Уряд Меркель поступово повертає життя в Німеччині до звичного режиму

Бранденбурзькі ворота стоять в кінці порожньої вулиці в Берліні 11 квітня. Фотограф: Кріштіан Бочі / Bloomberg

Канцлер Ангела Меркель має у планах розпочати повернення Німеччини до нормального життя, дозволяючи деяким невеличким магазинам знову відкритися на наступному тижні, а дітям повертатися до школи на початку травня.


Більшість обмежувальних заходів залишатиметься принаймні до 3 травня, проте діяльність у багатьох сферах суспільного життя ще залишиться на карантині впродовж тижнів та місяців. Ресторани, тренажерні зали та бари будуть закритими на невизначений час, масові події, такі як футбольні матчі, концерти та фестивалі дозволять проводити не раніше, ніж наприкінці серпня.

Німеччині потрібно буде полегшити обмеження "малими кроками", - заявила Меркель у Берліні в середу після консультацій з 16 державними лідерами. «Ми досягли певного прогресу. Але мені потрібно наголосити, що цей прогрес крихкий», - додала вона. «Це ситуація, коли обережність є порядком дня, а не безглуздістю».

Останні дані про віруси в Німеччині виявились "виправдовуючими" для такого підходу. Як свідчать дані університету Джона Хопкінса, кількість нових випадків зросла вперше за тиждень, тоді як кількість смертей щодня збільшується.

Дії Меркель демонструють, як уряди по всій Європі намагаються обмежити економічний збиток від запобігання масовим заходам, уникаючи чергового сплеску поширення хвороби. Кількість нових випадків на континенті за останні дні стабілізувалася, проте померли понад 50 000 осіб і кількість смертей продовжує зростати.

"Епідемія не зникла", - заявив міністр канцелярій Меркель Хельге Браун в інтерв'ю телеканалу ARD у четвер. "Ми масово сповільнили її, і це велике досягнення людей у ​​Німеччині, і саме тому ми повинні робити вкрай маленькі кроки, коли потрібно знову відкривати заклади".

Іспанія, яка цього тижня дозволила вийти на роботу деяким працівникам, повідомила у середу про найбільше збільшення числа підтверджених випадків коронавірусу за шість днів, хоча щодня смертей менше. Країна вже пережила пік пандемії в Європі, і уряд працює над тим, як послабити суворі обмеження.

У Франції генеральний директор з питань охорони здоров'я Джером Саломон попередив, що слід "обов'язково поважати обмеження". У той час як випадки смертності від коронавірусу у Франції збільшилися на 1438 до 17 167, кількість не відображає змін протягом 24 годин, оскільки вона включає смертності за останні дні, про які раніше не повідомлялося.

"Пандемія Covid-19 все ще дуже активна", - сказав Саломон на брифінгу в Парижі. "Нам потрібно бути пильними".

Тим часом Італія, де був епіцентр європейського спалаху, повідомила про найменшу кількість нових випадків коронавірусу за чотири з половиною тижні.

Агресивні зусилля Меркель щодо боротьби з коронавірусом виправдалися, хоча економіка країни занурилася в ще глибший спад, ніж під час фінансової кризи трохи більше ніж десять років тому. Комплексне тестування та відносний прогрес у захисті більш вразливих членів суспільства призвели до нижчого рівня смертності, ніж у європейських партнерів, таких як Італія, Іспанія та Великобританія.

Контактні обмеження введені понад три з половиною тижні тому спочатку мали залишатися до неділі. Після чотиригодинної зустрічі, проведеної через відеоконференцію, Меркель та державні лідери склали план відкрити магазини з торговими приміщеннями площею менше ніж 800 квадратних метрів (8 611 квадратних футів), а також автосалони, магазини велосипедів та книжкові магазини. Вони також погодилися рекомендувати обов'язково носити маски в громадському транспорті та в магазинах.

Подальші кроки включають:

- правила щодо дотримання соціальної дистанції продовжили;
- спеціальний захист для найбільш вразливих верств населення;
- відкриття перукарень з 4 травня;
- церковні служби залишаються забороненими;
- бари, клуби, ресторани, кінотеатри та готелі залишаються закритими;
- органи охорони здоров’я значно збільшують штатний розпис;
- розробка програми відстеження контактів;
- збільшення тестування до 650 000 на тиждень.

Деякі прем'єр-міністри та промислові групи закликали уряд рухатися швидше, щоб запобігти подальшій економічній шкоді, але вони зустріли опір чиновників охорони здоров'я. План, затверджений у середу  про дотримання обмежень, викликав критику з боку бізнес-організацій, що представляють тисячі малих та середніх компаній.

Щодень дотримання правил ізоляції веде до того, що компанії, які страждають від обмежень, стикаються з борговими зобов'язаности та "котяться у бік неплатоспроможності", такі дані Markenverband e.V., яка представляє 400 німецьких фірм з відомими брендами. "Нам потрібен швидкий вихід із карантину".

Автомобільні гіганти Німеччини вже готуються до поступового відкриття своїх численних промислових мереж. Основний бренд автомобілів Volkswagen AG почне відновлювати виробництво за межами Китаю на наступному тижні, тоді як конкурент Daimler AG заявив, що три німецькі майданчики, які виробляють двигуни та пов'язані компоненти для своїх розкішних автомобілів Mercedes-Benz, поступово відновлять свою діяльність на наступному тижні, інші компанії з виробництва транспортних засобів слідують за ними.

Щоб заспокоїти нервові ринки, Франція та Іспанія - разом з Бельгією, Австрією та Грецією - заборонили короткий продаж акцій ще на місяць, до 18 травня.

Європейський орган з цінних паперів та ринків (European Securities and Markets Authority), який координує нагляд у регіоні, заявив, що цей крок п'яти країн "виправданий поточними несприятливими подіями або подіями, які становлять серйозну загрозу довірі до ринку та фінансовій стабільності".

за матеріалами Bloomberg 


16.04.2020 1311
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1644
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3094
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1096
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1128
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1160 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3408 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

184

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1070

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

883

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

402
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

283
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2450
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1209
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1268
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

519
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15152
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7453
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

288
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

267
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

355
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

350
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

440