У франківському виші відкрили навчально-практичний центр для майбутніх зубних техніків (фото)

Весняний семестр в Івано-Франківському національному медичному університеті почався з приємної та урочистої події. У понеділок, 15 січня, відбулося відкриття унікального навчально-практичного центру — зуботехнічної лабораторії університетського Центру стоматології.

 

Новостворений НПЦ служитиме для підготовки і перепідготовки зубних техніків. Він є базою кафедри стоматології навчально-наукового інституту післядипломної освіти, інформує прес-служба ІФНМУ.

 

Навчально-практичний центр складається з кількох кімнат, які обладнані за всіма нормами, що передбачають встановлені тут апаратура й обладнання. Так, в окремій кімнаті знаходиться муфельна пічка, яка вимагає складної системи витяжок і вентиляції. Ще в одній, так званій «чистій», кімнаті відбуваються кінцеві роботи. Серед обладнання є й дві унікальні виробничі лінії, призначені для виготовлення знімних протезів та прес-кераміки. Також молоді тут показують навчальні фільми, які створюють тут же, в медуніверситеті. Є й інформаційні стенди.

 

«У навчально-практичному центрі представлені найсучасніші технології, які дозволяють не лише показувати студентам роботу зубного техніка, а безпосередньо виготовляти необхідні вироби, — розповідає ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко. — Усе обладнання налагоджене, готове до роботи. Ми вкладаємо дуже багато праці і фінансів у створення умов для навчання наших зубних техніків, адже це виробництво, яке має шкідливі умови, і саме тому тут стоять складні вентиляційні системи та інше необхідне обладнання».

 

«У стоматології робота складається з двох чинників — технічної і лікарської роботи, і успіх рівноцінно залежить як від зубного техніка, так і від лікаря, — говорить завідувач кафедри стоматології навчально-наукового інституту післядипломної освіти, професор Іван Палійчук. — І в технічній сфері має бути фахівцем не лише власне зубний технік, а й лікар, якому потрібно тримати на контролі весь лікувальний процес».

 

«Навчання в нашому університеті є студенто-центрове, — говорить перший проректор ІФНМУ, професор Ганна Ерстенюк. — Тобто ми створюємо всі умови для того, щоб студенти володіли не лише теоретичними знаннями, але й мали добру практичну підготовку. Це дозволить їм впевнено приступити до практичної діяльності. Тож студенти мають усі умови, щоб стати хорошими спеціалістами. Головне — бажання і наполеглива праця».

 

«Ми хочемо, щоб наш університет розвивався, рухався вперед у ногу з часом, — продовжує Микола Рожко. — Зараз такий час, що ніхто вже не хоче вчитися просто «на пальцях», та це вже не є ефективно. Тому маємо постійно вдосконалюватися».

 

Нагадаємо, у грудні в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулося засідання опорної кафедри стоматології післядипломної освіти. На нього з’їхалися науковці з різних університетів України, які обговорювали післядипломне навчання зубних техніків. Учасники конференції високо оцінили матеріально-технічне забезпечення навчальної бази ІФНМУ, де вчаться майбутні зубні техніки та лікарі-стоматологи.

Фотогалерея


15.01.2018 1204 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1271
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2131
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6594 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1305

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

167
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

69
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10484 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

68
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

100
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638