2 червня прокурор Івано-Франківської області Владислав Братюк провів координаційну нараду керівників правоохоронних органів з питань запобігання і протидії корупції.
У роботі наради взяли участь голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук, перший заступник голови облдержадміністрації Василь Гладій, начальник Головного управління Національної поліції в області Віктор Шкутов, керівник підрозділу Служби безпеки України Петро Дідух, Начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик, заступники прокурора області, місцеві прокурори та начальники відділів прокуратури області, керівники районних підрозділів правоохоронних органів.
Відкриваючи нараду, прокурор області наголосив, що боротьба з корупцією - одне з пріоритетних завдань усіх державних органів. «Разючим є те, що суб’єктами корупції стають працівники правоохоронних органів. Викриття в області таких «борців» із злочинністю свідчить про те, що немає недоторканих і правоохоронні органи продовжують процес самоочищення», - зазначив Владислав Братюк.
Разом з тим, незважаючи на кількісні показники по викриттю цих злочинів, поширеність корупційних проявів не змінюється. Посадовці не перестали брати хабарі та привласнювати бюджетні кошти.
" Лише наші спільні скоординовані дії дадуть результат у боротьбі з корупцією. Незалежно від рангу і статусу – покарання нестимуть всі», - підкреслив голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук.
Відтак, заступники прокурора області Руслан Гнідан та Микола Кукуряк проаналізували роботу правоохоронних органів щодо забезпечення протидії злочинності і корупції в області. Так, за п’ять місяців поточного року до суду направлено 12 обвинувальних актів щодо 16 осіб, які вчинили 15 злочинів з ознаками корупції . Зокрема, слідчими прокуратури розслідувано 5 таких кримінальних проваджень та 7 – слідчими ГУ НП в області.
Судами розглянуто 30 адміністративних протоколів про корупційні правопорушення, за результатами розгляду притягнуто до відповідальності 25 посадових осіб місцевого самоврядування та 1 посадову особу юридичної особи публічного права.
На місцевому рівні фактично не виявлялись резонансні злочини з ознаками корупції, високопосадовці до кримінальної відповідальності не притягувались. Жодного обвинувального акту щодо корупціонерів не направлено Надвірнянською місцевою прокуратурою та лише один скерувала Калуська прокуратура.
Зауваження є також щодо стану досудового розслідування кримінальних проваджень слідчими органів національної поліції, в яких у залишку у провадженні понад 250 кримінальних проваджень про службові злочини, які можуть містити ознаки корупції.
Безрезультатною залишається робота відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС в області, за матеріалами яких не розпочато жодного кримінального провадження і лише одне провадження про злочини з ознаками корупції розслідувано та скеровано до суду за матеріалами ВБКОЗ УСБУ в області.
З цього приводу на нараді було заслухано пояснення та доповіді окремих керівників.
«Такий стан справ свідчить про недостатність роботи. Правоохоронці не використали в повній мірі свої можливості щодо протидії корупції, хоча потенціал, кадровий склад та технічне забезпечення дозволяє це зробити. Ротації та зміни вже пройшли, тому прокурори, організуйте роботу - місяць для виправлення ситуації», - підкреслив Владислав Братюк.
Активізувати зусилля слід щодо викриття корупційних схем у бюджетній сфері, земельних відносин, охорони довкілля, лісовій, які найбільш уражені корупційними проявами.
За результатами наради розроблено ряд скоординованих заходів спрямованих на неухильне додержання вимог законності та ефективності щодо запобігання і протидії злочинності та корупції на Прикарпатті.