В Прикарпатському університеті створять "елітарні групи" біохіміків


У вівторок 12 лютого о 14:00 в актовому залі інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя відбудеться зустріч ректора університету Ігоря Цепенди з студентами-біохіміками і викладачами кафедри біології та хімії, а також викладачами, залученими до підготовки молодих спеціалістів у галузі «біохімії».

 

Проходитиме вона з метою розробки та запровадження системи отримання подвійних дипломів Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з Ягелонським та Варшавським університетами (Республіка Польща)

 

В ході зустрічі планується створення окремих «елітарних груп» біохіміків на 1-5 курсах, що працюватимуть під чітким керівництвом завідувача кафедри біохімії і біотехнології, професора Володимира Лущака, котрий входить в сотню провідних науковців України та за особистого сприяння ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди.

 

Крім того, під час зустрічі планується розгляд наступних питань:

1) забезпечення отримання студентами-біохіміками права викладати біологію у школах, університетах та інших навчальних закладах;

2) забезпечення високого рівня підготовки студентів з фахової англійської мови у рамках навчальних планів.

3) приведення у відповідність навчальних програм університету відповідно до програм підготовки біохіміків Ягелонського, Варшавського та інших університетів Європейського Союзу.

4) забезпечення проведення виробничої практики на базі медико-біологічних лабораторій різної форми власності з метою оволодіння навичками роботи у виробничих умовах і з сучасним лабораторним обладнанням.

5) збільшення тривалості магістратури до 1,5-2 років.

 

 

Довідково: Кафедра біохімії та біотехнології на сьогодні є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 3 доктори наук і 9 кандидатів наук (http://biochem.if.ua/ ). Наукові роботи викладачів кафедри добре відомі у світі. В результатів наукових досліджень перевага віддається міжнародним виданням з високим імпакт-фактором, який визначає науковий рейтинг того чи іншого журналу. Співробітники кафедри тісно співпрацюють з науковцями Канади, США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі і Бразилії. Особливістю підготовки студентів, які спеціалізуються з біохімії, є залучення їх у виконання наукових досліджень, в процесі чого вони отримують практичні і теоретичні знання і розвивають необхідні навички.

Володінню англійською мовою на кафедрі приділяється особлива увага, оскільки вона на даний час основною мовою наукового спілкування.

На даний час проводиться підготовка спеціалістів та магістрів біохімії. Відкрита аспірантура з трьох спеціальностей: "біохімія", "біотехнологія" та "імунологія". Зараз на кафедрі працюють п'ять аспірантів. За час існування кафедри захищено дев'ять кандидатських дисертацій.


07.02.2013 2121 3
Коментарі (3)

науковець 2013.02.07, 22:33
Цікаво на якому такому сучасному обладнанні розробляються та вивчаються здобутки біотехнології. Можливо мають комплекс обладнання для газової та високоефективної рідинної хроматографії –фірми "Shimadzu", Япония; чи прилад, що на рос. мові називається планетарная шаровая мельница РМ-400 (Retsch, Германия). Тоді це рівень. А інакше, просто замітка-фіртка.....
колишня студентка 2013.02.08, 03:24
Боже, яка глибока діра....А я там колись також варилась...
Гостям 2013.02.10, 12:17
Тим, хто дійсно цікавиться: Ви можете порівняти рівень науки та підготовки студентів (за результатами конкуренції на міжнародному рівні) з аналогічними кафедрами інших українських та закордонних (найпростіше польських) університетів. Сайт кафедри http://biochem.if.ua/ru/home. колишній студентці: Мабуть треба було трохи вчитися, бо преважна більшість випускників працевлаштовані за фахом, зокрема, досить багато з них працює в різних університетах України та за кордоном. Вас же приваблює болото. Щасливо!!! науковцю: колезі-парабіохіміку з совєцькою освітою: видно, що слова Ви чули, лишень чи зробили ВИ ОСОБИСТО щось краще, ніж зроблено на цій кафедрі? До речі, кульковий подрібнювач, або млинок (так це звучить українською, а не вашою московитською «планетарная шаровая мельница») у біохімії давно практично не використовується. Давно вже працюють з готовими стандартизованими силікагелями для хроматографії. На додаток, українською країна називається «Німеччина», а не «Германия». Ностальгія за союзом і ненависть до України і чогось доброго українського. Дайте молоді щось краще, а не поливайте брудом патріотів, які, незважаючи на складні умови, працюють на дійсно світовому рівні. Ставайте поруч і покажіть, як треба працювати, а не вказуйте іншим, як це треба робити.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1157
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2854
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1008
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1066
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1073 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3162 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

930

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

800

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1103
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

172
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2367
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1163
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

466
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15086
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7397
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

829
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

394
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

304
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

389
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

675
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1124