Учні сільських шкіл з Прикарпаття презентують власні ініціативи в Черкасах

 

/data/blog/106780/f64a00468b2e3793c54b27e2dbe732c7.jpg

 

20 травня в Черкасах відбудеться відкрита презентація ініціатив молоді «Сільський Голівуд: сценарії позитивних змін». Школярі з сіл Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Черкаської областей розкажуть про проекти, які самостійно втілили в рамках програми «Майстерня сільських ініціатив».

 

Учасники з Івано-Франківщини навчаються у школах сіл Яблунів, Люча, Рожнів, Космач, Уторопи. Вони втілили наступні соціальні ініціативи:

 

Ініціатива «RollerLife» відбулася в селі Рожнів Івано-Франківської області. Кричовська Романа та Кашелюк Ольга провели майстер-клас з катання на роликах для початківців, а також різноманітні спортивні конкурси та змагання. Команда запросила кількох професіоналів з катання на роликах, щоб показати молоді що це – справжнє мистецтво.

 

Ініціатива «Чисте джерело» відбулася в селах Яблунів та Люча Івано-Франківської області і була націлена на окультурення природних джерел і дослідження складу води санепідемстанцією. Люди користуються цими джерелами, але вода в них невідомого складу, і підійти до них часто складно. Мельник Оксана знайшла три природних джерела питної води та одне солене (соровицю). Після аналізу були побудовані дерев’яні обрамлення для джерел для їх екологічного та здорового використання, провели толоку з прибирання від сміття, а також виготовили та встановили інформаційні таблички біля джерел та шляхів до них.

 

В рамках проекту Бойчук Христина провела інформаційну акцію для жителів села Яблунева Івано-Франківської області про те, як поводитися з величезним накопиченням сміття, як його сортувати та чому не варто спалювати сезонне листя. Також разом з учнями Яблунівської загальноосвітньої школи Христина виготовила кілька взірцевих смітників. Смітники знайшли своє місце у приміщеннях школи й на подвір’ї навчального закладу.

 

Палійчук Алла зібрала кошти серед мешканців села Космач на Прикарпатті для виготовлення лавочок на шкільному подвір’ї. А також організувала волонтерську групу для прибирання території школи від сміття, провела толоку із залученням мешканців Космача. Під час толоки висаджували дерева на подвір’ї школи. Учасники толоки змогли взяти участь у майстер-класі з виготовлення екосумок та почастуватись смаколиками домашнього виробництва.

 

Варцаб’юк Соломія та Коновалова Наталія з Космацької школи, що на Івано-Франківщині, організували творчу майстерню «Малюваки» для учнів початкової школи. Мета майстерні –розвивати творчий потенціал маленьких школярів та завдяки мистецтву розвивати в дітей дискусійні здібності. Дівчата провели зі школярами декілька стартових занять на теми: «Моє ідеальне село», «Моя мрія», «Емоції», «Улюблені заняття» тощо, в рамках яких діти малювали, проводили ігри, вчилися спілкуватись та виступати на публіці. «Малюваки» працюватимуть і надалі як мистецький гурток для молодших школярів.

 

Гушул Іванна з командою волонтерів із села Рожнів Івано-Франківської області взяла під опіку групу літніх людей та дітей з обмеженими можливостями, допомагаючи цим жителям села у побуті, а також цікаво проводити вільний час. Волонтери відвідували старожилів, спілкувалися з ними, розповідали останні новини з життя села, прибирали помешкання, купували та готували здорову їжу. Для дітей з особливими потребами проводили творчі заняття та прогулянки в сільському парку.

 

В рамках своєї ініціативи Варцаб’юк Андрій зафільмував моменти сучасності та минулого Косова Івано-Франківської області. За допомогою камери він спробував дослідити історію містечка, його походження та зустріти цікавих особистостей на вулицях міста. Так виник документальний фільм «Містечко з-поміж гір» для широкого кола глядачів.

 

«Історія Утороп» – це спроба завдяки зйомкам та інтерв’ю з жителями міста зафіксувати найважливіші події в історії села Уторопи на Івано-Франківщині, популяризувати давні традиції та ремесла, які практикувались в селі та робити більш відомими талант та творчість письменника Тараса Мельничука. Курищук Марія та Павлюк Ярина провели багато годин за зйомкою та монтажем і створили документальну стрічку. Презентації провели в Уторопській та Яблунівській загальноосвітніх школах.

 

«Шешори. На теренах часу»: Школярі Полагнюк Назарій і Зузяк Роман зняли фільм про шість коротких історій з життя села Шешори Івано-Франківської області. У фільмі ці історії лунають з вуст самих мешканців. Стрічка також показує саму історію виникнення села. Презентація фільму відбулась у будинку культури села Шешори для мешканців та гостей села.

 

У 2015 – 2016 роках «Майстерня сільських ініціатив» реалізовувалася вдруге. Цього разу її учасниками стали 75 школярів з 30 сіл. Школярі створювали спортивні майданчики, відновлювали шкільну теплицю, чистили природні джерела, організовували збір батарейок, знімали фільми про історію села і робили ще багато потрібних ініціатив – разом понад 40 проектів. Про них школярі розкажуть під час презентацій у Черкасах.

 

«Майстерня сільських ініціатив» – це програма неформальної громадянської освіти молоді в Україні. Вона створена для молодих людей з сільської місцевості віком до 18 років, які прагнуть реалізувати себе локально та втілювати ініціативи у своїх громадах, спрямовані на соціальний, культурний та освітній розвиток. Програма розширює мережу нових форм навчання для сільської молоді та сприяє розвитку волонтерства на селі.

 

Учасники програми отримують інструменти та навички, потрібні для реалізації ідей, та навчаються впевненості брати на себе відповідальність за власні вчинки у своєму оточенні.


17.05.2016 498 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2526
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1191
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1118
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2300
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3737
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2726 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

975

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

831

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

781

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10462
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1316
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

349
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5459
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1170
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2962
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

554
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

405 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

846
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

734
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

786