У потенційній Яблунівській ОТГ обговорювали доцільність об’єднання громад

 

 

У селах Нижній Березів, Люча і Текуче потенційної Яблунівської ОТГ Косівського району Івано-Франківської області відбулися зустрічі сільських голів, місцевих депутатів і активу громади, під час яких було обговорено доцільність утворення цієї громади.

 

У рамках акції «Децентралізаційний марафон» взяли участь виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Олексій Войтичук, регіональні консультанти з правових і фінансових питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран і Юрій Стефанчук, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ІФ ОДА.

 

Нагадаємо, що згідно з Перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Яблунівської ОТГ належать селище Яблунів, села Акрешори, Баня-Березів, Вижній Березів, Люча, Лючки, Нижній Березів, Середній Березів, Стопчатів, Текуче і Уторопи.

 

Селищний голова Яблунева Лідія Безпалова, яка ініціювала об’єднання в Яблунівську ОТГ, переконана, що нині місцеве самоврядування просто животіє, тому бачить переваги від об’єднання громад передовсім у залученні коштів, завдяки яким можна буде вирішувати чимало накопичених проблем.

 

Сільський голова Нижнього Березова Михайло Іванків сказав, що сам він є прихильником об’єднання громад, оскільки розуміє його значення для розвитку сільських територій. За його словами у селі було створено ініціативну групу, яка вивчала думку громади, обійшовши кожен двір і зібравши підписи людей. З’ясувалося, що нині більшість жителів Нижнього Березова воліють жити за старими правилами, поінформував сільський голова.

 

А сільський голова Вижнього Березова Микола Бодруг підкреслив, що село яким керує, одне із небагатьох, яке не є дотаційним і не залежить від вливань з району завдяки надходженням від орендної плати підприємства нафтовидобувної промисловості. Попри те, що у Вижньому Березові нині спроможні утримувати апарат сільської ради, виплачувати матеріальні допомоги і сплачувати за енергоносії, Микола Бодруг, як він наголосив, є прихильником об’єднання громад, оскільки, на його думку, це шлях до залучення коштів з Фонду регіонального розвитку задля поліпшення інфраструктури.

 

Адже рано чи пізно цю адмінреформу буде впроваджено, обставини спричиняться до зміни адміністративно-територіального устрою, оскільки є чимало територій з невеликою кількістю населення, які не може утримувати держава і в цьому немає сенсу, вважає Микола Бодрук. Але, звернув увагу сільський голова, робити це потрібно виважено, донести до кожного двору інформацію про переваги об’єднання громад, які відчує кожна людина зокрема. Також, на думку Миколи Бодруга, держава повинна підготувати кадри, які б могли ефективно управляти в об’єднаних територіальних громадах. 

 

 

Під час зустрічей Марія Баран підкреслила, що створення Яблунівської ОТГ  передовсім наблизить послуги до жителів сіл, що до неї належать. Люди зможуть самостійно управляти на своїй території, визначивши пріоритети її розвитку. Також експерт поінформувала присутніх про переваги від реалізації цієї реформи й детально розповіла про алгоритм об’єднання громад, роль старост у громадах. Юрій Стефанчук ознайомив учасників зустрічі з прогнозованими фінансовими надходженнями у бюджет Яблунівської ОТГ за умови об’єднання.

 

За його словами, фактичні надходження сільських рад, які належать до потенційної Яблунівської ОТГ торік становили 2,5 млн. грн. Після об’єднання, додаткові надходження від ПДФО, які становитимуть понад 4 млн. грн., та базова дотація у розмірі понад 6 млн. грн. дозволять громаді вирішувати самостійно чимало проблем. Власні надходження Яблунівської ОТГ після об’єднання – це приблизно 7 млн. грн. зазначив експерт.  


20.08.2016 651 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

103
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12685 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1466
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

798
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5964
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1649

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

569

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1397

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1206

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1108
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

462
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

586
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1504
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

535
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

808
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5850
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13068
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

460
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

425
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

738 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1188