У Івано-Франківську запровадили унікальну систему лікування інфарктів

 

Серед найнебезпечніших захворювань нашого часу чи не перше місце займає інфаркт міокарда. Ця хвороба торкається величезної кількості населення України і саме вона є основною причиною смертності серед працюючого населення.

 

Тільки за 2011 рік в Івано-Франківській області було зареєстровано близько 1200 інфарктів. Уже за чотири місяці цього року – близько 300 інфарктів міокарда. І ці дані стосуються лише тих випадків, які зареєстровані у стаціонарних відділеннях медичних закладів.

 

З початку 2012 року в Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська розпочала роботу унікальна програма, яка стосується лікування гострих інфарктів міокарда методом балонної ангіопластики і стентування.

 

„Це найпрогресивніша у світі методика. Майже усі країни Європи об’єдналися в організацію, яка називається „Стент для життя” і яка метою своєї діяльності вважає запровадження цієї методики для стовідсоткового лікування усіх гострих інфарктів власне методикою стентування і ангіопластики. Це процедура, яка справді рятує життя”, – розповідає завідувач відділенням малоінвазивної діагностики і лікування Центральної міської клінічної лікарні Лілія Сорохтей”.

 

На перший погляд, новітня методика обстеження дуже проста. Медичний працівник вводить катетер через судинку на руці або нозі, доводить її до коронарної артерії і вводить туди контрастну речовину, тобто таку речовину, яку видно через рентген.

 

Так лікарі можуть визначити діаметр судини, побачити, де є бляшки, які звужують судину, зрозуміти, чи вона закрита повністю, чи є інші патології, тощо.

„Якщо пацієнт поступає до нас із гострим інфарктом міокарда, у нього повністю перекрита артерія, а це означає, що кожні 15 хвилин у людини відмирають певні клітини серця і розповсюдження зони рубця збільшується. Тому потрібно вчасно відкрити цю судину, бажано не пізніше двох годин від початку болів. Дуже важливо терміново привезти пацієнта до лікарні, зробити йому діагностику, провести до закритої артерії спеціальний балонний катетер, роздути його та відкрити судину. А потім поставити у судинці таку званий ендопротез – стент”, – пояснює Лілія Сорохтей.

 

За її словами, застосування такої процедури є вкрай важливим для пацієнтів, адже воно допомагає уникнути випадків смертності від інфаркту міокарда, зменшує інвалідизацію хворих, особливо людей працездатного віку, скорочує етап реабілітації, покращує якість життя людини.

 

Лікарі пояснюють, що коронарографію варто провести навіть задля профілактики, задовго до того, як розвинеться інфаркт міокарда. Якщо у людини є певні підозри, що її серце хворе, потрібно одразу йти до кардіолога, чи до терапевта, щоб зробити ряд обстежень. У першу чергу необхідно зробити електрокардіограму, здати аналізи на рівень холестерину в крові, зробити ехокардіограму серця. Зрештою, навіть ці стандартні дослідження можуть не показати ніяких відхилень від норми.

 

Але якщо у пацієнта є болі за грудиною, або в області серця, особливо при фізичному навантаженні, або при психологічному стресі, і вони проходять після прийняття нітрогліцерину – це типовий приступ стенокардії чи так званої „грудної жаби”. Це означає, що серцю не вистачає кисню через наявність бляшки, яка звужує судини. Для цього і потрібні новітні дослідження. За їхньою допомогою медики можуть виявити пацієнтів з особливо високим ризиком розвитку інфаркту міокарда.

 

Крім того, таке дослідження необхідне, якщо пацієнту показана будь-яка операція із застосуванням серйозного наркозу, за допомогою коронарографії лікарі можуть побачити, у якому стані судини серця.

 

Днями відділення малоінвазивної діагностики і лікування відвідав голова асоціації інтервенційних кардіологів України професор Юрій Миколайович Соколов, який цими днями перебував у Івано-Франківську. Він визнав роботу медиків на високопрофесійному рівні та пообіцяв спеціалістам ЦМКЛ методичну та консультативну підтримку.

 

Тому варто звернутися за допомогою заздалегідь. Адже чималої  кількості складних захворювань можна було б уникнути за умови своєчасного виявлення тієї чи іншої патології організму.


11.06.2012 2099 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

105
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1659
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3115
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1115
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1140
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1174 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

208

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1081

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

897

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

296
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2464
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1220
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1284
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

529
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15161
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7463
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

302
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

360
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

373
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

361
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

452