Підіймає інтелектуальний рівень суспільства: в Івано-Франківську ендокринологи запропонували методи боротьби з йододефіцитом (ФОТО)

Сьогодні, 9 вересня, відбулась конференція, за участі експертів з ендокринології МОЗ України, в якій обговорювали проблему захворюваності прикарпатців через недостатню кількість йоду в організмі. 

Про це повідомляє кореспондентка Фіртки.

Йододефіцит є поширеною проблемою на території Прикарпаття розповідає Оксана Марусин, експертка з ендокринології департаменту охорони здоров'я. Через це в людей виникають різного роду хвороби: дифузний зоб, його вузлові форми, гіпотиреози.

"Тому ми сьогодні хочемо, звернутися до депутатів обласної ради з метою, щоб вони нас підтримали та впровадили соціальну програму по забезпеченню йодованою сіллю:  в громадських закладах харчування, в дитячих садочках, в школах.

Дозволили спеціалістам виїзди та обстеження пацієнтів в гірських регіонах, для того, щоб знали й підбирали їм індивідуальну профілактику, чомусь наші люди бояться вживати в їжу йодовану сіль. Проте використання тільки йодованої солі в щоденному раціоні може забезпечити достатню кількість йоду для нормального життя і профілактики для запобігання розвитку йододефіцитних ускладнень", - наголошує експертка.

Володимир Паньків, експерт з ендокринології МОЗ України, розповідає, що Україна зараз залишилась останньою країною в Європі, яка не прийняла профільної програми профілактики ліквідації йодного дефіциту.

"Йод - це в першу чергу, сировина для утворення гормонів щитоподібної залози, яка є барометром в організмі, від її функціонального стану залежить і розвиток людини, але насамперед інтелектуальний розвиток цілого суспільства. У дітей через дефіцит цього елемента показники розвитку знижуються на 15-20%", -  пояснює експерт.

Щитоподібна залоза дуже чутлива і до наслідків екологічного неблагополуччя, і до недостатньої кількості йоду в організмі, через це погіршується її нормальне функціонування. 

"В регіонах, де ми проводили обстеження, а це Коломийський та Кіцманський райони, які зазнали значного впливу радіоактивного випромінювання внаслідок катастрофи на Чорнобильській ЧАЕС надзвичайно високий показник патологій щитоподібної залози та інших йододефіцитних захворювань", - продовжує представник МОЗ.

Володимир Паньків наголошує, від дефіциту йоду, хворіє не лише щитоподібна залоза, а й знижується інтелектуальний потенціал суспільства, в літньому віці це може спровокувати хворобу Альцгеймера, а в молодому - запобігти інтелектуальному розвитку. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Більше сучасного обладнання: Івано-Франківська ЦМКЛ отримала новий ангіограф (ВІДЕО)

На Прикарпатті обговорили розміри зарплат медиків у наступному році (ВІДЕО)

Опанували електронну систему: прикарпатські лікарі почали видавати цифрові лікарняні (ВІДЕО)


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2693
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20782
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1803
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1292 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2306
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3945

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

579

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2059

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

750

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1355
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

944
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24445
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

661
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

688
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

639
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

784
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

642
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

823
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2110 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

774