«Організм сам диктує нам умови»: медики пояснюють, як лікувати COVID-19 вдома, щоб уникнути ускладнень

Коронавірусна хвороба стала агресивнішою та швидше призводить до госпіталізації, аніж ще на початку пандемії. Як правило, доводиться надавати медичну допомогу цілим сім'ям, а не поодиноким випадкам.

Про це у «Суботньому інтерв’ю» з Інною Кузнецовою розповіла Аріана Мохаммад, лікар-кардіолог, передає Фіртка.

За її словами, якщо людина хворіє на коронавірусну хворобу вдома і впродовж 5-7 днів у неї температура, слід здати низку аналізів.

«Відштовхуватись треба від цифр температури. Якщо 39 і вище, але вона добре збивається і немає задишки, то варто здати загальний аналіз крові з формулою, с-реактивний пептид, феритин, інтерлейкін 6, прокальцитонін та д-димер.

Результати цих аналізів повинен переглянути лікар і лише тоді з ним вирішувати про подальше лікування», - наголосила Аріана Мохаммад.

Медик зазначила, що комп’ютерна томографія (КТ) та її нераціональне використання – проблема нашого сьогодення. Такий метод дослідження повинен призначати тільки лікар і в жодному разі не на бажання пацієнта.

«Був період, коли всі бігли на КТ для того, щоб візуалізувати свої 3% пневмонії. Всі забули, що КТ – це метод дослідження, який є не настільки безпечним.

Три хвилини, коли ви знаходитесь в томографі дорівнює сорока проведеним рентгенам. Уявляєте, яке величезне радіаційне навантаження ви отримуєте під час, так би мовити, дуже швидкої, класної та деталізуючої процедури?», - пояснює Мохаммад.

Спеціалістка каже, що при лікуванні коронавірусної хвороби вдома, аби уникнути ускладнень, найперше варто дотримуватись водного балансу.

«Організм сам диктує нам умови. Якщо стан погіршується – пацієнти починають задихатися навіть в стані спокою, тому всі б’ють в набат і викликають швидку допомогу», - розповідає медик.

Після того, коли пацієнт перехворів COVID-19, температура тіла може триматися 37-37,3 ще до трьох місяців.

Тим часом, лише 18% українців довіряють COVID-статистиці (ОПИТУВАННЯ).

«Завдання тут не лікувати температуру, а спостерігати, чи це наслідки постковідного синдрому, коли імунна відповідь ще знаходиться на такому достатньо агресивному рівні. Але не треба забувати й про інші захворювання, про приєднання бактеріальної інфекції…

В такій ситуації треба здати загальний аналіз крові. Якщо все добре – температуру збивати не потрібно, а просто приймати вітаміни та пити достатню кількість рідини», - закликає Аріана Мохаммад.

Після «перенесеного» ковіду, як зазначила лікар-кардіолог, найчастіше загострюються такі хвороби, як цукровий діабет та серцево-судинні захворювання.

Тим часом, до прикладу, діагноз розсіяний склероз не є протипоказанням до вакцинації, натомість слід уникнути цієї маніпуляції, якщо є алергія або розвиток шоку на компоненти вакцини.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську в центрах масової вакцинації та пунктах щеплення вже є вакцина Moderna.

«Будь-яке аутоімунне захворювання, або демієлінізуюче, яким являється й розсіяний склероз, не може бути протипоказом. Навпаки, у нас були пацієнти, яких госпіталізували з розсіяним склерозом і вихід був печальним», - додає лікарка.

Натомість пацієнти з онкологією, якщо проходять хіміо- чи радіотерапію, або пройшло небагато часу (менше ніж три місяці) після якогось хірургічного втручання, то вакцинація жодним чином не показана.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19

Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження

Наслідки від COVID-19: понад 20% хворих мають проблеми з пам'яттю після одужання

Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно

Добровільно чи все ж обов’язково: відомо, чи відсторонятимуть від роботи працівників, які отримали лише одну дозу вакцини проти COVID-19

Лікар попередив, що загрожує після важкої форми COVID-19


15.11.2021 Тіна Любчик 3890
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2633
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20399
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1790
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1277 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2301
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3930

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

447

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2050

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

741

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1345
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

414
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

938
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24438
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

679
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

633
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

779
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8113
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

582
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

813
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2100 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

769