Відомо, скільки вимушено переміщених осіб мешкає на Косівщині

У Косівській територіальній громаді на цей час є три категорії переселенців.

Перша категорія проживає у приватному секторі, друга - в туристичних садибах, комплексах, третя - розміщується в комунальних закладах.

Про це журналістці Фіртки розповів Юрій Плосконос, міський голова Косова.

За словами міського очільника, цифри офіційної статистики менші, ніж реальна кількість вимушено переміщених осіб. Юрій Плосконос пояснює, що офіційна статистика ґрунтується на даних про кількість зареєстрованих через додаток «Дія» або в місцевих ЦНАПах.

«Є велика кількість людей, які проживають у приватному секторі та, якщо взяти загальну кількість усіх, то виходить понад 6 000 з 33 000 населення. Більшість з них мешкає у місті Косів та Шешорах.

А кількість зареєстрованих осіб на сьогодні, становить 4 238, з них 350 проживають в  комунальних закладах, а в садибах зеленого туризму - 1 650, решта - мешкають в приватних будівлях», - розповідає очільник громади.

Юрій Плосконос продовжує, чоловіки-переселенці стають на військовий облік у військкоматах. Понад два тижні тому чисельність чоловіків, які пішли служити, у співвідношенні до тих, хто перебуває на Косівщині - перевищувала кількість серед місцевого населення.

«Сьогодні на нараді у військкоматі доповіли, що чоловікам, які є вимушено переселеними та не були зареєстрованими - вручили повістки. Зараз вони проходять медичну комісію і вирішують питання, що робитимуть надалі.

Особливо ця проблема була актуальною спочатку, в місцевостях, де добре розвинений туризм. Адже чоловіки приїжджали на досить дорогих машинах, зухвало себе поводили.

В ті моменти, коли місцеві мешканці волонтерять, хтось служить, така поведінка дратувала. Зараз вже цього немає, з цим зробили порядок», - наголошує міський голова.

На території Косівщини активно працюють волонтерські центри. В кожному селі є бодай один центр, в якому працюють волонтери, також залучені церкви.

«Є стихійний волонтерський рух, а є більш організований. Якщо говорити про другий, то тут є кілька організацій, які зареєстровані. Зараз 90% населення тим чи іншим чином допомагають та є дотичними до волонтерського руху.

Для переселенців ми організували мовні курси, проводить їх вчителька, яка має багато регалій української мови. Ми давали оголошення по школах, в яких мешкають переселенці. Заняття проходять два рази на тиждень».

Для охочих покращити свій рівень знання української мови в Косівській громаді мовні курси будуть проводити й надалі. Окрім цього переймаються й долею людей, які не мають куди повертатися, це стосується переселенців, які мешкають в ліцеях.

«Колись настане момент, коли й навчальний процес для дітей необхідно буде відновлювати, тому потрібно думати про приміщення, де можна буде розмістити всіх людей, які втратили домівки.

Держава зараз інвентаризує будівлі, які зараз могли б бути придатні для утримання людей. Ми хочемо вбити одним пострілом двох зайців, у нас є недобудована школа, якщо держава виділяє кошти, то нам краще було б, якби була можливість  вкласти кошти в неї.

Школа – це критичний об'єкт нашої громади, він в пріоритеті, на першому місці, тому що Великий старостинський округ налічує понад 4 000 людей, та не має нормальної школи», - каже Плосконос.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ

Винен не лише путін. 84% українців вважають, що «прості росіяни» винні у війні

Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування

«Не мародерствуйте»: очільник Івано-Франківська засудив спекуляції з цінами на житло для переселенців


Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

851
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11427 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1994
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1881
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2873
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4793

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

527

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1164

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1678

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1421
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1816
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1646
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8879
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

718
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

796
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1981
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

969
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

466
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

412 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

804 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

846