За місячним календарем «Рік чорної водяної змії» наступає в ніч з неділі на понеділок, з 10 на 11 лютого

 

 

Буддисти в Україні, Росії, Тибеті і Монголії в ніч на понеділок зустрічають «Білий місяць» і Новий рік за місячним календарем. Зокрема верховний лама Калмикії Тело Тулку Рінпоче закликав присвятити цей рік вчиненню добрих справ, співчуття і миролюбства.

«Невід'ємна риса національної самобутності Бурятії, Забайкалля, Туви і Калмикії - багатовікова прихильність вченню Будди про співчуття, ненасильство, любов, а також взаємозалежність всіх явищ. У білий місяць про ці основоположні цінності в буддійських сім'ях згадують особливо часто», - сказав лама, слова якого наводить РІА «Новини».

За його словами, «початок білого місяця пов'язують з настанням нового року... з приходом весни», і скрізь буддійські наставники закликають присвячувати цей час «накопиченню духовних заслуг і вчиненню добрих справ не тільки заради благоденства своєї країни, але всього людства в цілому».

У дні «білого місяця» буддисти неодмінно бажають здоров'я і довголіття шанованому у всьому світі духовному лідерові Далай-ламі і молитовно згадають про жителів Тибету, з яким пов'язані узами духовної спорідненості.

Святкові обряди пройдуть в неділю і понеділок в дацанах, храмах буддійських громад...


Згідно буддійськоми переказами, в Новий рік рано вранці в кожен дім заходить богиня Балдан Лхамо - і ті, хто не спить в цей час, знаходять її захист.


Організатори нічних буддистських медитацій-молебнів впевнені, що вони допоможуть поширенню в світі і світі гармонії і добра, зародженню в серцях людей любов і співчуття.


Сучасне релігійне значення Новий рік придбав на початку XV століття, коли відомий реформатор тибетського буддизму, засновник школи Гелугпа лама Чже Цонкапи розробив правила проведення свят в дацанах.


В даний час Сагаалган в тибетському буддизмі є першим із шести головних свят року. У цей день віруючі прагнуть в молитвах про благополуччя, добрі врожаї, в мирі і спокої зустріти Новий рік.

«Рік чорної водяної змії» за місячним календарем наступає з 10 на 11 лютого 2013 і закінчується 31 січня 2014 року.

Саме в ніч з суботи на неділю Китай та інші азійські країни відзначили новий цикл місячного календаря, відомий як Китайський Новий рік.


У столиці Піднебесної, Пекіні, пройшло барвисте шоу, що представляє собою змішання різних музичних і театральних стилів, в якому брали участь китайські та світові знаменитостей. Свято завершилося урочистим салютом, передає Euronews.

У числі небагатьох рекомендацій, які можуть запропонувати жителі Піднебесної на прийдешній рік, є переконання, що народження дітей в рік Змії краще планувати на літні місяці.

Як пояснила мешканка Пекіна Ду Тянье, «справа в тому, як істота холоднокровна, змія активніше поводиться саме в теплу пору року». 

У той же самий час вона переконана, що все це забобони, як і те, що, згідно з традицією, нинішній рік неблагополучний для укладання шлюбів і в народі називається вдовиним, передає РІА «Новини».



Звичай пояснює це тим, що Свято весни відзначається в цьому році пізніше, ніж день «початку весни» (лічунь), який в Китаї відзначили 4 лютого. 

 

Взгляд

 


10.02.2013 2145 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1107
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2817
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

983
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1042
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1050 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3115 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

910

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

157
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15075
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

384
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

294
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

662
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1115