В Івано-Франківську експонують ілюстрації до Декларації відповідальності людини від всесвітньо відомого економіста, пластуна Богдана Гаврилишина (ФОТО)

Працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки ще на початку 2010-х Богдан Гаврилишин, український, канадський та швейцарський економіст, громадський діяч, меценат, член Римського клубу, іноземний член НАН України, дійшов висновку, щоб успішно розвиватися, потрібно брати на себе відповідальність на всіх рівнях.

У 2014 році він створив Декларацію відповідальності людини, де у 15-ти пунктах розмістив суть і вірний шлях успішного розвитку людства.

З 11 по 22 березня у стінах Університету Короля Данила в Івано-Франківську триватиме мандрівна виставка «Тихий фестиваль відповідальності», пише Фіртка.
Виставку започаткував Фонд родини Богдана Гаврилишина 19 жовтня 2023. Сьогодні презентували її відкриття в Івано-Франківську.
В основі експозиції – 15 ілюстрацій до Декларації відповідальності людини від всесвітньо відомого економіста, візіонера, пластуна, співзасновника Всесвітнього економічного форуму в Давосі Богдана Гаврилишина.
«Я щаслива, що протягом двох років маю можливість проживати в Україні, зокрема в Івано-Франківську. Пригадую, як батько завжди розповідав, що вірить в українських  людей, їхню силу та освіченість.
Казав, що Україна має все для того, щоб бути незалежною та процвітаючою державою, проте на всіх рівнях суспільства потрібно проводити зміни.
І сьогодні кожен українець відповідальний перед Збройними Силами, перед собою за майбутнє своєї країни», - каже співзасновниця фонду, донька Богдана Гаврилишина Патриція Шморгун-Гаврилишин.
Мистецьке осмислення Декларації надали українські митці спільноти молодих ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників «Pictoric».
«Запрошуємо ознайомитися з Декларацією відповідальності людини у творчій інтерпретації ілюстраторів і в такий спосіб поглянути на відповідальність як частину наших щоденних дій, орієнтир для прийняття рішень та співпраці з іншими.
Відповідальність – це про дії з любов’ю до себе, інших, світу.
Ці навички варто повторювати протягом 21 дня, протягом року ви зможете їх усі освоїти - це значно покращить ваше життя.
Також Фонд започаткував ініціативу, яка стала щорічною - Марафон відповідальності, метою якої є поширення цінностей відповідальності серед українців та українок.
Символізм марафону полягає у невеликому завданні: висадити і зростити соняшник сорту "Богдан Гаврилишин".
Дуже символічним є, коли одне зернятко соняха проростає у красиву квітку і дає сотні плодів – так і ваші життєві історії відповідальних дій надихають та множаться!», - запевняє голова фонду Маріанна Єлейко.

Мета Тихого фестивалю відповідальності — об’єднати українців навколо спільних цінностей, відповідальності та взаємодії.

«Про Богдана Гаврилишина знаємо багато, оскільки це пластун та велика людина, яка завжди була другом України. 

Дуже хочемо, щоб сучасна українська молодь мала можливість долучитися до проєктів, які пропонує Фонд. 

Ці ілюстрації креативно відображають суть кожного пункту Декларації і тотожні із 14 точками Пластового Закону, якого намагаються дотримуватися пластуни упродовж всього життя», - кажуть відвідувачки експозиції пластунки куреня "Блискавки".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Пластуни Івано-Франківська отримали Вифлеємський Вогонь Миру (ФОТО)

Пам'ять про Героїв кріпить та гартує: як в Івано-Франківську Пласт відзначив 111 річницю (ФОТО/ВІДЕО)

В Івано-Франківську відкрили новий пластовий рік (ФОТО)

Бути вірним Богу та Україні: в Івано-Франківську Пласт відзначив 111 річницю (ФОТО)


11.03.2024 681
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2826
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20969
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1924
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1309 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2332
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3997

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

635

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2106

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

784

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

54
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

56
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

712
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

710
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795