
Державний бюджет на 2019 рік спрямований за збереження корупційної олігархічної системи та не передбачає зростання добробуту звичайних українців.
Про це заявив один з лідерів РНС, кандидат в Президенти, народний депутат Юрій Дерев’янко під час брифінгу у Верховній Раді.
«Це найважливіший фінансовий документ для держави. Однак і цього разу, як і в минулому році, він знову спрямований на те, щоб не зробити українців багатшими, а щоб навічно зафіксувати той стан справ, коли українці стають біднішими і дати можливість владі та олігархам ще більше залізти в кишені українцям», - обурився нардеп.
Він додав, що головна мета цього документу - це зберегти існуючу олігархічну, корупційну, бандитську систему, яка перерозподіляє податки, які ми сплачуємо в бюджет, через субсидії, в кишені олігархів.
«На енергоефективність виділяється менше ніж півмільярда гривен, натомість більше 50 мільярдів гривень виділяється на субсидії. Я вважаю, що мінімальна сума коштів, які держава мала би витрачати на енергозбереження – мінімум 10% від коштів, які ми витрачаємо на субсидії, близько 5 мільярдів гривень», - заявив політик.
Він також зазначив, що згідно з бюджетом, планується, що українська економіка буде зростати на 3%.
«Це не той темп розвитку, щоб кожен українець почував себе більш заможно. Це невеличке зростання повністю нівелюється інфляцією, яку закладає уряд. І найгірше те, що уряд не бачить правильної економічної політики для того, щоб зробити економічне зростання стрімким», - констатував Дерев’янко.
Він також підкреслив, що Бюджет-2019 спрямований на те, щоб збільшувати податкове навантаження.
«За результатами 2018 року близько 43% податкового навантаження і цей бюджет буде ще його збільшувати», - зазначив Дерев’янко.
Він додав, що всі сучасні економіки, які розвиваються швидко, мають значно менше податкове навантаження.
«РУХ НОВИХ СИЛ і я особисто пропонуємо зменшити податкове навантаження до 30% , впровадити нове податкове законодавство, щоб скасувати податок на прибуток, а був податок на виведений капітал. Це зменшення ПДВ з 20% до 15%. Це зменшення податку на доходи фізичних осіб з 18% до 10% . Це спрямування 5% з 22% ЄСВ на персональне пенсійне забезпечення», - заявив Дерев’янко.
Він переконаний, що це комплекс мір, який мав би стимулювати українську економіку до зростання у 8%-14%. Також Дерев’янко пропонує скасувати всі штучні монополії, зробити реальну демонополізацію, захистити власність кожного українця та інвестора, створити конкурентні і інвестиційно привабливі умови, щоб економіка зростала.
«Завдяки недолугій політиці влади ми є лідером за кількістю громадян, як виїхали за кордон, ми є лідером з найменшої зарплати в Європі. Я пропоную уряду ще подумати і скоригувати показники до ухвалення закону», - звернувся Дерев’янко до уряду.
Нагадаємо, Верховна Рада планує у четвер, 22 листопада, розглянути і ухвалити законопроект про Держбюджет на 2019 рік.