
Для запобігання спалювання сухої рослинності рішенням виконавчого комітету створено спеціальну мобільну групу.
За неповний місяць роботи рейдової групи було виявлено майже півсотні випадків спалювання, пише Фіртка з посиланням на прес-службу мерії.
Проте ця цифра, за словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, мобільно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів Ігоря Влізло, - суттєво менша у порівнянні з минулим роком.
Обстеження проводили у приміських селах та мікрорайонах міста. Рекордсменами виявилися села Вовчинець та Микитинці. Там зафіксовано 15 випадків спалювання. 13 - зафіксовано у селі Хриплин.
У Крихівцях та Угорниках - 1 та 3 відповідно. По одному загорянню зафіксували в самому місті та в дачному масиві Дем'янів Лаз.
Як повідомив Ігор Влізло, основне завдання мобільної групи - це профілактика та запобігання.
"Робоча група працювала фактично у двох напрямках: перший - це запобігання спалювання. Він включав у себе проведення роз'яснювальної роботи про шкоду від спалювання. Другий напрям - це вже робота за наслідками. Виїжджали за фактами виявлення спалювання для ліквідації пожеж та виявлення самих паліїв, - пояснив керівник робочої групи, заступник директора КУ "Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба" Олег Лемчак. - Насправді варто зауважити, що цього року кількість підпалів суттєво зменшилася, порівняно з минулим роком. Звичайно, говорити, що ситуація повністю під контролем - не можна. Адже поки самі люди не усвідомлять, що паління рослин - це шкідливо та небезпечно, доти ситуація не сильно зміниться. Але робота ведеться активно і дає очевидні результати".