Здобути якісну вищу освіту за умови скорочення держзамовлень можливо

Міністерство освіти і науки України має намір запровадити систему студентських грантів для абітурієнтів уже з вересня 2024 року із метою посилення державної підтримки розвитку  якісної освіти.

Що вищий бал із зовнішнього незалежного оцінювання чи національного мультипредметного тесту здобуде потенційний вступник, то більшу суму грантової підтримки він зможе отримати.

Студент співфінансуватиме витрати на навчання або, будучи представником вразливих верств населення, матиме змогу на пільгове кредитування чи соціальний грант.

Так, про ці нововведення повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький:

«Система державного замовлення збережеться для тих спеціальностей, які потрібні для державного сектору економіки: лікарі, вчителі, атомні енергетики тощо.

Для інших держава має забезпечити можливості здобуття освіти за вільним вибором».

На думку Михайла Винницького, підвищенню якості освіти сприятиме конкуренція між ЗВО за вступника, який отримав державний грант.

Допоки МОН України скорочує кількість бюджетних місць, грантові програми Фонду імені отця Івана Луцького Університету Короля Данила наввипередки змінам уже тривалий час, із 2017 року, сприяють втіленню освітніх мрій обдарованого та розумного молодого покоління.

Тобто понад шість років абітурієнти УКД мають можливість здобути освіту за омріяним напрямком, реалізуючи унікальні умови навчання.

Завдяки Фонду студенти УКД можуть навчатися на популярних і престижних спеціальностях абсолютно безплатно чи з частковим грошовим внеском.

Скажімо, оплата за навчання в Університеті здійснюється, опираючись на чітко встановлену модель: оплата 100%, 50% або 25% вартості навчання в УКД.

Кожен із призерів також може отримати певну грошову винагороду й цінні подарунки від організаторів та партнерів. Такі можливості неабияк стимулюють студентів максимально набувати професійні навички упродовж усього навчання.

Чимало студентів завдяки фондовій підтримці вже стали професіоналами в різних галузях, проте отримати грант на навчання в УКД можна тільки за конкурсним відбором, що дає змогу кращим вступникам апробувати свої знання та вміння.

Натомість Університет зусібіч підтримує молодь, створює умови для творчого зростання і забезпечує якісну освіту найдостойнішим представникам, які надалі працюватимуть на благо своєї держави. 

З часу впровадження в УКД грантової системи вже понад 720 студентів, які підтвердили високий рівень знань результатами ЗНО/НМТ, стали переможцями конкурсів і грантів, отримали можливість навчатися безкоштовно.

Наприклад, понад 160 абітурієнтів стали студентами Університету, оскільки склали ЗНО/НМТ на високі бали, а от 249 школярів вступили в УКД, завдячуючи участі в конкурсах та грантах, які існують у межах програми Фонду імені отця Івана Луцького, а саме: «Школа має талант», «Кубок Короля Данила» і «Моє місто майбутнього», «Тематична листівка».

Актуальними також є конкурси з української мови, географії, математики, права, історії, які відбудуться в березні 2024 року, та інші.

«Університет Короля Данила повсякчас реагує на виклики сьогодення та розуміє важливість підтримки обдарованих і творчих молодих людей.

Зокрема, УКД створює безліч можливостей для їхньої професійної реалізації. Функціонування Фонду імені отця Івана Луцького здійснює таку підтримку.

Завдяки цьому Фонду студенти отримують шанс на здобуття якісної освіти безплатно», - зазначає ректор УКД Мирослав Луцький.

Укотре Університет Короля Данила пропонує та втілює зразковий підхід до надання освітніх послуг крізь призму світового досвіду, зокрема й чинних грантових програм.

Це свідчить, що УКД є лідером у прогнозуванні потреб освіти як якісної передумови формування висококваліфікованих фахівців.

Реклама


15.01.2024 534
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2371
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19381
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1739
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1211 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2259
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3857

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

116

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2001

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

689

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

377
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

901
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24396
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

625
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

608
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8042
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

465
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

773
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2047 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

731