У Франківську покажуть фільм про Тараса Бульбу у виконанні зірки Голівуду

 

Герой-козак Тарас Бульба у виконанні зірки Голівуду, південноамериканські пампаси в ролі українського степу та аргентинські вояки, які зображають запорізьких козаків і, головне, героїчна історія боротьби українського народу за свободу своєї країни, номінована на премію Американської кіноакадемії «Оскар».  

 

Все це не фантастика. Світові кіномани отримали змогу побачити все це іще далекого 1962 року, івано-франківському ж глядачеві така нагода випаде вже цієї суботи.

 

Йдеться про безкоштовний показ художнього фільму відомого американського режисера Джея Лі Томпсона «Тарас Бульба», знятого за мотивами відомої повісті Миколи Гоголя, який відбудеться о 14.00 годині 10 березня в Рубіновому залі театру кіно «Люм’єр» з ініціативи та за сприяння громадських організації «Поклик Нації» та  «Українське національне середовище».

 

«На сьогоднішній день, - розповів голова ГО «Поклик Нації» Тарас Боднар під час прес-конференції, присвяченої показу фільму, - на жаль, дуже небагато хороших іноземних фільмів дублюються українською мовою, пише бріз.

 

Немає відповідного законодавства, яке б зобов’язувало кінопрокатників це робити. Тому наша громадська організація вирішила в черговий раз внести свій посильний внесок в цей процес, взявши участь у дубляжі прекрасного американського фільму про козаків, які боролись за Україну, «Тарас Бульба».

 

Всі ми пам’ятаємо однойменний фільм режисера Володимира Бортка, знятий в 2008 році. Там є одна неприємна серцю кожного українця сцена, коли козаки вмирають «за землю русскую», тобто за іншу державу. Як сказав відомий кінорежисер Юрій Іллєнко, «сильний фільм, але він не наш, не український. Ця стрічка знімалася в Аргентині, а в масових сценах задіяні військовослужбовці Аргентинської армії, проте впродовж всього фільму ми чуємо «Україна».

 

Як стверджує пан Боднар в українському перекладі фільм буде представлено глядачам вперше. Переклад і дубляж кінофільму здійснено на львівській студії «Сотий майдан», з якими активісти «Поклику Нації» підтримують тісні дружні стосунки.

 

«Я свого часу, коли жив у Львові – ще на початку 90-х років, - розповідає про співпрацю з «Сотим майданом» заступник голови ГО «Поклик Нації» Ярослав Багай, - співпрацював з цими людьми. Це були професіонали. Частина з них працювала на Львівському телебаченні, частина потім на «П’ятому каналі». Зараз у Львові ці люди об’єднались у громадську організацію «Українське національне середовище» і працюють над тим, щоб наш глядач мав альтернативу неякісним американським бойовикам».

 

Як стверджують організатори показу, цікавим є той факт, що два виконавця головних ролей у стрічці – Юл Бріннер (Тарас Бульба) та Тоні Кертіс (син Тараса Андрій) мають певне відношення до України. «Хоча батьками Тоні Кертіса (Бернарда Шварца) й були угорські євреї, - говорить Т.Боднар, - його мати була уродженкою Галичини. А Юл Бріннер (Юрій Брінер), хоча й народився у Владивостоці, поєднав у своїх венах швейцарську, українську, російську та монгольську кров. А на знімальному майданчику «Тараса Бульби» він розповідав кіногрупі, що саме тут, на майданчику, він відчуває, як у його венах бере верх саме українська кров, кров вільних запорожців…» Крім того, саме на зйомках фільму «Тарас Бульба» Т.Кертіс познайомився із Христиною Кауфман (виконавиця ролі панночки Наталі), і пізніше одружився з нею.

 

«Цей фільм, як ніколи актуальний зараз. - підсумовує Я.Бакай, - Всі пам’ятають сюжет і описаний момент зради ми спостерігаємо і сьогодні. Різниця лише в тому, що колись продавались за панночку, а тепер – за гроші. Бюджет фільму – менший, ніж у В.Бортка. Росія вкладає великі гроші у зйомки фільмів, оскільки проводить політику культурного імперіалізму. Наша організація виступає за те, щоб Україна, ставши багатою державою, також проводила політику власного культурного імперіалізму».


06.03.2012 2088 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

781
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11313 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1948
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1839
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2834
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4719

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

477

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1129

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1643

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1394
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1783
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1600
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8845
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

687
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

761
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1951
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

921
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

433
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

314 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

773 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

811