Володимир Ковалюк: Хочу, щоб франківські діти мріяли потрапити на наш стадіон

 

Вже чотири роки франківські вболівальники не мали змоги сидіти на трибунах, скандувати та вболівати за франківську команду. Проте, цього літа відновили діяльність футбольної команди у місті. Відбулася перша домашня гра команди «Тепловик» на стадіоні «Рух».

 



Головний тренер МФК «Тепловик», директор стадіону – Володимир Ковалюк був приємно вражений кількістю вболівальників, котрі відвідали матч. «Перед цією грою ми дуже хвилювалися, не знали чи прийдуть глядачі підтримати нашу команду, але це був ажіотаж, якого раніше не було, навідалося близько 7 000 глядачів», – розповідає тренер.

– Розкажіть про відновлення футбольної команди Івано-Франківська?
– Ми ініціювали ідею відновлення професійного футболу у Івано-Франківську, оскільки наш вболівальник вже скучив за футболом. З цією ідеєю ще взимку я звернувся до міської ради, міського голови, але тоді не вдалося реалізувати задум через брак коштів. Та вже весною до цього питання повернулися і вирішили відновити футбольну команду, яка брала б участь у другій лізі. Тоді, ми всі разом, за підтримки мера та Івано-Франківської обласної ради, вирішили створити футбольний клуб «Тепловик».

Ми хотіли створити народний футбольний клуб «Прикарпаття». Гадаю, кожному вболівальнику ця назва гріє серце. На стадіоні представлені їхні емблеми. На жаль, було проблематично оформити це у документальному плані, оскільки потрібно було швидко зіграти в аматорській лізі, а право на гру мала обласна команда. Після того ми подали документи на атестацію у Київ, де пройшли і зараз уже беремо участь у чемпіонаті України.



– Чи не плануєте повернути попередню назву команди – «Прикарпаття»? 
– Думаю, що ми так і зробимо, але потрібно почекати близько року, коли знову буде атестація. Тільки так можна робити зміну клубу.

– З чого розпочали діяльність? 
– Минулого тижня відбулася перша домашня гра. Загалом зіграли уже п’ять турів. Зібралися ми четвертого липня, тому було обмаль часу для підготовки, ми не знали чи дадуть нам атестат. 20 днів ми готувалися до першого чемпіонату. Першу гру ми виграли із рахунком 6.0, потім на виїзді зіграли у нічию, а втретє ми програли.

Перед домашньою грою у Івано-Франківську ми дуже хвилювалися, не знали чи прийдуть глядачі підтримати нашу команду, але це був ажіотаж, якого раніше не було, навідалося близько 7 000 глядачів.



– Незважаючи на те, що вхід був платним прийшло багацько шанувальників футболу. 
– 20 гривень – це невеликі кошти, які справжні шанувальники можуть пожертвувати для підтримки футбольної команди. Ми розраховували, що ліга буде поділеною на дві зони: західна та центральна. Завдяки цьому футбольних виїздів було б не багато, а зараз виходить так, що ми тричі маємо їхати у Херсон, Одесу, Маріуполь та Кременчук , а на все це потрібні чималі кошти. Тим паче, що у нас немає власного транспорту, автобус орендуємо.

Футбольної команди не було чотири роки. Я був останнім тренером команди «Прикарпаття». У 2012 році клуб розформувався, ми не пройшли атестацію, нам не надали дозволу. У мене була мрія – якомога швидше повернути клуб, та це було не просто. У цьому я завдячую міському голові та голові обласної ради, які також зараз допомагають зробити невеликий ремонт стадіону. Наш «Рух» не ремонтувався багато років.


– Відомо, що зараз відбувається будівництво нового стадіону. Чому споруджується нове місце, попри те, що старий стадіон досі не реставрований? 
– Будівництво нового стадіону діє за програмою УЄФА. Вони виділяють дев’ять мільйонів гривень на спорудження нового стадіону. У них є одна умова: стадіон повинен бути окремо, оскільки все має відповідати їхнім стандартам. Стадіон оснащений штучним покриттям останнього покоління. Вони не виділяють кошти для ремонту чи відбудови будь-якого старого місця.

За цією програмою побудують чотири стадіони в Україні. Я щасливий, що ми у цьому числі. Місто надало землю (позаду стадіону «Рух»), обласна рада виділила кошти для бетонної основи, а УЄФА – забезпечує все інше.

– Коли очікувати відкриття нового стадіону? 
– Гадаю, що вже цієї осені стадіон функціонуватиме. Це великий плюс для школярів та студентів. Багато дітлахів хочуть займатися футболом, але для тренування немає місця. Стадіон із штучним покриттям надає можливість круглорічних занять спортом. Завдяки цьому можна тренувати багато груп.

 



– Розкажіть більше про учасників команди. У її складі тільки франківці? 
– Цю команду ми створювали тільки для нашої області. У команді грають виключно вихованці Івано-Франківської області. Більшість – місцеві і восьмеро – з області. Наразі, ми не розглядаємо жодного футболіста, котрий не проживає, чи не навчається у Франківську. У нас багато талановитих футболістів, але до цього часу у них не було місця і можливостей для росту. Футбольних шкіл достатньо, виховуються потенційні футболісти високого рівня, але зазвичай більшість виїжджали у інші міста, щоб вступити у команди. Я хочу, щоб франківські діти мріяли потрапити на наш стадіон, щоб у них був стимул розвиватися, навчатися та працювати.



– Коли очікувати наступний футбольний матч? 
– Запрошую всіх на матч, який відбудеться 3 вересня о 17:00. До нас завітає команда «Балкани» з Одеської області.

– Які плани стосовно розвитку клубу ? 
– Ми тільки створюємося. Футбольну команду за місяць-другий не зробиш, на це потрібен час та терпіння. Всі відразу очікують на результат, а він так швидко не приходить. Та ми зробимо все для того, щоб наші спортсмени прогресували та стали справжніми футболістами. Команда створена для молодого покоління, щоб вони не пили пиво у парку, а займалися спортом.

Сніжана САМАНЧУК, ТРК "Вежа


01.09.2016 921 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

386
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1745
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3253
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1176
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1203
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1260 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

298

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1148

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

990

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

359
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2519
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1260
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1350
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

576
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15213
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7510
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

366
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

802 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

498
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

410
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

498