Яремче відзначило день міста гуцульським карнавалом (ФОТО/ВІДЕО)

Яремче відзначило перший день міста у складі територіальної громади, яку створили рік тому. За словами міського голови Андрія Мироняка, зараз в громаді проживає 13,5 тисяч людей.

Святкування тривали два дні – 24 та 25 липня. Особливістю свята став другий гуцульський карнавал, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

За словами міського голови Яремча Андрія Мироняка, через пандемію минулого року святкувань не було, тож цьогоріч вирішили веселитися два дні. 24 липня в межах святкування провели різні майстер-класи: з бісероплетіння, кулінарні, з гри на дримбі та трембіти. Також для охочих були безкоштовні екскурсії. 25 липня розважали присутніх показом етноодягу та гуцульським карнавалом.

Андрій Мироняк каже, що цей день міста має свою особливість:

"Хороша концертна програма. Багато задіяно культурних, фольклорних ансамблів. І місцевих, і приїжджих з різних областей. Це дає смак".

Гуцульський карнавал — це святкова хода центральною вулицею міста. До участі в ній долучилися творчі колективи, а також працівники різних закладів та установ. Серед них — Яремчанський ліцей № 2. Заклад зробив гуцульську "весільну платформу". До дійства готувалися два тижні. За словами вчительки християнської етики Наталії Попівняк, залучили близько сотні осіб.

"Попереду – молода, молодий, весільні гості, староста. А ми веземо придане – і собаку, і курку-квочку з яйцями, і козу, і навіть дитинку. Так що нашим молодятам має бути дуже весело і гарно житися", — пояснює вчителька.

Участь у заході взяв і колектив Карпатського національного природного парку. Під час карнавалу, за словами заступника директора установи Олександра Киселюка, презентували нові авто, які отримали для охорони своїх територій, та напрями своєї діяльності.

"Ми відобразили спочатку людей, які працюють в парку, і національний одяг. Друга платформа – це є культура, це є музики. Третя платформа – це те, як ми оберігаємо і вирощуємо різні саджанці. Четверта – все ж таки ми оберігаємо для того, щоб людина могла відпочити, могла бути туристом. І п’ята платформа – це представник міфічний, який може є у нас, може був колись і на сьогоднішній день він є. Так що ми постаралися представити ті всі аспекти, якими займається Карпатський парк", — розповідає заступник директора Карпатського національного природного парку Олександр Киселюк.

Учать у карнавалі взяли шість платформ, які організували установи, оздоровчі та навчальні заклади. За словами членкині оргкомітету Анастасії Мокій, до 21-ї тривало голосування, за результатами якого визначили найкращу платформу. Переможець отримав грошовий приз.

Закінчилося святкування концертом артистів та дискотекою. Загалом, за словами Андрія Мироняка, на святкування витратили близько восьмисот тисяч гривень: 350 — із міського бюджету, ще 450 тисяч надали спонсори.

 


Читайте також:

780-й день народження Коломиї: як святкуватимуть ювілей

Фотогалерея


26.07.2021 1786
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2436
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19554
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

142

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2013

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8056
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740