Вишиванюк: З Канадою ми готові до співпраці у різних напрямках сільського господарства

 

З представниками Канадського агентства з міжнародного розвитку (CIDA) та Посольства Канади в Україні, які перебувають на Прикарпатті із «ознайомлювальною метою», зустрівся у своєму робочому кабінеті голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк.

 

Мова йшла про можливості співпраці у сільському господарстві, зокрема щодо розведення овець та кіз, використовуючи канадійський досвід та агротехнології.



Михайло Вишиванюк, з властивою йому шанобливістю до гостей краю, засвідчив своє особливе ставлення до діяльності престижної організації CIDA, завдяки якій він свого часу двічі, у 1991 і 1995 –му роках, мав нагоду «вчитися за океаном ринкових відносин в сільському господарстві».



«З Канадою, яка перша визнала незалежність України, про що українці пам»ятають і будуть пам «ятати, ми готові до співпраці у різних напрямках сільського господарства,- запевнив голова ОДА своїх співрозмовників.- Ми відкриті до перемовин і конкретних напрацювань».



Як наголосив Михайла Вишиванюка, у тваринництві нашу область особливо цікавить високопродуктивна м»ясна порода ВРХ. Та чи не найбільша у нас тимчасова проблема, «питанння з питань» – заготівля і переробка овочів та фруктів. За словами голови ОДА, населення області часто здає садовину, ягоди за безцінь. Цікавить нашу область і розвиток вівчарства.



«Слава Богу, останнім часом маємо у цьому напрямку зрушення, - зазначив Михайло Вишиванюк. - Це надзвичайно вигідна справа. Це зайнятість гірського населення і добрі доходи, бо ціна нині - селянину вигідна ».

Подальший розвиток прикарпатського вівчарства голова ОДА бачить через створення в селах заготівельних, переробних та збутових кооперативів.



Похвалився Михайло Вишиванюк своїм співрозмовникам з Канади успішним розвитком в області бджолярства, запевнивши, що Карпатський мед - найкращий у світі, найсмачніший.



Водночас Михайло Вишиванюк поінформував гостей про дієвість договіру Івано-Франківської області з провінцією Альберта – проведення у Яремче представницького українсько-канадського бізнес-форуму, теперішню участь представників Прикарпаття у канадсько-українському економічному форумі та про спільні історичні корені : наприкінці позаминулого століття, у 1891 році, на проживання «до країни великих можливостей» разом зі своїми сім»ями переїхали селяни Іван Пилипіві Василь Єлиняк з села Небилів, що на Бойківщині, оселившись біля Едмонтона.



У коментарі журналістам обласного центру після згаданої офіційної зустрічі представник Канадського агентства з міжнародного розвитку (CIDA) Алан Стюарт заявив: «Це є частиною роботи Канадського уряду, він надає допомогу на розвиток інших країн. Як правило, наші проекти, які працюють в Україні ( у Криму -з плодоовочівництва , у Львівській області -(молочний проект-авт.) побудовані на технічному навчанні. Канадські експерти приїжджатимуть до вас для того, щоби навчити українських колег-фермерів з вирощування овець, кіз новим технологіям. Також будуть кошти для закупівлі техніки, обладнання, генетичного матеріалу».


Головне завдання місії представників з Канади, за словами Алана Стюарта, «дізнатися і почути від влади, в чому вона зацікавлена і чим потрібно допомогти».



«Із запропонованого іноземними гостями нас цікавить розвиток вівчарства, переробка молока, овочів та фруктів, - сказав журналістам голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук. – Покажемо делегації з Канади наш район, поспілкуємося про форми співпраці».



Нині на Косівщині, як зазначив Ярослав Шинкарук, утримується 3,5 тисячі овець, 11 тисяч ВРХ, створено 8 вівцеферм. У Косівському районі зацікавлені у побудові міні-заводу з переробки молока.


01.12.2012 2043 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4018
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1018
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

591
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5567
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1499
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1360

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

431

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1256

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1083

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

993
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

322
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

342
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1308
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

394
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

662
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5710
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

395
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

278
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

624 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1064
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

922