Володимир Котурбаш: Одним із найбільш розповсюджених захворювань у чоловіків після 55 років є аденома простати

 

/data/blog/96592/f3a95986e9dc6300e517c23eb0979c5a.jpg

 

Одним із найбільш розповсюджених захворювань у чоловіків після 55 років є доброякісна гіперплазія простатичної залози, або ж аденома простати. Це розростання парауретральних залоз, яке виникає внаслідок порушення гормонального фону у чоловіків.

 

Проявляється захворювання утрудненим сечопуском внаслідок того, що парауретральні залози здавлюють саму уретру. Чоловіки відчувають, що струмінь сечі стає в’ялим, у них виникає потреба по декілька разів вставати вночі до туалету, а особливо утрудненим є ранковий сечопуск. Все це – початкові прояви аденоми простатичної залози. У більш пізніших випадках у пацієнтів виникає відчуття важкості над лоном, ніби вони до кінця не помочилися.

 

„Діагностика цього захворювання в сучасних умовах є відносно простою – УЗД, обстеження хворого та дані з лабораторії. Дуже велике значення для нас має не стільки об’єм простатичної залози і те, якої вона величини, скільки те, чи вона порушує відток сечі, тобто скільки залишкової сечі залишається у пацієнта після сечопуску. Ці пацієнти потребують повного обстеження, а у лікарів такі дані викликають велику онкологічну настороженість.

 

Взагалі в усьому світі – в Європі і в Америці прийнято, що чоловіки один раз на рік проходять огляд лікаря-уролога і обов’язково здають так званий маркер – простат-специфічний антиген (ПСА). Такий аналіз дозволяє лікарям діагностувати на ранніх стадіях рак простатичної залози”, – розповідає завідувач відділення урології Центральної міської клінічної лікарні Володимир Котурбаш.

 

За його словами, на даний момент існує дуже багато методів лікування аденоми простати – оперативне і консервативне. Існує також декілька напрямків консервативного лікування. Одним із найбільш розповсюджених є призначення препаратів, які покращують акт сечопуску. Ці препарати ніяк не впливають на об’єм простати, не зменшують його, але покращують тонус сечового міхура і пацієнт краще мочиться, тобто якість життя підвищується. Таких пацієнтів можна спостерігати тривалий час, по 5-6 років. Потрібно лише, щоб хворий хоча б раз на півроку проходив обстеження, а лікар проводив корекцію прийому препаратів.

 

Ще один метод лікування – препарати, направлені на зменшення об’єму простатичної залози. На жаль, такі ліки достовірно зменшують об’єм простатичної залози тільки у пацієнтів з дуже великою аденомою.

 

Застосовують також оперативні методи лікування. Зараз медики набагато ширше використовують трансуретральні ендоскопічні методи лікування, тобто операції без розрізу, за допомогою спеціальної апаратури. Звичайно ж, пацієнт набагато легше їх переносить, його виписують через тиждень, а не через три, як після відкритої операції, уже наступного дня після хірургічного втручання людина може вставати з ліжка.

 

„Хочу застерегти чоловіків, які відчувають проблеми із сечопуском: зараз у пресі з’являється величезна кількість матеріалів про препарати, які чудодійно виліковують аденому простати. На жаль, на 99,9% – це неправда. Ці препарати продають за великі гроші, а вони практично не діють. Тому кожний чоловік після 55 років має проходити огляд уролога, щоб отримати хоча б мінімальні обстеження. Раннє виявлення хвороби і адекватне лікування в дуже багатьох випадках дозволяє запобігти оперативному лікуванню”, – наголошує Володимир Котурбаш.

 

Медики пояснюють: якщо при аденомі простати вчасно не звернутися до лікаря, у чоловіків наступають затримки сечі, як гострі, так і хронічні. Сечовий міхур переповнений, а це загрожує розвитком ниркової недостатності. Тому, чим раніше виявлять хворобу, тим легше буде її вилікувати.


11.01.2016 1850 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2113
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

984
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

980
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2117
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3584
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2509 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

815

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

716

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

676

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10346
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1193
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5292
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1020
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2823
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1190
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

414
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

253 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

724
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

618
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

665