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці» зосереджує свою діяльність у двох основних секторах.

«Перш за все, це два найголовніших сектори: надання експертиз стану охорони праці та промислової безпеки підприємств. Власне, на підставі цих експертиз як малі підприємства, так і великі підприємства можуть отримати у територіальних органах управління Держпраці дозволи на роботи підвищеної небезпеки.

І другий напрямок нашої діяльності – це так звані технічні огляди або діагностика іншими словами. Власне, наші фахівці, наші експерти діагностують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки. Це охоплює весь спектр від деревообробної галузі – це обладнання деревообробки, – і закінчуючи вантажопіднімальними механізмами – це крани, ліфти, всі механізми вантажопіднімального напрямку»,- пояснює заступник директора.

Ключовою ж сферою, де підприємство проводить діагностику і надає висновки експертизи стану охорони праці є нафтогазовий сектор.

«Наше підприємство працює з найбільшими підприємствами у цій галузі – такими, як: Укртрансгаз, Нафтогаз. Наші спеціалісти є найкращими у цій галузі не тільки в нашій області, а і в межах України», - додав заступник директора.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ефективне використання державного майна: на Прикарпатті провели перевірку 1 033 об’єктів

На Івано-Франківщині прокуратура повертає держпідприємству приміщення вартістю 6,1 мільйона


28.09.2021 Сергій Білий 1867
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

248
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

514
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1616
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2875
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2408
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2394

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

380

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

554

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1400

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1482
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

515
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

374
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

754
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

118
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

253
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26862
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

715
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

270
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

276
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

597
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

885
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

802