В Івано-Франківську під час четвертого з'їзду виноробів визначили найкращих у цій справі (фоторепортаж)

 

На конкурс, організований клубом «Виноградарі Прикарпаття,» було представлено 40 вин від 27 майстрів, які не тільки плекають лозу, але й практикують домашнє виноробство.

 

Присутні мали змогу покуштувати на конкурсі-дегустації кращі зразки домашніх вин з винограду врожаю минулого року. Долучилися до визначання переможців фахівці зі Львівщини, Тернопільщини та Буковини.

 

— Аби ви не зрозуміли нас помилково, це ні в якому разі не пропаганда алкоголю, — поважно запевняє перед початком конкурсу заступник голови клубу «Виноградарі Прикарпаття» Михайло Лучин. — Вино ще з прадавніх часів — це висока культура, радість душі і серця.

 

Про нього навіть в Біблії написано, і навіть під час Святого Причастя подають натуральне освячене вино, яке вважається символом крові Ісуса Христа. Звісно, ним можна й впитися, але справжній поціновувач вина ніколи такого не робитиме. Він насолоджуватиметься смаком, кольором, запахом, а ми, винороби, ще й вирощуванням винограду та виготовленням вина, пишуть Вікна.

 

А тим часом на широких столах розкладають скляні пляшки із білим, рожевим та червоним вином. фахівці  сідають за столи. Перед дегустаторами запалені свічки.

 

— Це для того, аби краще роздивитися вино на світлі, — пояснює голова клубу «Виноградарі Прикарпаття» Дмитро Семенів. — А ще в приміщенні, де куштуватимемо вино, не повинно бути сторонніх запахів. Ось погляньте на бокали, в які наливатимуть конкурсні напої. Вони—із тонкого прозорого скла з  довгою ніжкою, широким дном, що звужується до краю. Ті, хто споживатиме вино за декілька годин до конкурсу не повинен вживати ліки та курити. А щоби  смакові та нюхові нюанси різних вин не зливалися, дегустатори після кожного маленького ковтка вина та оцінювання його, їстимуть шматочки сиру та солений крекер, питимуть також чисту, негазовану воду та ретельно полоскатимуть бокали.

 


Усі конкурсні вина розділили на чотири категорії: сухі, напівсолодкі, солодкі та фруктові. Дегустація розпочинається. Спочатку фахівці оглядають кілька грам налитого в бокали вина. Хто виготовив той чи інший напій — невідомо. Кажуть лише номер, і оцінки ставлять наосліп. На кожне вино — п’ять хвилин для оцінювання. Отже, бокал нахиляють, підносять до свічки. Дегустатори розповідають, що всі молоді вина повинні бути прозорими. Згодом дивляться чи немає «ніжок», тобто слідів, які залишаються на стінках бокала, якщо його легко покрутити. Згодом вино нюхають, визначають букет ароматів. І лише після цього роблять маленький ковток та оцінюють наскільки довго присутній аромат в роті. Чим довше, тим краще вино. А перед тим, як розпочати оцінку нової поpції вина, рот сполоскують водою.


Дегустація тривала довго і  ретельно. За результатами тривалого оцінювання, найкраще сухе вино визначили в Семаніва Дмитра, напівсолодке в Олександра Гетьмана, фруктове в Валерія Алексашенка з Івано-Франківська та солодке — у Сергія Розщенюка з Тлумача. А Кубок переможця отримав  Олександр Гетьман.

 

Довідка "Фіртки":

Перший дегустаційний з'їзд клубу "Виноградарі Прикарпаття" відбувся 14 лютого 2010 року.


16.02.2013 2241 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1063
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2788
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

968
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1029
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1036 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3087 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

884

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

769

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1083
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

135
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2332
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1141
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

441
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15061
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7377
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

809
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

372
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

284
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

372
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

649
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1104