У МОН розповіли, які спеціальності найпопулярніші серед вступників цьогоріч

Щороку в Україні серед абітурієнтів зростає попит на психологію та комп’ютерні науки. 
Про це розповів заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький в етері телемарафону, пише Фіртка.
Зі слів посадовця, популярними спеціальностями також є право, економіка, менеджмент.
«Сьогодні МОН працює над тим, аби підвищити популярність таких базових спеціальностей як фізика, хімія, біологія.
Дуже важливо, аби саме природничі науки та відповідні професії набували попиту та розвивалися», — додав Винницький. 
Заступник міністра освіти й науки наголосив, що після перемоги України, у період відбудови, очевидно, потрібно буде багато інженерних спеціальностей. А тому у Міністерстві освіти сподіваються на підвищення популярності відповідних професій.
Нагадаємо, в ІФНТУНГ планують відкрити нову спеціальність  "Національна безпека у сфері критичної енергетичної інфраструктури". Це перша така освітня програма в Україні, яку планують відкрити в івано-франківському вищому навчальному закладі.

"Енергетична безпека — це зараз наболіла тема для країни. Наразі ми потребуємо спеціалістів у сфері енергетики з нахилом в управлінні процесами відновлення або врегулювання небезпек.

Зокрема, фахівці зможуть запобігати загрозам геологічного процесу, різноманітні техногенні ризики у разі тих же обстрілів інфраструктури.

Ми розуміємо основні аспекти важливості критичної й енергетичної інфраструктури, тому хочемо донести до небайдужих людей, що без енергетики не буде нормального забезпечення, на жаль, ні ЗСУ, ні української економіки.

Доктрини для убезпечення енергетичної галузі є в США і навіть в нашого ворога, рф. Тому ми вирішили рухатися в цьому напрямку, щоби мати кадри, які зможуть владнати проблеми технічного і навіть інформаційного характеру, залучати військових, щоб правильно захистити енергетичний об'єкт.

Нова освітня програма стосується 256 спеціальності "Національна безпека за окремими сферами забезпечення і видами діяльності", у нашому випадку енергетичної інфраструктури.

Після відбудови енергетики ми ставимо за мету перехід на, так би мовити, "чистішу" відновлювальну енергію, зокрема з використанням вуглецевої, нафтогазової сфери.

Фахівці повинні бути готові до вимог часу й обставин, тобто до військової агресії та війни", — розповідав ректор закладу Ігор Чудик.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Медична освіта відрізняється від загальної", — ректор ІФНМУ про можливе об'єднання вишів

Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2740
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20897
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1819
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1300 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2316
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3965

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

598

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2072

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

765

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1369
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

429
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

955
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24458
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

684
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

700
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

650
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

792
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8139
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

677 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

831
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2121 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

784