Встановлення зубних імплантів: види імплантації

Встановлення імплантів замість втрачених зубів – популярне рішення, але який варіант обрати?

Наразі в стоматології застосовують кілька різновидів імплантації. В клініці Осадчого нам розповіли про особливості різних видів дентальної імплантації.

Технологія заміни втрачених зубів імплантами вперше була реалізована ще в 1965 році і з того часу вдосконалювалася і набувала популярності. Сьогодні дентальна імплантація – послуга, яку пропонують численні стоматологічні клініки в Києві і по всій Україні: https://osadchyclinic.com.ua/implantaciya/.

За більш ніж півстоліття з’явилися нові види імплантації: окрім встановлення імплантів за стандартним протоколом, застосовується моментальна імплантація, альтернативою повному протезуванню стала технологія All on 4/ All on 6. Стоматологи допоможуть розібратися у відмінностях методів встановлення імплантів.

Класична двоетапна імплантація

Найбільш поширеним і надійним способом є двоетапна імплантація зубів. На першому етапі відбувається встановлення імплантату – стрижня з титанового сплаву, який виконує функції зубного кореня. Для цього хірург робить надріз ясен і свердлить отвір в щелепній кістці. Пацієнт не відчуває ніякого болю, адже всі маніпуляції проводяться під місцевою анестезією. На встановленому імпланті закріплюється заглушка і на слизову накладаються шви. За тиждень пацієнт знову приходить до клініки, щоб зняти шви.

На цьому перший етап завершується, але до другого одразу переходити не можна. Треба чекати від двох до шести місяців, доки титановий імплант інтегрується в кісткову тканину. Потім проводиться повторна мініоперація: надсікається ясна, знімається заглушка, а замість неї встановлюється формувач ясен.

Після загоєння на імплант встановлюється перехідник – абатмент, виготовляється зубна коронка і проводиться протезування. Після цього другий етап імплантації вважається завершеним. Звісно, цей метод вимагає запастись терпінням, але ж результат того вартий – імпланти зубів приживаються в 99% випадків.

Одноетапна імплантація: плюси і мінуси

Особливістю одноетапного методу імплантації є те, що протезування проводиться не через кілька місяців, а за 2-3 тижні після встановлення імпланта. Головною перевагою для пацієнта є те, що не треба довго ходити без зуба і чекати на коронку.

Проте слід враховувати, що 15-10 днів недостатньо для приживлення імплантату. Отже, коли встановлюється коронка і на конструкцію дається навантаження, є ризик виникнення рухливості кістки і відповідно відторгнення імпланту. Найчастіше цей метод використовується для відновлення передніх зубів, коли немає протипоказань до процедури. Але пацієнти мають знати, що за міжнародною статистикою зубні імпланти при одноетапній імплантації приживлюються в 63% випадків.

Моментальна імплантація – ні дня без зуба

Одномоментна чи моментальна імплантація – поширений метод, подібний до одномоментної технології, але ще більш швидкий. Його головна відмінність в тому, що імплант встановлюється одразу ж після видалення зуба. Це дає змогу знизити травматизацію щелепи, не вимагає збільшення об’єму кісткової тканини, адже кістка не встигає атрофуватися, як це відбувається за тривалої відсутності зуба.

І майже одразу після імплантації (протягом 1-3 днів) проводиться протезування: встановлюється тимчасова коронка. Конструкція одразу готова до помірного навантаження. Ідеальний варіант при показаннях до видалення зуба в зоні посмішки. Через 3-6 місяців, коли імплант повністю зростеться із кісткою, тимчасовий протез замінюють постійною коронкою.

Технологія «Всі на 6» – альтернатива повним протезам

Протезування All on 4/ All on 6 – найсучасніший різновид імплантації. На відміну від класичної імплантації, коли один імплант замінює один зуб, протезування на 4-6 імплантах дозволяє замінити всі зуби в ряду.

Процедура відбувається наступним чином: на щелепі на відстані один від одного встановлюють імпланти. По центру стрижні розташовуються вертикально, а бокові імпланти – під нахилом 35-400. Це необхідно для надійної фіксації штучних зубів. Далі на імпланти встановлюють суцільний протез, що подібний до мосту чи вставної щелепи.

Таким чином можна замінити від 8 до 14 відсутніх зубів. Імплантація «Всі на шести» чи «Всі на чотирьох» коштує дорожче, ніж класичне протезування знімними чи постійними протезами, але це однозначно вийде дешевшим за встановлення окремо 14 імплантів. До того ж, цей метод можна використовувати при атрофії кісткової тканини легкого і середнього ступеня.

Вибір методу імплантації залежить від типу адентії, показань та протипоказань до процедури, конкретної клінічної картини.

Реклама


06.12.2024 361
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3442
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1289
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1202
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2419
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3835
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2869 9

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

207

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1057

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

913

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

858
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

155
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10536
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

160
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

464
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5541
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1256
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

656
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

476 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

908
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

792
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

850