Вченому ІФНМУ присвоїли почесну державну нагороду

 

 

Нещодавно завідувачу кафедри хірургії № 2 та кардіохірургії, доктору медичних наук, професору Ігорю Шевчуку присвоїли звання «Заслужений діяч науки і техніки України». Як каже науковець, «один в полі не воїн», а отже колектив кафедри рухається в правильному напрямку.

 

Автор 318 наукових праць, 38 авторських свідоцтв і деклараційних патентів України, 12 галузевих нововведень, п’яти монографій, підручника для медичних сестер, чотирьох навчально-методичних посібників, двох методичних рекомендацій. Під керівництвом професора Шевчука захищено сім кандидатських дисертацій та три магістерські роботи, наразі виконуються ще дві докторські та три кандидатські дисертації.


Окрім цього, професор є одним з авторів наскрізної програми Міністерства охорони здоров’я України з дисципліни «Хірургія, дитяча хірургія» для студентів IV-VI курсів медичних ВНЗ, «Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги при гострому панкреатиті МОЗ України».


Науковець жартує, що любов до медицини розвинулася в ньому на генетичному рівні. Адже ще з дитинства навчався азам медицини, оскільки виріс у сім’ї лікарів: батько – хірург, а мама – офтальмолог. Удома батьки постійно обговорювали якісь цікаві випадки з медичної практики. У 1984 році Ігор Шевчук із відзнакою закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут, а з хірургічною спеціалізацією остаточно визначився ще на третьому курсі – коли проходив практику в районній лікарні.

 

«Коли вперше потрапив на операцію, пережив потужний емоційний шок, – пригадує вчений. – Одразу зрозумів, що саме в цій сфері медицини зможу бути найбільш ефективним».

 

Для студентів, які мріють про роботу хірурга, професор має свої поради: «Професійним хірургом може стати лише той, який фанатично буде закоханий у цю справу. Хірургія на сьогоднішній день – це високотехнологічна галузь медицини. Шлях до освоєння професії займає тривалий час і потребує постійного самовдосконалення та підвищення рівня теоретичних знань і практичних вмінь. В цій професії неприпустимий популізм. Короткі курси підвищення кваліфікації не свідчать про якісне засвоєння методик, а є лише підставою для подальшої кропіткої щоденної роботи з їхнього впровадження в практику. Неправильні тактичні дії хірурга можуть призвести до того, що людина на все життя залишиться інвалідом. Тому студенту треба ретельно зважити, чи готовий він до такого високого рівня відповідальності, рішучості та міцності духу».


До речі, Ігор Шевчук уже вісім років поспіль веде особистий фотоархів операцій, а потім ті світлини використовують на практичних заняттях, в навчальних посібниках, статтях, конференціях.


Важливим напрямком наукових досліджень Шевчука І.М. є впровадження малоінвазивних хірургічних методик лікування захворювань грудної клітки, середостіння, черевної порожнини, прямої кишки, встановлення нових ланок патогенезу та розпрацювання ефективних методів лікування хірургічної інфекції, профілактика і лікування поліорганної недостатності у хворих на хірургічний сепсис, застосування нових методів екстракорпоральної детоксикації. За його безпосередньої участі розробили і впровадили в клінічну практику нові методи паренхімозберігальних комбінованих втручань на тканині підшлункової залози у хворих на ускладнені форми хронічного панкреатиту. Цікаво, що в клініці, очолюваній науковцем, уперше в Україні, впровадили у практику методики ендоскопічних транспапілярних втручань на протоці підшлункової залози, які включають її стентування, балонну дилатацію, вірсунголітоекстракцію.


«Вказані методики відзначаються високою ефективністю і дозволяють у значної частини хворих уникнути проведення оперативних втручань, що покращує результати лікування і забезпечує високу медичну та соціальну реабілітацію хворих», – пояснює Ігор Шевчук.


06.09.2016 550 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

785
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

389
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14150 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1623
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

909
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6245

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

677

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1504

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1311

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1195
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

555
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

693
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1618
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

635
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

926
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5964
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13807
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

298
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

593
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

525
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

839 2