
Сьогодні, 6 травня, у конференц-залі готелю «Надія» відбулась туристична презентація України, Польщі, Грузії та Угорщини в рамках проведення Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір». Захід спрямований на популяризацію та відродження національно-культурних традицій.
Під час презентації гості з Угорщини, Грузії, та Польщі розповіли про новинки туристичного бізнесу та поділилися власними досягненнями, передає кореспондент Фіртки.
Вітаючи гостей, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Крецул зазначив, що проведення на теренах Прикарпаття фестивалю «Карпатський простір» дає змогу об’єднати країни цього самобутнього регіону не лише за територіальною ознакою, але й завдяки спільним традиціям, культурі, мистецтву.
«Освоєння туристичного потенціалу є найбільш пріоритетним для розвитку Прикарпаття та України загалом. Тому проведення таких презентацій дає змогу популяризувати рекреаційні і туристичні можливості регіону та запозичити досвід успішного ведення туристичної індустрії на прикладі країн Карпатського регіону», - наголосив Валерій Крецул.
Як зауважив директор представництва польських туристичних організацій в Україні Володимир Щурик все більше і більше українських туристів відвідує Польщу.
«Кількість туристів за минулий рік виросла на 4%. Майже 40% всіх подорожей українців за кордон здійснюються у Польщу. Українці витрачають у Польщі майже таку ж кількість коштів як і німці. Україна з точки зору як туристичний ринок для Польщі дуже важлива. Крім того дуже багато поляків відвідують карпатський регіон. Дуже мене радує, що незважаючи на важкі часи розвивається кількість сполучень з Польщі до України. Також останнім часом збільшується кількість авіасполучень. Як ви знаєте скоро відкриє МАУ сполучення з ІФ до Варшави. Тому думаю що цифри туристів будуть вищими у наступному році», - відмітив Щурик.
Присутнім представили цікаві пропозиції Польщі , зокрема новинка сезону, які цього річ представлені у 5 воєводствах.
Як відмітила директор інформаційного центру «Угорщина-туризм» при Посольстві Угорської Республіки в Україні Світлана Кабиш, найголовніше для будь якої країни внутрішній туризм.
«Україна має прагнути саме цього і Івано-Франківська область має всі можливості . Людина завжди прагне подивитись щось новеньке виїхати за кордон тому сьогодні ми представляємо, що новенького в Угорщині. Як відомо,візитівкою Угорщини є термальні джерела. Залишаючись у тренді останніх років, основні зусилля ми зосереджуємо на просуванні медичного туризму. Угорські постачальники відповідних послуг із дедалі більшим інтересом поглядають у бік українського ринку. Компанії медичного асистансу розглядають Україну пріоритетним ринком. Звичайно, традиційне лікування та оздоровлення на курортах теж залишається пріоритетом у роботі», - відмітила Світлана Кабиш.
Крім цього, представила українському турбізнесу й туристам нові послуги вже відомих курортів, так і ще незнайомі місця.
Зокрема: найближчий до України купальний комплекс у Ніредьгазі, лікувальні басейни найвідомішого бальнеологічного комплексу в Гайдусобосло, курортний комплекс у сусідньому Дебрецені; нові (для українців) точки на мапі курортів — Орошгаза на південному сході та Сігетвар на південному заході Угорщини.
Також наголосила на тому, що Будапешт є найдешевшою дестинацією, місто дуже цікаве та атмосферне, в ньому проводиться відомий фестиваль з нееповторною атмосферою Ziget, куди зокрема минулого року зїхалось багато українських прапорів. Цьогоріч в Угорщині ставку роблять на гастрономію.
Надзвичайно повноважний посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба акцентував на логістиці регіону, зокрема на морських шляхах. Грузія визнана однією з набезпечніших країн, а також це самий високий населений пункт у Європі.
Крім того, сьогодні представили туристичний потенціал Аджарії (Автономнох республіки у складі Грузії). За кількістю тристів, які приїжджають в Аджарію, Україна займає 4 місце.
В Україні ж акцентують увагу на внутрішньоому туризмі. Позитивні динамічні тенденції розвитку туризму можна спостерігати на Івано-Франківщині.
Для цього, обласна влада сприятиме розвитку об’єктів інфраструктури, ремонту доріг, стимулюватиме ведення зеленого туризму.
Варто також додати, що впродовж 2015 року Прикарпаття відвідали 1, 850 тисяч іноземних туристів.