
Олександр Шевченко та Маршалек Сейму Польщі Марек Кухцінський на Економічному форумі в Криниці домовилися про проведення в лютому 2019 року “Карпатського форуму” в Буковелі.
В рамках 28-го Міжнародного економічного форуму, який відбувається у Криниці-Здруй, що в Республіці Польща, народний депутат України Олександр Шевченко зустрівся з керівником польського Парламенту - Маршалком Сейму Польщі Мареком Кухцінським, пише Фіртка з посиланням на прес-службу нардепа.
Під час зустрічі вони обговорили широке коло питань, зокрема досягнуто попередніх домовленостей про проведення великої Міжнародної конференції «Європа Карпат» у Буковелі. Традиційний майданчик спілкування керівників парламентів, урядовців, парламентарів, науковців з цілої Європи пройде в лютому 2019 року.
«Буковель буде ще однією сходинкою єднання європейських народів. Ця конференція в Україні проводитиметься вперше і я переконаний, що вона стане початком великої співпраці політиків, науковців та інших експертів з цілої Європи. Це стане додатковим поштовхом до того, що наша держава буде потужною країною, одним з лідерів в європейській сім’ї народів», - зазначив народний депутат України Олександр Шевченко.
Конференція присвячена перспективам розвитку Карпатського регіону. Вона є одним з важливих комунікаційних майданчиків, який дає змогу торкнутися проблем, що існують в спільному географічному європейському регіоні, а також знайти шляхи їх вирішення.
«Це майданчик обміну поглядами та ідеями щодо спільних дій для розвитку як країн Карпат, так і цілої Центрально-Східної Європи. У цьому заході традиційно беруть участь Україна, Румунія, Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина, Сербія, Молдова та інші. Щорічно гостей приймають польські міста. Але наступного року відкривається можливість і Україні прийняти впливових діячів Старого Світу. Пропозиція організувати конференцію у Буковелі є дуже хорошою, адже це місце дозволить відчути дух Карпат зсередини», - говорить Маршалек Сейму Польщі Марек Кухцінським.
В рамках самої конференції відбудеться колегіум, присвячений співпраці університетів карпатського регіону.
«Прикарпатський національний університет є одним з ініціаторів цього проекту, тож буде створений окремий панельний блок, присвячений саме ролі університетів для розвитку регіону. Прикарпатський Національний Університет тісно співпрацює з Варшавським національним університетом. Зокрема, спільно реалізовується проект відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван. Є зацікавленість й інших національних університетів долучитися до проекту. Це буде одна з найбільших наукових інституцій на висоті понад дві тисячі метрів у Центральній Європі, що дасть можливість розвинути регіон як екологічний, економічний та культурний центр», - каже ректор ПНУ ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда.
Наразі Україна – єдина країна Карпатського регіону, яка не є членом Європейського Союзу. Та попри все вона володіє потужним економічним потенціалом. Проведення у Буковелі конференції дасть можливість утвердити державу як інвестиційно привабливу, культурну, сильну та багату країну.