У Калуші вже у липні зростуть тарифи на вивезення сміття

Вчора, 12 липня, на позачерговому засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради було затверджено нові тарифи на послугу поводження з побутовими відходами (для населення, бюджетних та інших споживачів).

Про це повідомляють Вікна, передає Фіртка.

Тарифи є суттєво вищими за діючі. У дію вони вступлять одразу після оприлюднення у друкованому засобі масової інформації. Наприклад, якщо це відбудеться у найближчу п’ятницю, 15 липня, то рішення виконкому набуде чинності з 16 липня. Відтак послуга для мешканців буде дорожчою вже у поточному місяці (це буде плюс-мінус середнє арифметичне попереднього і затвердженого тарифу).

Як повідомив на засіданні виконкому заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак, виконавець послуги з поводження з побутовими відходами на території Калуської громади ТОВ "Еко-Прикарпаття" подало заяву з розрахунками нових тарифів 16 червня. Уже 21 червня на офіційному сайті Калуської міської ради було розміщено інформацію для споживачів. Упродовж семи календарних днів можна було подавати зауваження і позиції. 29 червня товариство повідомило про те, що у відведений термін зауважень і пропозицій до запропонованих тарифів не надходило. Також, за словами Тараса Фіцака, нові тарифи перевірило управління економічного розвитку міста. Висновок — вони відповідають середнім тарифам на аналогічну послугу в інших містах.

Нагадаємо, ТОВ "Еко-Прикарпаття" надає послуги мешканцям Калуської громади з 1 травня 2021 року за підсумками конкурсу, який провели за трьома лотами.  З 1 травня 2021 року мешканці  громади платили по 23 гривні з людини на місяць, у березні цього року провели перерахунок і тариф знизили до 22,71 гривні у зв’язку зі зменшенням його складової — тарифу на захоронення сміття на калуському полігоні.

За рішенням виконкому новий тариф для населення становитиме 33,55 (для території першого лоту) і 33,56 гривні (для двох інших лотів) з людини на місяць. Таким чином оплата зросте на 47-48%.

Нагадаємо, до першого лоту входять 143 багатоквартирні житлові будинки, у яких проживає понад 12,8 тис. мешканців, а також будинки приватного сектору, у яких проживає понад 15 тис. мешканців, а саме: центральна частина міста (площа Героїв, вул. Винниченка,  Грушевського, Дзвонарська, Долинська, Каракая, Костельна, Підвальна, Сівецька, Степана Бандери, Українська, Цеглинського тощо), житлові масиви Загір’я і Хотінь та села Голинь, Пійло, Довге-Калуське і Тужилів.

Узагальнений тариф для населення — 205,88 гривні за 1 куб. метр (зараз — 139,8 гривні за куб. метр). Відповідно, для бюджетних установ — 219,91 гривні за куб. метр  (149,33 гривні) та інших споживачів — 223,66 гривні (151,87 гривні за куб. метр). Кожен мешканець за нормами накопичення оплачує 1,73 кубометра сміття на рік, тож тариф за вивезення і захоронення побутових відходів — 29,68 гривні з людини на місяць. А решту до затвердженого тарифу — це плата за утримання контейнерів і контейнерних майданчиків.

Як повідомив заступник міського голови Богдан Білецький, основними факторами, які вплинули на збільшення тарифу, є зростання цін на пальне, запчастини і збільшення вартості захоронення сміття на полігоні. Нагадаємо, тариф для КП "Екоресурс" встановили у червні: він зріс на 55,7% — з 30,13 до 46,92 гривні за кубічний метр з ПДВ.

Міський голова Андрій Найда порівняв структуру попередніх і нових тарифів на послугу поводження з відходами. Зокрема, зросли частка витрат на пальне (з 16 до 20%), на захоронення сміття (з 4,63 до 7,21%) та амортизаційні витрати (з 2% до 3%). Натомість, зменшилася частка витрат на збут (з 7 до 4%), на зарплату (з 18 до 15%), адміністративні витрати (з 4 до 2%) і прибуток надавача послуги (з 5 до 4%).

Під час засідання виконкому старости зауважили, що мешканці сіл оплачують за утримання контейнерів, яких здебільшого немає. Причому торік ТОВ "Еко-Прикарпаття" брало на себе зобов’язання забезпечувати контейнерами для збору твердих побутових відходів мешканців приватного сектору і сіл громади. Щоправда, йшлося про те, що це залежатиме від того, як конкретне село оплачує послуги. Також старости пропонували обрати інший алгоритм забезпечення контейнерами — не по селах, а надавати їх конкретним домоволодінням, які справно платять за вивезення сміття. Це також буде додатковим стимулом для тих, хто не платить.

Однак, як пояснив представник ТОВ "Еко-Прикарпаття", це зробити нереально, оскільки у такому разі у село довелося б відправляти дві машини, аджн для звільнення контейнерів потрібна техніка з заднім завантаженням. Щодо забезпечення контейнерами, то роботу почали у грудні, зокрема, контейнерами забезпечили жителів села Мостища. Планували продовжити надання контейнерів навесні цього року. Однак через війну ці плани реалізувати не вдалося. Уже у липні роботу планують відновити і до кінця року забезпечити контейнерами мешканців ще 4-5 сіл. Один контейнер для приватного сектору зараз коштує близько 800 гривень. Тож потрібні значні кошти. Це ж стосується і контейнерів для роздільного збору відходів у житлових масивах Калуша — поки що реалізувати такий проєкт не вдається.

У Калуші рівень оплати послуг ТОВ «Еко-Прикарпаття» становить 85-90%, у селі Мостище — 90%. Найгірше оплачуть послуги мешканці Ріп’янки, Мислова і Яворівки — на 15%. У інших селах громади рівень розрахунків становить 50-80%.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Громадам, які безкоштовно приймають переселенців, відшкодують комунальні витрати

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

«Комуналка» у травні: тарифи за світло, воду та газ


13.07.2022 Іван Муканик 869
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1234
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1010
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2016
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3490
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1298
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1285

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1577

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

449

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1097

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1259
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24217
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

470
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

542
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1460
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15333
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

449
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

464
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1290 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

585
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

494