Франківці Ірина та Ігор Гурик: Людям треба зрозуміти, куди країна хоче рухатись далі

Батьки Героя Небесної Сотні Романа Гурика, громадські активісти Івано-Франківська Ірина та Ігор Гурик дали відверте інтерв’ю у програмі «ПравоЗнати» на радіо «Західний полюс».

Розповіли, як змінилось їхнє життя та життя країни за останні п'ять років, виховання дітей та вибори, пише Типовий Франківськ.


Мати Романа Гурика Ірина каже, за останні п’ять років у родині нічого суттєво не змінилося. Вона продовжує жити в тому ж руслі, що й раніше. Втім, зазначає, у сім’ї немає чіткого розуміння про те, що сталося з Романом.

«Коли Роман в останній вечір прийшов додому, залишив на стільці куртку. Так от ця ж куртка вже п’ять років висить на тому ж кріслі. Напевно, в нас є такий мозковий самозахист і таке розуміння цієї всієї ситуації, що нам легше думати, що Роман десь закордоном на навчанні і рано чи пізно приїде, аніж аналізувати і розуміти, що взагалі сталось», - додає Ірина Гурик.

Активістка розповідає, що у суспільстві також не помітила особливих змін. Втім їй дуже імпонує те, що збільшується тенденція на українську мову. Також, незважаючи на те, що, за словами людей, українці живуть бідно, багато хто все ж їздить на відпочинок закордон. Ірина каже, тішить те, що люди виїжджають з України, дивляться на світ. Особливо, коли йдеться про молодь.

Ігор Гурик подякував франківцям за підтримку усім українцям та закликав прикарпатців зробити свій свідомий вибір.

«Свідомий тому що, насправді ці вибори надважливі. Саме зараз. Тому що в момент після Майдану ми всі хотіли і зараз хочемо рухатись до кращого життя. А краще життя - це цивілізований світ, де питання або непорозуміння вирішуються в конструктивному діалозі, коли можна усе обговорити, дійти до спільного рішення, а не вбивати, ненавидіти одне одного, не бажати зла комусь іншому», - коментує батько Романа Гурика.

Активіст додає, щоб люди зробили свій свідомий вибір, їм треба сісти, подумати, обміркувати ситуацію, яка зараз є і чітко зрозуміти, куди країна хоче рухатись: чи йти до цивілізації, розвитку, звідки протягують руку і запрошують, чи повернутися в дрімучі часи, які вона вже прожила.

«Просто потрібно поставити галочку навпроти правильного прізвища. А проти всіх безглуздо голосувати. Адже якщо в тебе немає людини, яку ти хочеш бачити на цьому пості, ватро задуматись, може, ти і є цією людиною, але нічого для цього не робиш. А якщо тобі дали вибір серед тих, хто є у списку, ти вже маєш вибрати кращого», - зазначає Ігор Гурик.

Ірина Гурик наголошує, не можна бути нейтральним в цей час і ставити галочку проти всіх. Тому що країна просто стоятиме на місці і не рухатиметься нікуди. А рух потрібен: вперед чи назад, буде видно згодом.

«Ми повинні рухатись і не можемо постійно стояти на одному місці. Зараз є дуже багато ресурсів, де можна читати, вибирати, аналізувати, думати. Що означає поставити галочку проти всіх? Це виходить, як завжди: у нас винні всі навколо, тільки не я. А чому не я? Бо страшно взяти на себе відповідальність? А чому тоді було не страшно Небесній Сотні, а чому не страшно хлопцям в ООС? Тепер давайте ми заліземо в кущі і будемо все звалювати на них. Перекласти відповідальність на когось найлегше. І це, на мою думку, совкове виховання, це неправильно», - обурюється активістка.

Нагадаємо, 19-річний юнак Роман Гурик був студентом ПНУ ім. В. Стефаника. Він загинув 20 лютого 2014 року на передовій під час зіткнень на вулиці Інститутській від кулі снайпера у скроню.


15.04.2019 8046 2
Коментарі (2)

Сергій 2019.04.20, 14:28

патріотична дитина загинула за шоколадного вурдалаку судити гада особлива падяка і шана батькам за патріота-Українця

OUH 2019.04.22, 13:50

Зверніть увагу, як працюють путінські тролі - це троль під ніком Сергій. Підмінюють поняття,  ніби й пише про патріотизм, але таким чином, щоб очорнити та викликати ненависть до того, хто безпосердньо до загибелі хлопця не мав відношення,  до того, хто підняв з нуля українську армію, яка не дає Путіну просуватись далі на Одесу та Київ та вбивати наших співвітчизників. Схожі пости в інтернеті поширюються і будуть поширюватися масово, для цього існує ціла мережа ботів, які маскуються під українців.

 

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1496 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1787 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2573
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2356 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7594
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15308 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

364

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1075

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1150

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1937
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

320
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

698
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

937
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3148
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

963
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1990
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1041
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35190 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

316
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

524
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

665
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

988