Відомо, скільки вимушено переміщених осіб мешкає на Косівщині

У Косівській територіальній громаді на цей час є три категорії переселенців.

Перша категорія проживає у приватному секторі, друга - в туристичних садибах, комплексах, третя - розміщується в комунальних закладах.

Про це журналістці Фіртки розповів Юрій Плосконос, міський голова Косова.

За словами міського очільника, цифри офіційної статистики менші, ніж реальна кількість вимушено переміщених осіб. Юрій Плосконос пояснює, що офіційна статистика ґрунтується на даних про кількість зареєстрованих через додаток «Дія» або в місцевих ЦНАПах.

«Є велика кількість людей, які проживають у приватному секторі та, якщо взяти загальну кількість усіх, то виходить понад 6 000 з 33 000 населення. Більшість з них мешкає у місті Косів та Шешорах.

А кількість зареєстрованих осіб на сьогодні, становить 4 238, з них 350 проживають в  комунальних закладах, а в садибах зеленого туризму - 1 650, решта - мешкають в приватних будівлях», - розповідає очільник громади.

Юрій Плосконос продовжує, чоловіки-переселенці стають на військовий облік у військкоматах. Понад два тижні тому чисельність чоловіків, які пішли служити, у співвідношенні до тих, хто перебуває на Косівщині - перевищувала кількість серед місцевого населення.

«Сьогодні на нараді у військкоматі доповіли, що чоловікам, які є вимушено переселеними та не були зареєстрованими - вручили повістки. Зараз вони проходять медичну комісію і вирішують питання, що робитимуть надалі.

Особливо ця проблема була актуальною спочатку, в місцевостях, де добре розвинений туризм. Адже чоловіки приїжджали на досить дорогих машинах, зухвало себе поводили.

В ті моменти, коли місцеві мешканці волонтерять, хтось служить, така поведінка дратувала. Зараз вже цього немає, з цим зробили порядок», - наголошує міський голова.

На території Косівщини активно працюють волонтерські центри. В кожному селі є бодай один центр, в якому працюють волонтери, також залучені церкви.

«Є стихійний волонтерський рух, а є більш організований. Якщо говорити про другий, то тут є кілька організацій, які зареєстровані. Зараз 90% населення тим чи іншим чином допомагають та є дотичними до волонтерського руху.

Для переселенців ми організували мовні курси, проводить їх вчителька, яка має багато регалій української мови. Ми давали оголошення по школах, в яких мешкають переселенці. Заняття проходять два рази на тиждень».

Для охочих покращити свій рівень знання української мови в Косівській громаді мовні курси будуть проводити й надалі. Окрім цього переймаються й долею людей, які не мають куди повертатися, це стосується переселенців, які мешкають в ліцеях.

«Колись настане момент, коли й навчальний процес для дітей необхідно буде відновлювати, тому потрібно думати про приміщення, де можна буде розмістити всіх людей, які втратили домівки.

Держава зараз інвентаризує будівлі, які зараз могли б бути придатні для утримання людей. Ми хочемо вбити одним пострілом двох зайців, у нас є недобудована школа, якщо держава виділяє кошти, то нам краще було б, якби була можливість  вкласти кошти в неї.

Школа – це критичний об'єкт нашої громади, він в пріоритеті, на першому місці, тому що Великий старостинський округ налічує понад 4 000 людей, та не має нормальної школи», - каже Плосконос.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ

Винен не лише путін. 84% українців вважають, що «прості росіяни» винні у війні

Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування

«Не мародерствуйте»: очільник Івано-Франківська засудив спекуляції з цінами на житло для переселенців


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

10426
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1473
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1080
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2103
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3620
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1367

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1736

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

533

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1170

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1334
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

550
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24282
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

524
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

489
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

644
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1534
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

701
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7131
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

643
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1660 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

636
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

548