У Брошнів-Осадської ОТГ підготовку до боротьби з COVID-19 розпочали ще в лютому

Проаналізувавши тенденції стрімкого поширення гострого респіраторного захворювання, у тергромаді вдались до вжиття невідкладних превентивних заходів ще у лютому місяці.

Про це у коментарі сказала заступник голови селищної ради ОТГ Наталія Олексюк, пише Фіртка.

«Ми почали діяти на випередження та готувалися до протистояння з пандемією завчасно. Для нашої лікарні закупили дві тисячі масок, захисні рукавиці та подвійну дозу реактивів», — говорить посадовець.

Вже згодом за рахунок залишку коштів з медичної субвенції та коштів із резервного фонду до громади придбали ще шість тисяч масок, окуляри, експрес-тести, а також захисні костюми.

«160 тисяч гривень з місцевого бюджету витратили на придбання засобів захисту, — наголошує вона, — А завдяки ефективному впровадженню реформи у сфері охорони здоров’я наша лікарня вже була забезпечена усім необхідним».

Після цього місцевих жителів забезпечили захисними масками та інформаційними вісниками.

«У кожен двір роздали по дві маски, а також інформаційні пам’ятки, де були вказані телефонні номери усіх сімейних лікарів та нашої «гарячої» лінії. Завдяки цим матеріалам люди вже були поінформовані та знали як діяти при проявленні перших симптомів: вони розуміли, що не йдуть до лікарні, а одразу телефонують сімейному лікарю. У цьому випадку наші лікарі не діляться за пацієнтами, вони приймають усі телефоні виклики від жителів громади», — сказала Наталія Олексюк.

Задля уникнення та мінімізації поширення коронавірусної інфекції від осіб, котрі повернулись з-за кордону, у березні запустили роботу гарячої телефонної лінії КНП. За цей час в ОТГ встигли опрацювати близько 200 вхідних викликів. «У нас у громаді обов’язкова вимога: коли люди повертаються з-за кордону, вони зобов’язані телефонувати на нашу лінію. Ми їх реєструємо, вони самоізолюються, а вже через десять днів ці особи проходять експрес-тест на виявлення гострої респіраторної інфекції. Хочу відзначити, що люди з розумінням та відповідально до цього віднеслись», — підкреслила вона.

За словами Наталії Олексюк, до боротьби з пандемією у громаді залучено близько 40 медичних працівників. Створено мобільні бригади, які здійснюють тестування із виявлення COVID-19 серед місцевих жителів. Такий персонал тиждень працює та тиждень знаходиться на самоізоляції. Сімейні ж лікарі працюють, спершу, у чистій зоні (на прийомах), наступного тижня в інфекційній зоні, а вже наступні сім днів знаходяться в обсервації.

Говорячи про саму ситуацію із виявлення коронавірусу, посадовець зазначила, що з початку карантину у громаді протестовано 156 осіб.

«Було виявлено 22 підозри, з них п’ять випадків лабораторно підтверджені. Всі люди, у яких виявились позитивні результати, нині знаходяться вдома на самоізоляції», — зауважила заступник очільника ОТГ.

Не дивлячись на відсутність громадського транспорту, в ОТГ функціонує соціальне таксі, котре допомагає людям з особливими потребами пересуватись та добиратись до медичних закладів.

«Також завдяки роботі цього таксі та діяльності благодійних організацій ми доставляємо продуктові набори для людей з особливими потребами. У такий спосіб хочемо допомогти вразливим категоріям населення у період карантину. Також ми використовуємо і автомобіль загальної сімейної медицини для перевезення пацієнтів, які потребують гемодіалізу», — говорить Наталія Олексюк.

Заступник голови ОТГ сказала, що нині у громаді працюють над створенням палати інтенсивної терапії. «Це вимога Національної служби здоров’я України. Ми оголосили збір коштів на закупівлю ШВЛ-апарату. Чимало благодійників зголосились надати допомогу. На рахунку вже зібрано 300 тисяч гривень. Керівництво заводу «Крона», своєю чергою, також пообіцяло придбати ШВЛ-апарат, коли той з’явиться на ринку», — додає посадовець.

Насамкінець Наталія Олексюк особливо відзначили роботу медичного персоналу. За її словами, цим працівникам будуть здійснюватись доплати.


27.04.2020 1714
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

245
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1684
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3135
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1130
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1154
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1188 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

222

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1097

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

921

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

408
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

315
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2482
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1232
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1302
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

544
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15172
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7472
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

320
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

547
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

444
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

374
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

467