Зміни з травня: чого очікувати українцям

Війна внесла свої корективи у життя людей. З 1 травня українців чекають деякі зміни.

Фіртка розповідає, що саме зміниться в Україні у травні.

Вихідних у травні не буде.

Традиційних вихідних, які мали українці в травні, не буде.

Йдеться про вихідні на День праці, 1 травня, та на День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 9 травня.

Виплати внутрішньо переміщеним особам.

У березні та квітні допомогу в сумі 2000 та 3000 гривень надавали всім внутрішньо переміщеним особам з регіонів, які постраждали від війни.

Тепер отримуватимуть ці виплати лише ті, хто не може повернутись додому, або ті, у кого пошкоджено майно.

Робота банків та системи електронних платежів під час травневих свят.

Як повідомив НБУ, 1 травня, що припадає на неділю, не переноситься. Відповідно понеділок 2 травня та 9 травня є робочими днями, зокрема для банківської системи.

Валютні обмеження.

За повідомленням НБУ, 4 травня скорочуються ліміти відкритої довгої та короткої валютної позиції банків із 15% до 5% від їхнього регулятивного капіталу.

$1 000 українцям на підтримку брендів.

У межах проєкту 100 українських крафтових виробників, які готові залишатися в країні та шукають шлях для продовження діяльності, зможуть отримати по $1000 на підтримку своїх брендів.

Подача заявок на участь у проєкті стартувала 27 квітня на платформі UAmadesupport.com та триватиме до 10 травня.

Ціни на пальне зростатимуть.

Підвищення цін на пальне на АЗС в окремих регіонах країни є наслідком ударів по паливній інфраструктурі України. Насамперед йдеться про знищення Кременчуцького НПЗ, який був основним виробником пального в Україні.

І хоча, як повідомила перша віцепрем’єрка — міністерка економіки України Юлія Свириденко, дефіцит пального в найближчі сім днів ліквідують, очікують незначне подорожчання нафтопродуктів.

Зміниться порядок нарахування пенсій у разі втрати годувальника.

Члени родин осіб, зниклих безвісти, зможуть отримати пенсію із втрати годувальника.

Подати заяву про безвісти зниклу людину можна за телефоном гарячої лінії Національної поліції: 089 420 18 67.

Через місяць від дати внесення інформації про зникнення людини до Єдиного реєстру досудових розслідувань члени сім’ї таких людей можуть отримувати пенсії.

ПриватБанк закриє деякі рахунки.

З 1 травня ПриватБанк закриває рахунок Бонус+.

Усі невикористані кошти на віртуальних рахунках будуть спрямовані на потреби армії та відновлення України.

Змінився порядок подовження та перепризначення всіх видів соцвиплат.

Кабінет Міністрів України скасував процедури, пов’язані з наданням підтверджувальних документів для продовження виплат чи їх перепризначення.

На практиці це означає, що якщо раніше до певного терміну потрібно було надавати в соціальну службу документи для продовження виплат, то тепер соціальні виплати будуть нараховуватися автоматично.

Документи потрібно буде надати через місяць після закінчення воєнного стану.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Троє з чотирьох американців підтримують постачання зброї в Україну

Винен не лише путін. 84% українців звинувачують «простих росіян» у війні

Скільки мешканців західних регіонів відвідували церкву на Великдень — опитування

Більшість мешканців західних областей не готові віддавати Крим та Донбас

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18512
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1663
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1160
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2201
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3766
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1440

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1882

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

625

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1255

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1403
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

305
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

816
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24340
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

535
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

567
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

702
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1599
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7885
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

237
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

731
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1968 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

695