
Сьогодні, 28 листопада в Івано-Франківську провели навчання для медиків "Доказова медицина в практиці сімейного лікаря 2018".
Її організувала опорна кафедра МОЗ зі спеціальності кардіологія Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Платона Шупика.
В обласній лікарні зібрались десятки медиків та студентів-інтернів, які за допомогою майстер-класів та доповідей поповнювали знання про впровадження міжнародних рекомендацій та протоколів в клінічну практику.
Академік, кардіолог Нестор Середюк зазначив, що такі навчання дуже цінні для лікарів області.
"Якщо лікар не витратить хоча б годину в день на навчання, він втрачає актуальність. Сьогодні це регіональний підсумок про те, що нового впроваджено за рік, які наші результати. Як змінилась смертність чи є вплив на реальні життєві показники чи немає і вчимося далі. Нам потрібно таке навчання, адже щороку щось змінюється і якщо ми відстанемо хоча б на трошки - застій неминучий ", - наголосив академік Н.Середюк.
В Івано-Франківську це вже п'яті навчання сімейних лікарів.
Марина Долженко доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри кардіології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика, зауважила, що лікарів дуже важливо навчати, як запобігати смертності від серцево-судинних захворювань.
"На жаль, сьогодні серцево-судинні захворювання - інфаркт міокарда, артеріальна гіпертензія або інсульт - хвороби у яких найбільша статистика смертності. Завдання сімейних лікарів - робити профілактику, діагностику хворих. Але, на жаль, недостатньо знань у наших сімейних лікарів, тому ми приїжджаємо кожного року до Івано-Франківська. Дуже добре, що національний медичний університет співпрацює з Національною медичною академією післядипломної освіти ім. Платона Шупика, щоб побороти хвороби", - відзначила лікар.
Такі навчання для сімейних лікарів - це європейська майстерня. Прикарпатські лікарі загальної медицини під час майстер-класів розподілені на три групи, де відбуватимуться практичні навчання, як лікувати пацієнтів за міжнародними рекомендаціями.
Завідувач кафедри кардіології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика Марина Долженко наголосила, що рівень прикарпатських медиків дуже високий.
Це показують тести, які складають лікарі після майстер-класів, і серед областей України лікарі Прикарпаття займають найвищий рівень.
Втім, каже фахівець, потрібно краще працювати з програмою "Доступні ліки". Загалом рекомендує внести туди препарати, які видаються пацієнтам за міжнародними рекомендаціями для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, але наголошує - це більше рівень МОЗ України.
Після навчання лікарі загальної медицини отримають спеціальні сертифікати та матимуть можливість продовжити навчання онлайн.