
Освітній центр “YOLO” організував соціальний проект для вчителів - безкоштовні тренінги від американських викладачів Irene Kowalskyj та Anne McCracken.
Тренінгова програма розрахована на 2 дні: заняття триватимуть протягом 28 та 29 липня. Проект відбувається за сприяння Асоціації міст-побратимів Івано-Франківськ – Арлінгтон, головна мета якої полягає у підтримці миру на основі взаємної поваги, розуміння та співпраці, передає Фіртка.
Сьогодні, 28 липня, в освітньому центрі відбулось перше заняття, проведене американським вчителем АSCA - Irene Kowalskyj (“Differentiation / Productive Work Groups”).
Кілька десятків викладачів англійської мови, та вчителі усіх освітніх ланок, які володіють англійською мовою та цікавляться новітніми методиками переймали західні методи викладання.
Як зауважує директор Асоціації міст-побратимів Івано-Франківськ - Арлінгтон Олександра Федорук, угода про партнерство міст-побратимів між Івано-Франківськом та Арлінгтоном була підписана у 2011 році, відтоді наші міста тісно співпрацюють :
«Оскільки 2016 рік оголошений Президентом України роком англійської мови, делегація з Арлінгтона приїхала, щоб поділитись своїм досвідом викладання англійської мови – це була першочергова місія, а також учасники делегації взяли участь у літніх відпочинкових таборах, щоб попрацювати з дітьми. Друга місія делегації – подивитися, які зміни відбулися протягом останніх двох років у зв’язку з подіями на Сході, а також знайти спільні інтереси, точки дотику, де би ми могли співпрацювати в майбутньому, в яких сферах діяльності розвивати партнерські відносини», - розповіла Олександра Федорук - Сьогодні відбувся тренінг-семінар американських викладачів. Зокрема Ірен Ковальська, вчитель математики 7-8 класів розповіла про методику роботи в групах, поділилась, як краще донести інформацію. Завтра Енн Макрекен – методист-викладач англійської мови, навчатиме вчителів майбутніх студентів, тобто тренуватиме вчителів бути хорошими викладачами».
Завтра, 29 липня, о 10:00 відбудеться заняття від Anne McCracken “Constructivism (Child Centered Learning)”. На завершення учасники занять отримають сертифікати про проходження тренінгу.
«Ці семінари відбуваються на базі освітнього центру “YOLO”, оскільки ми тісно співпрацюємо з усіма організаціями, діяльність яких спрямована на розвиток освіти, щоб вона ставала якіснішою та доступною. Зараз ведеться мова про освітні реформи, але потрібно робити реформи не на папері, не давати директиви зверху, а варто починати з вчителя, оскільки якщо ми реформуємо вчителя – ми реформуємо всю освіту. Ці семінари для вчителів англійської мови завдяки Асоціації міст-побратимів відбуваються у нас вперше, але ми плануємо продовжувати таку серію, запрошуватимемо інших викладачів, не лише американських. На жаль ці семінари проводять для обмеженої кількості людей, які володіють англійською мовою, тому необхідно піднімати рівень мови серед вчителів, щоб вони розуміли, що до прикладу географія, біологія це їхня спеціалізація, але мова – це засіб. Тобто потрібно вивчати мову, щоб вони могли також брати участь у наших семінарах», - наголошує співзасновник Центру Леся Ікалюк.
Керівники освітнього центру “YOLO” наголошують на необхідності зміни змісту освіти, варто відходити від запам’ятовування та переказування текстів. Зараз треба вміти з великої кількості інформації знайти ту, яка необхідна та знати як її використати.
«Відповідно ми повинні мінятися самі, і програми міняти, і людей, які вчать дітей. Тому що без англійської, без світової мови сьогодні нікуди не підеш. Крім того, необхідно вводити нові технології навчання. Америка є лідером технологій, в освіті, зокрема, протягом останніх десяти років вони напрацювали метод дистанційного навчання. Ми прийшли до того висновку, що все таки не потрібно відхиляти вчителя, але і не відмовлятися від технологій, які дають багато переваг в освіті, роблячи її якіснішою, наповненішою, доступнішою. Є таке поняття blended learning (змішане навчання), коли поєднюються як традиційні методи, тобто вчитель та технологія, яка допомагає замінити ту частину, яка є недоступною. Наприклад якщо це фізика чи хімія, і важко показати наочно якісь дорогі досліди, то їх можна подивитись, або отримати спеціальну підготовлену лекцію в режимі Оnline. Над цим треба працювати», - резюмує О. Федорук.
Також, за словами Олександри Федорук, перебуваючи на Прикарпатті, представники Асоціації мали змогу зустрітись з представниками міської та обласної рад, громадських організацій, зокрема, з тими, які працюють з біженцями зі Сходу, з важкими дітьми, з волонтерами, котрі працюють з учасниками АТО. Крім того, мали змогу відвідати різноманітні музеї, зокрема були у музеї Шухевича, відвідали Криївку, а також побували на відкритті заводу, що свідчить про те, що в Україні відкриваються виробництва, наша область готова до інвестицій. Невдовзі планується подорож до Косова, щоб познайомитись з українськими традиціями, з культурними надбаннями, а також відвідання майстер-класу з гончарства.
Загалом у представників Асоціації позитивні враження від України, вони підтримують нас в досягненні демократичних засад у суспільстві, в державі, а також співчувають та підтримують тих, хто бере участь у АТО та їхнім сім’ям, прагнуть розділити їхню участь, не дивлячись на те, що більшість з них не мають українського коріння.