"З увагою до кожного": вимушені переселенці розповіли про мовні курси в Івано-Франківську

В Івано-Франківську завершились мовні курси для внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомили на сайті очільника міста Руслана Марцінківа, передає Фіртка

"Кохання" – слово, яке найбільше сподобалось учасникам курсів з вивчення української мови в Івано-Франківську. Кажуть, обов’язково спілкуватимуться українською надалі.

«Я дуже вдячна цьому місту, його мешканцям, департаменту освіти, всім, хто організував ці курси й дав нам можливість вивчити цю чудову мову. Ми ще більше закохалися в неї. Дуже вдячні всім. Ми дуже закохалися в Івано-Франківськ і може залишимось тут.

Це дуже красиве місто, компактне. Та найважливіше – це люди. Хоча я російськомовна, я не відчуваю тут, що я наодинці. Чи на ринку, чи в магазині, і тут вчителі – всі з великою увагою до мене відносяться.

Це найчарівніші люди на цій планеті. Раніше я подорожувала і побувала в багатьох країнах, але іванофранківці – найкращі», - відзначає Олена Голованова, вчителька фізики з Краматорська. 

Курси настільки сподобались учасникам, що переконують – була б можливість повторити – обов’язково б записались знову. Хвалять викладачів і сучасну методику викладання, де були і інтерактивні вправи, і робота в групах та багато творчих завдань. Тож учасники сміливо спілкуються українською вже і в повсякденному житті. 

«Місто мені дуже сподобалось. Я тут з початку війни. Вивчити українську мову я давно мріяла, але не було нагоди. А зараз – коли побачила, що є курси, ще й безкоштовні – пішла. І мені дуже сподобалось. Надалі планую розмовляти тільки українською», - розповідає Тамара з Харкова.

«Дякую владі, всім, хто нас тут так прийняв гарно, дуже щиро і дав можливість підтягнути знання з української мови. Прийняли нас тут, як рідних. Навчання було неперевершене. Люди всі добрі, файні, чуйні. Всім дякую», - зі сльозами на очах каже Ольга Безугла з міста Ізюм, Харківської області.

Чи залишаться жити в Івано-Франківську, чи планують повернутись додому після перемоги – всі слухачі курсів в один голос переконують: будуть спілкуватись виключно українською. 

«Я дуже давно хотіла вивчити українську. Зараз ми знаходимось в такому місті, де хочеться розмовляти українською мовою. Раніше я не розмовляла українською мовою.

Курси української мови дуже сподобались, дуже дякую всім викладачам за те, що вони нам приділили стільки уваги, вільного часу і безкорисно нас стільки всьому навчили.

Надалі буду спілкуватися українською мовою. Івано-Франківськ нам дуже сподобався, тож плануємо залишитися тут», - запевняє Наталія із Запорізької області. 

Курсами зацікавилися не лише внутрішньо переміщені особи, а й самі мешканці Івано-Франківська. Тож викладачі складають нову програму на вересень, адаптовану як для мешканців, так і для гостей міста. 

«Це були вже шості курси української мови для внутрішньо переміщених осіб. Департамент освіти зіткнувся з тим, що не тільки внутрішньо переміщені особи, а й мешканці міста хочуть покращити свій рівень знань української мови.

Тому у департаменті освіти прийняли рішення з вересня трішки змінити програму викладання курсів. З радістю будемо чекати всіх на курсах», - відзначила Ольга Шиндрик, заступниця директора департаменту освіти і науки.

Попередні курси з української мови, які тривали з березня до червня, вже пройшли 456 слухачів (20 груп). І на численні прохання в липні навчання відновили. На цей раз маємо 85 випускників. Міський голова особисто прийшов привітати та вручити сертифікати "студентам-випускникам". 
«Курси української мови є добровільними. Кожен охочий: як внутрішньо переміщена особа, так і іванофранківець може зголоситися і навчитися української мови в найкращих наших викладачів. Тішить, що курси мають велику популярність. Люди хочуть інтегруватись, вивчати українську мову.

На жаль, не для всіх вона була мовою, якою вони спілкувались вдома, але дуже часто зараз саме внутрішньо переміщені особи стараються говорити українською мовою, вивчають її, і відвідують наші курси.

Дякую нашим вчителям, які вже черговий раз навчають охочих української», - резюмував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Навчання проходили на базі ліцею №7 (вул. М. Грушевського, 16). Курс складався з 11 занять. Оскільки охочих відвідувати мовні курси доволі багато, вже є записи на наступну групу. 

Детальніше за телефоном: 068 051 7799.


Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1594
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1696
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1683
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4976 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1985 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1383

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

242

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

572

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

735

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

864
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3496
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10063
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

711
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25946
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7570
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

765
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

942
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1267
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

211
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1093
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

709
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

943