Жертви води: рятувальники озвучили, скільки прикарпатців втопились від початку року

Від початку 2021 року на водоймах в Івано-Франківській області загинули 40 людей, серед них четверо дітей.

Про це журналістці Фіртки повідомила речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович.

На противагу — торік вода забрала життя 37 людей, з них двоє дітей. Відтак, у 2021 році кількість загибелі на водоймах збільшилась на 8,1%. 

Зокрема, цьогоріч 11 липня у мікрорайоні Пасічна з річки Бистриця Солотвинська, рятувальники витягнули тіло 14-річного мешканця Тлумаччини. Медики намагалися реанімувати юнака, але згодом констатували смерть. Загиблий на річці перебував з дідусем. Він купався з друзями, як раптом товариші помітили відсутність хлопця. Як встановили, смерть настала внаслідок утоплення.

Інший випадок стався 12 липня на річці Бистриця Солотвинська, де дівчинку-підлітка без свідомості витягнули з води. Медики намагалися реанімувати дитину, але дівчина померла. Поліціянти встановили, що загибла 12-річна іванофранківка. Потерпіла на річці купалася з подругами й у якийсь момент дівчата помітили її відсутність.

Водночас на водних об’єктах області врятували 58 людей.

«Першопричиною виникнення випадків загибелі на воді є відсутність культури безпеки у населення і незнання та недотримання простих правил поведінки на річках чи на озерах.

Так, чимало трагедій трапляється через те, що люди входять у воду в стані алкогольного сп'яніння чи лізуть у воду в незнайомому місці зі швидкою течією. Потонути можна, як в гірській річці, так і у потічку», — пояснюють рятувальники.

Щоб мінімізувати кількість летальних випадків на водоймах області, надзвичайники проводять рейди. Пояснюють правила поведінки на водоймах і в зимовий період. 

Так, в охоронних зонах відповідальності рятувально-водолазних станцій в містах Івано-Франківськ, Галич, Коломия особові склади ведуть цілодобове чергування. Надзвичайники в зоні дислокацій рятувальних підрозділів надають інформацію щодо дотримання Правил поведінки на водних об’єктах через ретрансляційний вузол та мегафони.

Відтак, за добу, 28 грудня, чергова зміна Івано-Франківської рятувально-водолазної станції в Івано-Франківську на міському озері здійснила три рейди. Під час рейдів провели заміри товщини льоду, який становить від 7,0 см до 10,0 см. Місцями лід крихкий та небезпечний, є проталини.

Крім цього, рятувальники не допустили на небезпечний лід двох людей, з якими провели профілактичну бесіду. 

Випадки необережного поводження на льоду зафіксувала 28 грудня чергова зміна Галицької рятувально-водолазної станції на річці Дністер. З жінкою, яка знаходилась в небезпечному місці з двома своїми малолітніми дітьми (вік 3-5 років) провели бесіду. Після зауваження рятувальників громадянка та діти покинули небезпечне місце.

Також рятувальники не допустили до катання на санках в небезпечному місці двох дітей, віком 10-12 років, які були без нагляду дорослих. З дітьми провели профілактичну бесіду щодо дотримання Правил охорони життя людей на водних об’єктах в зимовий період. Після зауваження діти покинули небезпечне місце та територію водойми.

Як наголосили рятувальники, основними умовами безпеки на воді є купання у спеціально обладнаних місцях, дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах та постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ціною власного життя. У Дністрі знайшли тіло чоловіка, який врятував трьох дітей та зник під водою

Велика вода: прикарпатські надзвичайники рятували людей на річках (ФОТО/ВІДЕО)

Штраф 50 тисяч. В Івано-Франківську заборонили купатись під пішохідним мостом на Бистриці


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2424
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19530
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

486
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

780
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738