Учасники творчого конкурсу від БФ Олександра Шевченка побували у Жовкві і Крехові (фото)

П’ятий рік поспіль Благодійний Фонд Олександра Шевченка організовує для школярів Івано-Франківська конкурс творів на патріотичну тематику.

Він проходить у три етапи. Учасники другого етапу традиційно відвідують історичні місця західної України.

Цього року школярі Івано-Франківська побували у містечку Жовква та Крехівському монастирі, що на Львівщині.

«Ми невипадково обрали саме ці місця для поїздки. Важливо показати дітям, що наша історія надзвичайно багато. І що не все зараз у занедбаному стані. Багато будівель відновлюються. До прикладу, в Жовківському замку за останні роки реконструйовано багато об’єктів. А Крехівський монастир вразив своєю сакральністю та величністю. Переконана, така поїздка сприятиме тому, що учні і надалі вивчатимуть історію рідного краю та своєї країни», – каже організаторка конкурсу Олександра Мечева.

Тема цьогорічного конкурсу – Січові Стрільці. Їхня спадщина – це відновлення військових традицій, створення форми українського однострою, військового словництва, термінології, військового фольклору й літератури, пісень і музики, зростання українського патріотизму.

«Я писала твір про Січових Стрільців. Вони були патріотичними і, попри мізерні шанси, вірили у перемогу. Думаю, ця звитяга передалась і нам. Можна згадати Майдан, коли мільйони людей вийшли відстояти своє право на гідне життя»,- каже учениця школи № 23 Маргатита Юзвішин.

Участь у конкурсі взяли участь майже сотня дітей з усіх шкіл Івано-Франківська. На екскурсію їх запросили разом із педагогами.

«Насправді учнівські твори були досить цікавими. Школярі згадували своїх прадідів, прабабусь, які були учасниками національно-визвольних змагань. І передавали це лірично, перепускали переживання через серце», – каже вчитель української мови та літератури школи-ліцею № 23 Ліліана Лавринюк.

Поїздка видалася насичено та цікавою. Перша зупинка – Крехівський монастир. Потім – мальовнича Жовква. Школярі відвідали замок, костел Святого Лаврентія, місцеву ратушу.

 «Такі історичні місця варто бачити на власні очі. А не читати про них у підручниках. Тим паче, що вони поруч. І часто ми навіть не знаємо, що маємо настільки багату історію. Такі замки треба берегти та відновлювати», – ділиться враженнями учениця ЗШ № 18 Марія Червак.

За словами народного депутата України Олександра Шевченка, вивчення історії України стимулюватиме учнів до подальшого розвитку та самоосвіти.

«Щиро радію, що такі конкурси збирають велику кількість учасників. Це означає, що діти хочуть знати історію рідного краю. Переконаний, ми зможемо виховати освічених, обізнаних, мудрих і розумних українців, які розвиватимуть рідну країну та стануть міцним фундаментом успішної й незалежної держави», – зазначив ініціатор конкурсу, народний депутат України Олександр Шевченко.


23.10.2018 777
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

312
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13665 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1553
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6117
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1712

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

630

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1267

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5915
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13553
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

235
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

536
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

477
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2