Отримав поранення та пережив полон в Оленівці: історія захисника Любомира Кавки, який проходить реабілітацію в Івано-Франківську (ФОТО)

Захисник України Любомир Кавка родом із Рогатинського району, що на Івано-Франківщині. У червні йому виповниться вже 50 років.
Про свого особливого пацієнта розповідають в КНП "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради", передає Фіртка.
Любомир Кавка розповідає про себе так:
"До війни працював на різних роботах за кордоном. Часто їздив у Польщу і навіть в ту прокляту росію, в Італії жив вісім років. Час був такий, коли треба було заробляти гроші".
На початку повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, чоловік перебував в Україні. Каже, що пішов воювати "добровільно-примусово".
Повістку прислали на пошту, й він одразу ж дев'ятого березня 2022 року з'явився у військкомат, щоб стати на захист своєї Батьківщини.
"До того служив лише строкову службу, в АТО не був. Але коли почалась повномасштабна війна вступив до 110 гірсько-штурмової бригади.
Воював у Донецькій області. Рідні кажуть, що з 29 березня не виходив на зв'язок. Пережив контузію і провали в пам'яті.
А коли прийшов до тями, то вже був у полоні. У мене забрали телефон і документи. Виходить, що я майже не воював", — розповідає свою історію Любомир Кавка.
Десь 100 днів захисник перебував у полоні в тюрмі Оленівки.
Як вказують, цікавим є той факт, що воїна звільнили з полону всього лише за декілька днів до того, як росія вчинила там теракт і масове вбивство.
Про свою Україну Любомир Кавка говорить так:
"Красива, багата держава, але, на жаль, нам не завжди вистачає чесних і сміливих людей, особливо у владі.
Ветеран війни із пенсією 7600 гривень — хіба це нормально? Україна має велику потребу в змінах. Не може все залишатись так, як було раніше".
Після того як Любомир Кавка був звільнений з полону, він проходив реабілітацію у різних лікувальних закладах. У нього є перелом шийки лівої стегнової кістки, але виявили це зовсім нещодавно.
"Ще у 2022 році захисника прооперували на території ДНР, зробили трепанацію черепа. Опісля він все ж не міг рухати ні ногою, ні рукою.
Чоловік був фактично був повністю лежачий. Думали, що це наслідки інсульту, але тільки зараз виявили, що є перелом шийки лівої стегнової кістки", — зазначає завідувач відділення травматології, ортопедії і реконструктивної та пластичної хірургії, лікар Степан Зелик.
Так, в ЦМКЛ Любомиру Кавці здійснили успішну операцію.
"До того нашому пацієнту відмовляли в декількох медичних закладах через складність такого оперативного втручання, оскільки у нього була давня непролікована травма та дуже сильна контрактура в ділянці перелому та коліні (патологічний стан, при якому частково або повністю суглоби втрачають свої функціональні можливості).
Ми йому провели тотальне безцементне ендопротезування кульшового суглобу", — розповідає Степан Зелик.
Три тижні з військовим у ЦМКЛ попрацювала і мультидисциплінарна команда фахівців з реабілітації.
"У пацієнта важка ситуація. До травми в 2021 році він ще й переніс інсульт.
Наразі він може самостійно змінювати положення в ліжку, сам пересідає в крісло колісне. Декілька днів з моєю допомогою і за допомогою палиці ми розпочали ходити. Але через контрактуру в колінному суглобі поки він може ставати тільки на носок, не повністю розігнувши ногу.
До цього його нога взагалі не рухалась, а зараз робить згинання і розгинання", — каже фізичний терапевт Андрій Пилипишак.
Як вказують лікарі, результати реабілітації помітні.
"Велику роботу з пацієнтом провели фахівці ментального здоров'я, над відновленням його руки багато попрацювала ерготерапевт Вікторія Попадинець.
Важливим було й те, що захисник перебував у палаті з іншими військовими, які його розуміють. Якщо на початку він ні з ким не хотів говорити, то значний його психологічний поступ бачимо і в тому, що погодився проявитись і розповісти свою історію для широкого загалу людей", — говорить завідувач відділення реабілітації та відновного лікування ЦМКЛ Михайло Кобзей.
Директор ЦМКЛ Тарас Масляк також переконаний, що кожен українець сьогодні повинен докладати максимум зусиль для адаптації й повернення ветеранів у мирне суспільство.
"Ці люди постраждали через війну і ми маємо про них дбати. Щастям є, коли ми можемо хоч якось їм допомогти, і наші медики над цим багато працюють.
Ми дуже вдячні захисникам України за нашу незалежність, свободу та мир", — каже Тарас Масляк.
Лікарі розповідають, що Любомир Кавка досі, буває, злиться, нарікає на болі, не дуже вірить і медикам, які запевняють, що фізично відновитись та жити щасливо він зможе, якщо віднайде мотивацію.
"Знаємо і відчуваємо, що Вам тяжко, можливо, не повністю розуміємо, бо не прожили те пекло, що Ви. Але бачимо, що у Вас, попри все, є надія і крила. Віримо, що вони не повністю зломлені", — йдеться в дописі від ЦМКЛ.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Отримав поранення в день загибелі брата: історія воїна Станіслава Дейни, який лікується в Івано-Франківську (ФОТО)

«Довелося виборювати елементарне», — військова фельдшерка Ольга Штерн про сексизм та виклики для жінок у війську

«Для перемоги не вистачає єдності», — прикарпатець Юрій Смицький про шлях у війську, втрату побратима та поранення


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1195
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

913
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1972
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3486
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2385 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

740

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

641

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

621

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

623
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10274
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1121
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5183
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

927
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2732
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1128
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

321
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

647
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

557
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

611
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

962 2