У Івано-Франківську відбудеться перший офіційний Папський Повний Відпуст біля Чудотворної Ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської

 

 

28 серпня, в день Успіння Пресвятої Богородиці, мешканцям Івано-Франківська та області пропонують стати учасниками цієї масової історичної події, що відбудеться в церкві Святого Івана Хрестителя, - першого офіційного Папського Повного Відпусту біля Чудотворної Ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської.

 

Церква розташований неподалік ріки Бистриці Надвірнянської, за адресою вул.Микитинецька, 27б. Слава про храм вийшла за межі міста й шириться світом уже давно. Хоча невеличкій дерев'яній богослужбовій каплиці лише 7-й рік.

 

У цій церкві збуваються мрії. Так стверджують її парафіяни та прихожани. Вони постійно діляться новими свідченнями чудодійності ікони. Щоденно в храмі – вдячні віряни, яким ікона допомогла зцілитися. Приходять сюди із найважчими хворобами. Вчителька математики – пані Світлана – каже, її недуга не була настільки серйозною, проте дошкуляла неабияк. Усі руки жінки раптово вкрилися численними бородавками, яких нічим не могла позбутися. Молитви на зцілення біля ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської дали позитивний результат уже невдовзі – все минулося. В липні до церкви завітали мама з дочкою. Перша – безробітна, друга – абітурієнтка. Молитва на вервиці до Богородиці, що розв’язує вузли тривала 9 днів. Вона дала швидкий ефект: уже на четвертий день жінка отримала пропозицію праці. Тож завершувала вже не прохальну, а подячну молитву донька, яка вступила до вузу, самостійно – за себе та маму, котра взялася до праці. Таких свідчень, а також нових вотів – реліквій, якими вшановують ікону за її добрі дива - в отця Володимира Вінтоніва, настоятеля храму Святого Івана Хрестителя, назбиралося чимало – вистачить для доброї колекції, що продовжує невпинно поповнюватися.

 

Впродовж кількох сотень років відома на всю Європу своїми надзвичайними властивостями, Ікона, продовжує творити численні дива та здобула новітнє визнання Ватикану. Літургійні свята Богородиці стали датами повних відпустів біля головної Ікони міста після отримання Образом в березні 2016 року надзвичайних привілеїв із Риму. Значно більше можливостей для звільнення не лише від гріхів, але й їхніх наслідків – ось яку можливість презентує Ватиканський Декрет.

 

З нагоди Ювілейного Року Божого Милосердя в суботу, тут відбудуться також Свята Тайна зцілення — Соборування, нічні чування й концерт духовної пісні. Буде нагода приступити до Сповіді. Сама ж святкова Архієрейська літургія за участі Преосвященного Владики Йосафата Мощича розпочнеться в неділю 28 серпня о 12.00 год.

 

«Відпуст – це прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта. Відпусту досягає за певних умов християнин, відповідно наставлений, через посередництво Церкви, яка як служителька Відкуплення розділяє і дає його своєю владою зі скарбниці заслуг Христа і святих» (Павло VI, Апостольська Конституція Indulgentiarumdoctrina, 1).

«Відпуст є частковий і повний, залежно від того, чи він звільняє від дочасної кари за гріхи частково чи цілком» (Павло VI, Апостольська Конституція Indulgentiarumdoctrina, 2).

 

Покарання за гріхи: «Щоб зрозуміти це вчення і практику Церкви, треба враху­вати, що гріх має подвійний наслідок. Важкий гріх позбавляє нас спільності з Богом, а через те робить нас нездатними до вічного життя, позбавлення якого називається «вічною карою» за гріх. З іншого боку, будь-який гріх, навіть легкий, викликає нездорове прив’язання до творінь, яке потребує очищення чи тут, на землі, чи після смерті у стані, який називається Чисти­ли­щем. Це очищення звільняє від того, що називають «дочас­ною карою» за гріх» (Катехизм Католицької Церкви, п.1472).

"Прощення гріха і відновлення спілкування з Богом веде за собою відпущення вічної кари за гріх. Але дочасні кари за гріх залишаються. Християнин повинен намагатися, терпляче переносячи страждання і всілякі випробовування і в кінці спокійно приймаючи смерть, приймати дочасні кари за гріх як благодать; він повинен старатися через діла милосердя і любові, а також через молитву і різні покутні практики цілком звільнитися від «старої людини» «й одягнутись у нову людину» (Катехизм Католицької Церкви, п.1473).

 

Відпуст, отриманий від Бога через посередництво Церкви

«Відпуст отримується через Церкву, яка силою влади в’язати і роз­в’язувати, даною їй Ісусом Христом, діє на користь християнина і відкриває йому скарб заслуг Христа і святих, щоб вірний отримав від Отця милосердя відпущення дочасної кари за гріхи. Тому Церква хоче не тільки прийти на допомогу християнинові, а також заохотити його до діл побожності, покути і любові» (Катехизм Католицької Церкви, п. 1478).

«Оскільки померлі християни на шляху очищення також є членами того ж спілкування святих, ми можемо допомогти їм, серед іншого, отримуючи для них відпусти, щоб вони були звільнені від дочасної кари за свої гріхи» (Катехизм Католицької Церкви, п. 1479).

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ікона Матері Божої Ласкавої Станіславівської. Ремейки, фейки і боротьба за тренд

Зцілення іконою. Івано-франківець після вогнепального поранення в голову видужує (фото)

В Івано-Франківську пройде відпуст до ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської

«З Творцем ти можеш все!!!». Іванофранківці зцілюються біля ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської

В Івано-Франківську біля чудотворної ікони молитимуться за абітурієнтів


25.08.2016 956 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

232
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13331 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1505
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

824
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6035
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1676

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

598

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1421

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1233

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1134
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

481
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

615
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1530
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

559
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

841
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5879
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13427
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

191
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

493
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

443
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

752 2