У Верховині вирішили відновити випуск мінеральної води "Верховинська"

 

/data/blog/115848/1e5beeb627107d547a41b2cfb41f4d8c.jpg

 

Основою підземних запасів Верховинщини є мінеральні води, на які так багаті надра району. Тут виявлено більш ніж 100 джерел мінеральних вод, більшість з яких, безумовно, мають унікальні лікувальні властивості. На жаль, досліджена з них тільки десята частина, але це вже дає можливість говорити про цілющі властивості мінеральних джерел.

   

Перший, так званий, купелевий заклад у селі Буркут був відкритий ще в позаминулому столітті, за часів Австро-Угорщини. Дослідники стверджують, що мінеральна вода "Буркут" за своїми властивостями нічим не поступається славнозвісній "Боржомі". Не менш унікальним є джерело природно-столової мінеральної води "Верховинська". 

   

Ще в далекі роки ХХ століття трест "Львівнафторозвідка", при проведені пошуків на вуглеводні, пробурив у Верховині 675,5 м. Та зі свердловини вдарив не нафтовий фонтан, а цілюща мінеральна вода.

   

Свого часу це джерело використовував колишній завод мінеральних вод "Буркут", а потім – підприємство ТзОВ "Новотех" із Івано-Франківська. Та вже близько двадцяти років його мінеральна вода просто стікає у річку.

   

Сьогодні водою користуються місцеві жителі. Також до цього джерела йдуть численні туристи, щоб випити склянку води та набрати у пляшки й повезти додому.

   

Уже не перший рік велися пошуки інвестора, котрий би взявся за розлив та випуск верховинської мінералки. І, нарешті, такі люди знайшлися.

   

Як каже генеральний директор ТзОВ "Верховинський завод мінеральних вод "Буркут" Любов Процюк, "майже вирішені всі технічні питання, виготовлена проектно-кошторисна документація, проведена експертиза та отримано всі дозволи на виконання робіт. Спеціальний дозвіл (ліцензія) ТзОВ "Верховинський завод мінеральних вод "Буркут" має отримати у жовтні цього року, вартість якої – не з дешевих. Адже є свої процедури та графіки витримання для проведення робіт, навіть, якщо є можливість, то не можемо їх випереджати. Вже є бажаючі вкласти інвестиції у спорудження заводу мінеральних вод.

   

Сьогодні активно ведуться земляні роботи з прокладання водопроводу, довжина якого – 1875 м, із яких 1,5 км проходить повз центральну дорогу, решта – на присілковій частині міста.

 

   

Споруджений водогін з’єднуватиме свердловину та завод, який планують збудувати на присілку Слупійка, де створять, при однозмінному режимі, 50 робочих місць.

 

   

На першому етапі вирішили, що потрібно якнайшвидше прокласти водопровід на "життєвій" ділянці, де знаходиться ряд підприємств, декілька десятків приватних будинків із заїздами та вулицями до них, щоби не створювати їм значних незручностей.

 

   

Ця ділянка є найважчою, бо доводиться бути обережним через мережі центрального водопроводу та каналізації. Окрім цього, на верхньому півметровому шарі грунту доводиться проходити три нашарування асфальту. Земельні роботи проводить, згідно договору, екскаваторник Дмитро Михайлюк із Верховинського комбінату комунальних підприємств, а прокладання водопроводу здійснює сертифікована фірма з обласного центру ТОВ "Газсервіс-Станіслав".

   

Вартість виконання робіт із прокладання водопроводу становить 1 млн 720 тис.

   

Щодо відкриття самого заводу, то ця подія планується на весну наступного року. Звичайно, якщо не виникнуть життєві форс-мажори.

   

Біля свердловини планується провести благоустрій, упорядкувати територію та збудувати за межами санітарної зони бювети, де споживатимуть воду бажаючі".

   

Сподіваємося, що найближчим часом Верховина славитиметься не лише як відомий туристичний центр Карпат, а і як місце розливу мінеральної води, яка за своїм складом нічим не поступається добре знаним "Трускавецькій", "Моршинській" чи "Миргородській". На часі варто задуматися про паралельне впровадження лікувально-профілактичних об’єктів із використанням підігрітої "мінералки" у відповідних басейнах.

   

А чому б і ні? Адже курорт "Миргород" прославився водою, аналогом якої є "Верховинська".

 

Іван Зеленчук


13.09.2016 2845 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1250
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

417
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14317 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1656
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

937
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6294

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

700

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1525

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1329

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1212
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

572
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

718
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1632
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

650
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

941
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5985
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13944
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

320
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

615
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

542
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

857 2