В Івано-Франківську презентували книгу-путівник для учасників АТО та їх родин

Цього місяця за сприяння комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я вийшов путівник для вояків АТО і їх родин «Любити, жити і чекати».

Колектив авторів - голова комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я отець Руслан П’яста, кандидат психологічних наук Галина Циганенко, психолог Наталія Дідик, пише Фіртка з посиланням на Risu.

Як розповідає отець Руслан П’яста, презентація путівника «Любити, жити і чекати» уже відбулася у київському Veteran Hub. Також 23 березня його презентували дружинам учасників бойових дій, які мешкають в Івано-Франківську.

«Це вже третій путівник із серії загальних путівників для учасників АТО і їх родин, - каже отець Руслан. – Перший був присвячений допомозі воякам, які повернулися з зони бойових дій у їх реабілітації, щоб переконати – вони не є вбивці, а захисники. Другий путівник ми видали для сімей, які втратили своїх рідних в зоні бойових дій.

Цікаво було, коли ми довго обирали обкладинку для нього – нічого з того, що пропонував дизайнер, не подобалося. А одна з його авторів, психолог Галина Циганенко, яка працює з вояками, в тому числі і в зоні АТО, побачила у Львові цікаву картину на одній споруді: посеред бетону проросли живі квіти. Тож вирішили саме такою зробити обкладинку книжки як символ того, що зі смерті насправді народжується життя, народжуємося ми, як народ України. Отже, герої віддають життя за свою державу, за те, щоб ми могли жити у своїй Богом даній країні».

Третій путівник для ветеранів і їх родин «Любити, жити і чекати», зі слів автора, писався дуже довго – майже рік. Книжка містить тематичні розділи, у яких описано способи взаємодії між бійцями ще до відправлення в зону бойових дій та після повернення. Також автори увесь час узгоджували тексти щонайменше з півтора десятком вояків та їх рідними і враховували усі зауваження.

Коли придумували назву путівника – її запропонував один вояк як «Любити і чекати», а автори додали ще слово - «жити».

У вступі до книги пояснюється те, що має бути особливий перерозподіл ролей між дружиною і чоловіком, який відсутній, оскільки перебуває у зоні бойових дій. Адже, звичайно, жінці доводиться взяти на себе обов’язки чоловіка. Також йдеться про те, як поводитися чоловікові, коли у зоні АТО перебуває дружина. І все, що стосується поведінки усіх членів родини вояків, в тому числі, коли вони втрачають своїх рідних.

Третій розділ путівника присвячений збереженню стосунків між чоловіком і жінкою у родинах вояків. «Це належить до людського життя і не потрібно нічого замовчувати, - наголошує отець Руслан П’яста. – Адже дуже важливо зберегти вірність одне одному через відстань і час. Коли двоє ставлять собі це за мету, то зможуть її досягти. Ми пропонуємо обговорювати жінці і чоловікові спільно проблеми, страхи, які виникають через військові травми, проявляти увагу і любов. Щоправда, мої думки і психолога щодо цього дещо відрізнялися, але у процесі написання книжки ми дійшли згоди».

Звичайно, у путівнику є поради щодо стосунків батьків і дітей. Бо часто після повернення з війни виникають проблеми саме у такому спілкуванні.

Як стверджує отець Руслан П’яста, у планах видання ще двох частин путівників для учасників АТО.


25.03.2019 669
Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

486
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2394
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2325 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2175 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2923
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2707 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

547

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1228

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1295

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2108
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

722
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

449
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

817
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43625
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3207
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1127
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2123
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35348 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

306
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

435
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

655
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

793