Топ-5 видань прикарпатських письменників, презентованих на Форумі видавців у Львові

 

/data/blog/116489/f7a1be459cc7d600a440d09480d9d1ec.jpg

 

Щороку вересень приходить до древнього Львова із багатим та щедрим духовним урожаєм. Сюди з усіх куточків з’їжджаються письменники, видавці, любителі слова. Форум видавців згуртовує навколо себе поціновувачів різних жанрів, стилів.

 

Кожен для себе знаходить щось своє, особливе, написане саме для нього. Вже після спілкування із літераторами та видавцями можна сміливо поринути у своє читання.

 

Пропонуємо п’ятірку краян, котрі презентували свої видання під час книжкового свята.

 

Не все те, що сьогодні знаходиться на книжкових полицях, можна без перебору читати. Комусь до вподоби історичні чи фантастичні книги, когось більше приваблює історія. Але, як свідчить голосування на сайті Форуму видавців у Львові, більшість читачів захоплюються так званою масовою літературою. Популярністю користуються житейські сльозливі історії, котрі адаптовані до сучасних реалій. І якщо б бралися до уваги оцінки читачів, то серед кращих книжок Форуму можна і не побачити маститих імен.

 

Літературний десант прикарпатських митців у Львові згуртував цілу плеяду імен. А це Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Таня Малярчук, Степан Процюк. Ольга Деркачова, Володимир Єшкілєв, Василь Карп’юк, Галина Петросаняк. Усі ці люди відбулися у літературі та продовжують активно творити і дивувати читачів новими творами.

«Лексикон інтимних міст» Юрія Андруховича

Дискусії, презентації та виставки, пов’язані із творчістю Юрія Андруховича, відбувалися за безпосередньої його участі. Як мінімум 9 заходів у рамках книжкового форуму подарували прихильникам його таланту можливість поспілкуватися із своїм літературним кумиром.

Автограф-сесія та презентація оновленого «Лексикону інтимних міст» зібрала низку шанувальників творчості Андруховича. Не оминули увагою господарі книжкового дійства і переклад нашого земляка шекспірівського «Гамлета», організувавши виставку ілюстрацій до книжки у виконанні Владислава Єрка.

«Забуття» Тані Малярчук

Наша землячка Таня Малярчук, котра зараз проживає в Австрії, презентувала на Форумі видавців книжку «Забуття». Ще за тиждень до початку дійства її роман зараховували до п’ятірки найцікавіших новинок.

Роман «Забуття» – про дівчину, яка шукає відповіді на питання про себе саму в історичному минулому, перебирає газетні підшивки і натикається на давно забуті скелети у шафі в національному масштабі. Життя В'ячеслава Липинського – лише один із тисяч напівзагублених сюжетів, вартих романів і науково-популярних бестселерів. Зараз Таня вирушила у турне містами України, а в рідному Івано-Франківську презентуватиме роман 7 жовтня.

«Місто термітів» Володимира Єшкілєва

Франківські письменники настільки популярні, що їх важко розставляти на якісь окремі щаблі рейтингів. Кожен посідає свою нішу і у кожного своє коло шанувальників. Не менш популярним є і Володимир Єшкілєв. Він презентував «Місто термітів» разом із харківським видавництвом «Фабула». Круглі столи, дискусії, презентації та автограф-сесія – це те середовище спілкування із читачами, в котрому Єшкілєв – наче риба у воді. Сам автор називає свій збірник «краєзнавчими апокрифами».

«Більшість новел цієї книги — спроба розрізнити традиції вільних мулярів у мерехтінні місцевих легенд і водночас сакральна географія і метафізичне краєзнавство Галичини в контексті недавньої історії та міфології. Пригодницька фабула сивої давнини органічно поєднується в них із кримінальними сюжетами сучасності», – так характеризує роботу свого франківського колеги письменник із Харкова Ігор Бондар-Терещенко.

«Назови мене своєю» Оксани Кузів

Читача не обманути. Офіційний сайт Форуму видавців у Львові опублікував рейтинг 60-ти книжок, за котрі проголосували відвідувачі сайту. З-поміж усього загалу друкованого слова книгомани розставляли власні пріоритети. Так сталося, що на п’ятій позиції опинилася нова книжка прози молодої франківської письменниці Оксани Кузів «Назови мене своєю». Книжка набрала 1383 голоси відвідувачів сайту Форуму і стала, напевно, відкриттям.

Не таємниця, що не останню роль для кінцевого книжкового продукту і відіграє робота видавця. Книга побачила світ у львівському видавництві «Апріорі». До речі, книжкова полиця цього видавництва на Форумі нараховувала аж 25 новинок. У літературі Оксана Кузів дебютувала 2014-го з прозовою книжкою «Адамцьо», яка стала «Книжкою року у молоді Прикарпаття». 2015-го року світ побачила збірка поезій «У закапелках душі». Презентували видання у Львові напередодні Форуму – 9 вересня.

«Знаки часу» Любомира Стринаглюка

Окрему нішу на Форумі видавців зайняв і молодий письменник та видавець із Прикарпаття Василь Карп’юк. Поетична збірка «Карпати на трьох» отримала спеціальну відзнаку Форуму видавців. Крім того, видавництво «Брустури» разом із автором Любомиром Стринаглюком презентувало «Знаки часу. Розпізнавання».

Книжка вийшла у 2015 році й уже витримала п’ять перевидань. Успіх зумовлений темою, яка торкається кожного – що означають символи, які нас оточують? А найбільше – чого варто стерегтися? Як уникнути небезпеки?

Небезпечні символи для нашої віри. Вже на обкладинці автор застерігає читача про вплив тих чи інших символів, котрим у житті ми надаємо надто багато уваги і значення, вважаючи, що це допомагає і оберігає.

Прохасько, Процюк і Деркачова

Тарас Прохасько цього разу на Форумі відігравав здебільшого роль героя. Відбулася презентація фільму «Подорож до Тараса Прохаська».

«Фільм – це мандрівка з Тарасом до хати, в якій минуло його дитинство, де усвідомив своє призначення. Подорож роздумами письменника про літературу, творчість, любов, віру. Мандрівка у неймовірний світ неймовірної людини, тексти і життя котрої є єдиним дивовижно цікавим полотном», – розповідає молода режисерка Анна Фесун. Також відвідувачі Форуму поспілкувалися у формі публічного інтерв’ю із Тарасом як героєм книжки «theUKRAINIANS ІІ: історії успіху».

Трохи скромніше трималися на Форумі й інші літератори краю. Степан Процюк презентував перевиданий роман «Інфекція». Молода письменниця і також викладач університету Ольга Деркачова не вирізнялася чимось надто екстравагантним та особливо пікантним. Вона презентувала оновлену «Крамницю щастя» у твердій палітурці, а також взяла участь як один із авторів збірки оповідань «5 зірок».

 

Західний кур'єр


22.09.2016 1343 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

4565
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

476
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14645 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6393

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1257
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

620
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

698
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

991
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6046
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14301
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2