Всередині заводу Airbus, який зараз виготовляє апарати для ШВЛ

Рятувальні машини, що мають вирішальне значення для боротьби з коронавірусом, виробляються в ангарі, в якому ще недавно розміщували крила літаків. 

Робота Лори Ґрін на заводі Airbus SE на півночі Уельсу передбачала повзання у крилі реактивного літака A330 для встановлення гідравлічних труб та датчиків палива. Так було ще декілька тижнів тому. З Британією в лещатах коронавірусу, зараз вона є однією з 550 співробітників, що працюють 11-годинні зміни збираючи легеневі вентилятори в рамках ініціативи уряду зі збільшення поставок обладнання для системи охорони здоров’я.

Лора Ґрін Фотограф: Пол Томас / Блумберг

Минулого тижня Bloomberg отримав доступ до заводу Airbus у Броутоні, щоб побачити, як компанія адаптує свої процеси під час пандемії. У той час, коли політичний наратив перейшов до моделювання, як будуть виглядати галузі після виходу з економічно руйнівного карантину, зміна роботи Грін ілюструє, як промисловість відреагувала на виклик Covid-19. Ґрін збиває рятувальні машини в ангарі, раніше присвяченому розробці крил літаків наступного покоління.

3200 її колег, більш ніж половина шеститисячної робочої сили заводу, перебувають у відпустках, в той час, коли світовий виробник літаків №1 стикається зі зниженим попитом на реактивні літаки. Ще 1500 робітників були звільнені цього тижня на заводі поблизу міста Брістоль, з невідомістю щодо того, коли і скільки повернеться. У Британії на початку березня було доступно лише 5000 вентиляторів, і уряд не приєднався до плану закупівель Європейського Союзу, замість того - звернувся до промисловості, яка не працює в режимі карантину, щоб переключитись на виробництво пристроїв.

30 квітня працівники працюють на виробничій лінії вентилятора в адаптованому ангарі на складальному заводі Airbus у Броутоні.

Фотограф: Пол Томас / Блумберг Працівник на виробничій лінії.

Фотограф: Пол Томас / Блумберг

Незважаючи на заплутаний початок і твердження про не відповідність експертизи, компанії по всій країні зараз беруть участь, від Ford Motor Co. до інженерного гіганта Siemens AG.

30 квітня прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив, що країна минула пік спалаху, хоча за відсутності вакцини увага звертається на те, чи не буде другої хвилі зараження пізніше. Налічуючи 32 000 смертей, Великобританія зараз є найбільш враженою країною в Європі.

23-річна Ґрін долучилась до Airbas стажером чотири роки тому. За її словами, перехід дав їй можливість сприяти боротьбі з «Ковідом-19» та гордо тримати голову серед родичів, які працюють у Британській національній службі охорони здоров’я.

"Це дуже відрізняється від моєї щоденної роботи", - сказала вона під час перерви у складанні витратомірів, що контролюють подачу кисню вентилятора.

"Але є й схожі речі. Ви повинні дотримуватись найвищих стандартів контролю якості, оскільки під загрозу поставлено життя».

За заявами Мартіна Болтона, що був відряджений з програми досліджень крил для супроводу проекту, заявок на приєднання до групи вентиляторів було в два рази більше потреби. Хоча авіаційні заводи надзвичайно точно спроектовано, виробництво вентиляторів Airbus виводить речі на інший рівень, із залученням Siemens до цифрового проектування кожного сантиметру цеху для забезпечення соціального дистанціювання.

Працівники заходять через санітарний намет і повинні дотримуватися двометрового проміжку скрізь у комплексі. Їдальня нагадує зал для іспитів у коледжі з людьми, що сидять за широко розставленими столами.

Працівники сидять за окремими столами, практикуючи заходи соціального дистанціювання під час перерви.

Фотограф: Пол Томас / Блумберг

Працівники повинні дотримуватися двометрової дистанції.

Фотограф: Пол Томас / Блумберг

Монтаж вентилятора також проходить поетапний процес, розроблений Siemens, щоб дозволити інженерам-новачкам , хоча і дуже кваліфікованим, взятися за роботу. Щоб зібрати труби для повітря та кисню, Ґрін потрібно 25 хвилин. Консорціум Ventilator Challenge UK, членом якого є Airbus, повинен виробляти 15 000 медичних виробів протягом 10 тижнів за державним контрактом на суму 100 мільйонів фунтів (125 мільйонів доларів).

Airbus виготовляє як витратоміри, так і поглиначі вуглекислого газу, при цьому завод двигунів компанії Dagenham виробляє дисплейні екрани та вентиляційні коробки, що качають повітря, а гоночна команда Формули-1 Макларен відповідальна за візки, в які поміщаються інші компоненти. Виробники працюють над проектом за собівартістю, тобто ніхто не отримає прибуток, окрім спеціаліста з медичного обладнання Penlon Ltd., що придумав проект на основі машин, які зазвичай закачують анестетики пацієнтам.

Завод виробляє витратоміри, що керують споживання повітря і кисню у вентиляторах Penlon ESO 2.

Фотограф: Пол Томас / Блумберг

Повідомлення з подякою Національній службі охорони здоров’я (NHS) Великобританії та ключовим працівникам, розміщене біля заводу.

Фотограф: Пол Томас / Блумберг

Компоненти надсилаються спеціалісту з електроніки STI Ltd. до того, як Penlon проведе остаточне випробування, і машини будуть відправлені до реанімаційних відділень лікарень. Друга група, що включає Rolls-Royce Holdings Plc та GKN Aerospace, робить 5000 вентиляторів для парамедиків, розроблених Smiths Group Plc. На даний час в ініціативі з виробництва вентиляторів працюють 3000 людей по всій території Великобританії, найбільший об'єкт - Airbus.

Співпраця між компаніями з кількома штаб-квартирами за кордоном не має аналогів, заявив Дік Елсі, колишній інженер Jaguar Land Rover та керівник ініціативи виробничих дослідницьких центрів у Великобританії, що очолює консорціум. Вісімнадцять місяців роботи з розробки було стиснено до чотирьох-п’яти тижнів.

Дік Елсі Фотограф: Пол Томас / Блумберг

Хоча навряд чи всі пристрої будуть використані негайно, зусилля мають вирішальне значення для підвищення стійкості країни до пандемії та можливих майбутніх спалахів, сказав Елсі на заводі в Броутоні. Стів Морріс, 33 роки, працює над складанням поглинача вентилятора.

У своїй щоденній роботі Морріс, який заявив, що члени його сім'ї самоізолюються проти вірусу, висвердлює отвори у 15-метровій нижній обшивці крила вузько фюзеляжного реактивного літака Airbus A320.

"Існує велика різниця в розмірах", - каже він. "У порівнянні з крилом, це трохи складніше. Але чудово бути частиною цього."

Джерело: bloomberg


06.05.2020 1392
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

305
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1701
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3154
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1140
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1163
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1202 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

239

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1116

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

933

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

413
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

325
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2488
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1238
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1313
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

547
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15177
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7478
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

329
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

634 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

463
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

382
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

472