В церквах Прикарпаття освячують гілочки верби (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Християни східного обряду відзначають 17 квітня Вхід Господній у Єрусалим, або Вербну неділю. Свято є одним з 12 найбільших шанованих у церковному календарі та відзначається завжди в шосту неділю Великого посту, рівно за тиждень до Великодня.

Тисячі францівців та гостей міста прийшли сьогодні до храмів, щоб освятити вербові букети, - повідомляє Фіртка.

"Ми з Господом і нам не страшно, бо Господь з нами. Знаємо, що все буде добре для нас, для наших домів, для українців і для батьківщини нашої України. Тому веселих вам свят, хай Господь благословляє і всім нам разом зустрічатися святкувати за тиждень Воскресіння Христове", - звернувся до присутніх Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Високопреосвященний Кир Володимир Війтишин.

За переказами, саме цього дня Ісус на віслюку в’їхав до Єрусалима. Наближалося юдейське свято Песах, тому до міста прибувало чимало людей. Юдея була тоді однією з провінцій Римської імперії, і її мешканці вірили, що мусить з’явитися Той, хто визволить їх від панування римлян. І містяни, і прочани радо вітали Ісуса і встилали Йому дорогу пальмовим гіллям. Вони знали, що напередодні Він воскресив мертвого Лазаря, який пролежав у печері аж три дні, – такого дива не творив ніхто й ніколи, тож юдеї вітали Ісуса як свого Царя. Таким чином, свято символізує, з одного боку, визнання Ісуса Месією (Христом), а з іншого – прообраз входу Сина Людського до Раю.

Багатьма мовами світу ця неділя називається Пальмовою – з огляду на гілки пальм, що їх стелили на дорогу під час в’їзду Ісуса в Єрусалим. Однак на слов'янських теренах пальми не ростуть, тому люди їх замінили гілочками верби, яка саме о цій порі починає зеленіти і цвісти. Відповідно, змінилася і назва свята – замість Пальмової неділя стала Вербною.

Цього дня люди зранку йдуть до храмів, аби посвятити вербу, бо вірять у цілющу властивість освячених гілочок.

Після свята Входу Господнього в Єрусалим для християн розпочинається найскорботніший тиждень – Страсна седмиця. Це час посилених молитов і приготування до найвеличнішого свята – Воскресіння Христового.

Що можна робити на Вербну Неділю 

  • Обов'язково посвятіть вербові гілочки. Після обряду зберігайте їх 12 місяців, до приходу наступної Вербної Неділі. Тримайте "котики" у місці, де стоять ікони.
  • У цей день усій родині потрібно зібратись разом на пісній вечері.
  • Гарним звичаєм на Вербну Неділю вважається саджання кімнатних рослин. Вірять, що вони принесуть злагоду й благополуччя у дім.

Що не можна робити на Вербну Неділю

  • Не проводьте Вербну Неділю у самоті, адже це сімейне свято.
  • Заборонено важко працювати, а також займатись рукоділлям і прибирати.
  • Не сваріться ні з ким сьогодні. Конфлікти на Вербну Неділю лиш зіпсують вам настрій та стосунки з людьми.
  • Не галасуйте і не влаштовуйте вечірок.
  • Якщо ви хочете зрізати гілочки верби для освячення, то не обирайте дерева, що є поблизу кладовищ. Верба повинна бути здоровою, без хворих гілок.
  • Не думайте сьогодні у негативному руслі. Зло притягує зло, тож задумайтесь чи потрібні вам погані емоції.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З початку війни окупанти знищили понад 60 українських храмів (ФОТО)

Оксана Савчук зареєструвала проєкт Закону про заборону Московського патріархату на території України

«Щоб розповісти історію міста та його традиції». В Івано-Франківську проводять безоплатні екскурсії

Де на сьогодні на Івано-Франківщині можна знайти інсулін — перелік аптек

У форматі онлайн. У Католицькому ліцеї безплатно навчатимуть державної мови

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Зміни з квітня: чого очікувати українцям


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

14964
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1525
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1103
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2131
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3668
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1385

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1795

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

569

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1190

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1357
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

649
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24302
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

547
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

514
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

664
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1555
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7397
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

668
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1725 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

653
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

561