В Прикарпатському університеті створять "елітарні групи" біохіміків


У вівторок 12 лютого о 14:00 в актовому залі інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя відбудеться зустріч ректора університету Ігоря Цепенди з студентами-біохіміками і викладачами кафедри біології та хімії, а також викладачами, залученими до підготовки молодих спеціалістів у галузі «біохімії».

 

Проходитиме вона з метою розробки та запровадження системи отримання подвійних дипломів Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з Ягелонським та Варшавським університетами (Республіка Польща)

 

В ході зустрічі планується створення окремих «елітарних груп» біохіміків на 1-5 курсах, що працюватимуть під чітким керівництвом завідувача кафедри біохімії і біотехнології, професора Володимира Лущака, котрий входить в сотню провідних науковців України та за особистого сприяння ректора Прикарпатського національного університету Ігоря Цепенди.

 

Крім того, під час зустрічі планується розгляд наступних питань:

1) забезпечення отримання студентами-біохіміками права викладати біологію у школах, університетах та інших навчальних закладах;

2) забезпечення високого рівня підготовки студентів з фахової англійської мови у рамках навчальних планів.

3) приведення у відповідність навчальних програм університету відповідно до програм підготовки біохіміків Ягелонського, Варшавського та інших університетів Європейського Союзу.

4) забезпечення проведення виробничої практики на базі медико-біологічних лабораторій різної форми власності з метою оволодіння навичками роботи у виробничих умовах і з сучасним лабораторним обладнанням.

5) збільшення тривалості магістратури до 1,5-2 років.

 

 

Довідково: Кафедра біохімії та біотехнології на сьогодні є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 3 доктори наук і 9 кандидатів наук (http://biochem.if.ua/ ). Наукові роботи викладачів кафедри добре відомі у світі. В результатів наукових досліджень перевага віддається міжнародним виданням з високим імпакт-фактором, який визначає науковий рейтинг того чи іншого журналу. Співробітники кафедри тісно співпрацюють з науковцями Канади, США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі і Бразилії. Особливістю підготовки студентів, які спеціалізуються з біохімії, є залучення їх у виконання наукових досліджень, в процесі чого вони отримують практичні і теоретичні знання і розвивають необхідні навички.

Володінню англійською мовою на кафедрі приділяється особлива увага, оскільки вона на даний час основною мовою наукового спілкування.

На даний час проводиться підготовка спеціалістів та магістрів біохімії. Відкрита аспірантура з трьох спеціальностей: "біохімія", "біотехнологія" та "імунологія". Зараз на кафедрі працюють п'ять аспірантів. За час існування кафедри захищено дев'ять кандидатських дисертацій.


07.02.2013 1971 3
Коментарі (3)

науковець 2013.02.07, 22:33
Цікаво на якому такому сучасному обладнанні розробляються та вивчаються здобутки біотехнології. Можливо мають комплекс обладнання для газової та високоефективної рідинної хроматографії –фірми "Shimadzu", Япония; чи прилад, що на рос. мові називається планетарная шаровая мельница РМ-400 (Retsch, Германия). Тоді це рівень. А інакше, просто замітка-фіртка.....
колишня студентка 2013.02.08, 03:24
Боже, яка глибока діра....А я там колись також варилась...
Гостям 2013.02.10, 12:17
Тим, хто дійсно цікавиться: Ви можете порівняти рівень науки та підготовки студентів (за результатами конкуренції на міжнародному рівні) з аналогічними кафедрами інших українських та закордонних (найпростіше польських) університетів. Сайт кафедри http://biochem.if.ua/ru/home. колишній студентці: Мабуть треба було трохи вчитися, бо преважна більшість випускників працевлаштовані за фахом, зокрема, досить багато з них працює в різних університетах України та за кордоном. Вас же приваблює болото. Щасливо!!! науковцю: колезі-парабіохіміку з совєцькою освітою: видно, що слова Ви чули, лишень чи зробили ВИ ОСОБИСТО щось краще, ніж зроблено на цій кафедрі? До речі, кульковий подрібнювач, або млинок (так це звучить українською, а не вашою московитською «планетарная шаровая мельница») у біохімії давно практично не використовується. Давно вже працюють з готовими стандартизованими силікагелями для хроматографії. На додаток, українською країна називається «Німеччина», а не «Германия». Ностальгія за союзом і ненависть до України і чогось доброго українського. Дайте молоді щось краще, а не поливайте брудом патріотів, які, незважаючи на складні умови, працюють на дійсно світовому рівні. Ставайте поруч і покажіть, як треба працювати, а не вказуйте іншим, як це треба робити.
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

282
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10849 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1800
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1695
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2707
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4556

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

281

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1010

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1411

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1296
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1673
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1476
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1193
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

559
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

637
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1834
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1987 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20334
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

310
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

663 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

700
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1045